Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó vallásosnak lenni?

Miért jó vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
Már jó ideje kering e kérdés a fejemben. Templomba és gyülekezetbe járás, Biblia olvasás. Mi az oka, hogy sok ember időt fordít ezekre? Mi értéket adnak?
2014. júl. 3. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

- mert van egy biztos pont az életedben

- mert a vallások (az összes) többek között az emberi lélek fejlődésével, lelki problémákkal is foglalkoznak, ennek hasznosságát, gondolom, nem kell magyarázni

- mert erőt ad

- mert amikor megáll a tudományod, olyankor jó tudni, hogy van Valaki, aki hatalmasabb nálad és akire rábízhatod magad

- mert a vallás elveti azt az ostobaságot, hogy neked egyedül kell erősnek lenned és mindent magadnak kell megoldanod; az ember nincs magára utalva, igenis kérhet és kaphat segítséget másoktól (akár Istentől, akár más emberektől)

- mert a vallás elfogadtatja veled, hogy nem vagy tökéletes és mégis értékes vagy, így nem lesznek túlzott elvárásaid magaddal szemben és megnő az önbizalmad


Az utolsó pontnál álljunk meg egy pillanatra, mert ezt sokan félreértik. A keresztény tanításokból sokan azt veszik ki, hogy mi mind bűnösök vagyunk és ezért szégyelljük magunkat, nem érdemlünk meg semmit stb. stb., pedig A LÉNYEG éppen az lenne, hogy bár nem vagyunk tökéletesek és hibázunk, ettől még értékesek vagyunk és Isten szeret minket, Neki megfelelünk, Ő nem vár tőlünk tökéletességet. Igen, ott vannak a parancsolatok, miheztartás végett, de nincs olyan ember, aki egytől egyig mindet betartaná. A legfontosabb tanítás pedig a szeretet, igazából minden más parancsolat ebből következik.

2014. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A bombát ateista emberek is robbantanak, illetve a szélsőséges iszlamistákon kívül nem igazán robbantanak a muszlimok sem, keresztények között pedig legfeljebb az orvosi esetek, akik nem is keresztények. Az emberiség nagyobbik fele nem robbant bombát, de a keresztények a szájukkal sem szélsőségesek.
2014. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A bombát ateista emberek is robbantanak"

Mellébeszélés - ugyanis nem az ateizmusuk miatt robbantanak.

A vallásosak viszont - amelyik megteszi - a többség a vallása miatt.

2014. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia! Nem tudom hogy foglalkoztat-e ez a kerdes de azert valaszolok.

En nem Istenbe hiszek meg a Bibliaban mar (igen mar...mert egy idoben nagyon belebolondultam es nagyon kereszteny voltam de en nem ereztem azt mint amiben most vagyok ez az eletutam). En wicca vallas hivoje vagyok. En az Istennoben es a Termeszet Urban hiszek. Mar rengeteg jo megtapasztalataim voltak (angyalokat lattam es komunikaltam veluk). Es a tevhitek ellenere semmi koze a satanhoz!!! Mi a termeszetet is imadjuk. Ez egy termeszet vallas.

Na szoval remelem hasznosnak talatad a valaszt es remelem megnezed majd.

2017. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!