Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó vallásosnak lenni?

Miért jó vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
Már jó ideje kering e kérdés a fejemben. Templomba és gyülekezetbe járás, Biblia olvasás. Mi az oka, hogy sok ember időt fordít ezekre? Mi értéket adnak?
2014. júl. 3. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Támaszt, vigaszt nyújt a nehéz időkben. Értelmet is ad az életnek.

De van akinek ez magától is megy, erős és céltudatos embereknek. Egyénfüggő.

2014. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem jó.


Mikor rádöbbentem,hogy halandó vagyok és valamikor le fognak telni életem percei,akkor kezdtem el foglalkozni a vallással (igen sokkal).Hihetetlennek tűnt,hogy véletlen léteznék (mi értelmem is lenne?) és lenyűgözött az Univerzum mérete,szépsége,az élő létformák bonyolultsága,általuk alkotott rendszer komplexitása.

Elkapott a van az egész mögött valami értelmes tervező érzés.Kb ennyi.


Aztán rá kellett jönnöm,nem biztos,hogy szükséges volt egy tervezőre csak azért,mert bonyolult egy rendszer és nem értem a kialakulását,működését.Főleg nem azért,mert felfogom létezésem végességét,halálfélelmem van és remélem,hogy mikor meghalok várni kell rám valami további létnek.Ezzel az önámítás részét le is tudtam.(Gyülekezetbe soha nem jártam,ma már a Bibliát mindössze egy ókori irodalmi műnek tekintem és az önjelölt tizedszedő magyarázóit egyszerű gazdasági bűnözőnek és a társadalom hiszékeny tagjain élősködőnek tartom).

2014. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, mert én hívő vagyok. A vallásosak szók, akik képmutatóak, gőgösek, fennhéjázóak, szerezetlenek, önmagukat legtöbbre tartó emberek, akik hisznek Istenben, templomba is járnak, imádkoznak is, de nincsenek újjá születve.

Isten az életükben csak vasárnap tíztől tizenegyig van jelen. Vagy szombaton, felekezete válogatja.

2014. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a hit a legfontosabb. Az embernek valamiben hinnie kell, ezért vagyunk gondolkodó lények. Az állatok nem töprengenek azon, hogy mi az élet célja? Vagy Miért halunk meg? Hiszem, hogy egy intelligens Teremtő keze munkái vagyunk, aki szeretné ha megismernénk. Számomra a hit nem formalitás, hanem része az életemnek. Szeretnék mindig úgy tekinteni Istenre, mint a legjobb Barátomra.
2014. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt két dolog van:

- a vallás ad hasznos értékeket is (a rossz dolgok mellett).

Régen, amíg az embereknek kevés tudása volt, ezek a hasznos értékek gyakran túlsúlyban voltak, a kevés tudással szemben.

- egy önfenntartó dolognak nem kell jónak lennie! Bőven elég, ha azért nem hagyod abba, mert rettegsz a következményektől!

Nézd meg a memetikát, ott elég jól leírják ezt.

2014. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem jó vallásosnak lenni. A vallásos ember nem hívő bibliai értelemben, ugyanis a hit kinyilatkoztatáson alapul, szemben a vallással, ami neveltetésen, következtetéseken, szándékokon, ahogyan az ateizmus is.


Isten tőlünk függetlenül létezik és jól van. Aki találkozott Vele, az hívő. Aki nem, az vagy vallásos, vagy ateista. Tulajdonképpen bibliai értelemben az ateizmus ugyanolyan vallás, mint a többi, csak ellenkező az előjel, de a követői ugyanolyan bigottak, mint a kijelentést nem ismerő vallásos emberek.

2014. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem azért jó, mert ha a "véletlenek" sorozata nem vitte volna az életemet Isten megismerése felé, akkor most vagy nem élnék már, vagy lecsúszott alkoholista, drogos, vagy egy nem megbecsült ember, léhűtő lennék. Más lett az élettapasztalatom, értékrendem. Nem viszi el a világi élet a figyelmemet rossz értékrend felé.
2014. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"bibliai értelemben az ateizmus ugyanolyan vallás, mint a többi"

Nem. Az ateizmus bibliai értelemben sem vallás.

Ugyanúgy, ahogy az önmegtartóztatás sem szexpóz.


"de a követői ugyanolyan bigottak"

Te hülye vagy.

Van bigott ateista is de roppant kevés. Mutass akár egyet is!

2014. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hülye, aki bármit kienged a száján- vagy a billentyűzeten pötyögő ujjai közül! Ha szétnézel a valláskritika fertályán, ott találhatsz bigott ateistákat, de itt sem kell messzire menni. A bigottság elvakultságot jelent, az pedig nem világnézeti kérdés. Egy bigott ember nem reagál az érvekre, pontosabban nem ellenérvekkel reagál, hanem például úgy, hogy csípőből leminősíti a másikat, mintegy karaktergyilkosságot kísérel meg ellene.
2014. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Létezik bigott ateista, és elhiszem azt is, hogy ezen a fórumon többen is vannak.

De így is nagyon kevés van belőlük a fanatikus vallásos emberekhez képest.

Ráadásul egy fanatikus ateista lehetséges, hogy csúnyákat mond - míg egy fanatikus vallásos bombát robbant.

Azért ez nem ugyanaz.

2014. júl. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!