Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyítékok nélkül nem tudok...

Bizonyítékok nélkül nem tudok hinni! Ti hogy tudtok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 10 napom megválaszolhatatlan kérdések tömkelegének feltevésével telt. Hogyan higyjek valamiben, ha nincs bizonyítékom rá? Mi van, ha a Bibliát csak emberek találták ki, hogy ezzel erkölcsösségre "neveljék" társaikat? Mi lesz a halál után? Mi van, ha Isten nem is létezik? Miért van ez...? Miért van az...? Miért???

Egyszeűen beleőrülök! Eddig feltétlenül hittem Isten létezésében, eszembe sem jutott megkérdőjelezni, de most megingott a hitem, bizonyítékokat akarok.

Eddig egy olyan csoda történt velem, ami alapján erősen hittem benne: még gyerekkoromban huzamosabb ideig a fél fülemre megsüketültem, orvosnál is voltunk. Már több hete tartott ez, a nyári szünet utolsó estéjén teljes erőmből imádkoztam, és másnapra megkaptam, amit annyira kértem, újra hallottam.

De most ezzel kapcsolatban is felmerültek kérdések: mi van, ha aznap mentünk orvoshoz, és valójában ez csak annak az eredménye volt? Mi van, ha nem is Isten keze van a dologban?

Állandóan ezek a "mi van, ha...?" kezdetű kérdések. :( Amióta ez tart nálam, teljesen letört és elveszett vagyok, ami eddig teljesen természetes volt számomra, az mára egy nagy kérdőjellé vált.

Nagyon akarok hinni, de nem megy. :(

18 éves lány


2014. júl. 22. 05:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Itt van egy bizonyság arról hogy Isten létezik.De ha kéred Jézust hogy segítsen megkapod a választ ,de nagyon oda kell figyelned.Nem szabad feladnod ,a kísértések miatt!

(Az első videó kissé torz de beállították a felénél)


https://www.youtube.com/watch?v=IR14YMF2-7g


https://www.youtube.com/watch?v=GOuokLXZzQw


Több is van .Erősítsd a hited!

2014. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"Flavius"

Ő az egyetlen, aki akár csak említi Jézust a Biblián kívül. Nincsen benne egyetlen hivatalos iratban sem, pedig nála kevésbé fontos dolgokat is kötelezően megörökítettek akkor és ott.


"Ez az i.sz.200 körüli korhatár nagyon elfogult"

Kb. innen lehet visszakövetni a Bibliát, odáig inkább tekercseken terjedt, ill, sűrűn átírták.

Nem vadászom, hogy mit írtak át - olyan próféciát szeretnék látni, ami ez utánra vonatkozik, egyértelmű, és be is teljesedett már.


"A 41. vers szerint a birodalomnak fel kel oszlania"

Ezt a meglepetést...


"majd a 42-43 vers a feloszlást követő állapotokat írja le. Ezek i.sz. 200 után teljesedtek be."

Leírnád ezeket részletesen?

2014. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

19: Próbáld ki! Kezdj el hálát adni az Atyának nem a körülményeid, hanem az ellátás alapján és meg fog változni az életed!

Ne arra figyelj, amit látsz, érzel, tapintasz, hanem arra, ami te vagy Krisztusban.

2014. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam - nem most, hanem már sok éve.

Semmiféle választ nem kaptam.


Legyetek szívesek, ne gyertek azzal, hogy rosszul próbáltam: ő ugye tökéletesen tudta, hogy mit szeretnék.

Valami miatt nem vagyok méltó még arra sem, hogy szóra méltasson.

2014. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló!

11-es vagyok. Tudod kinek meséld be, hogy szeret az Atya. Én számára egy nyomorult vagyok. De tudod mit? Lesz@rom. Elvégre "ő" is ezt tette VELEM.

2014. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
56%

#21: Ez micsoda? Neked már egy mozdulatlan felhős égbolt is Istenre való bizonyíték? A következő mi lesz, egy fűszál vagy egy kavics?

Pedig tényleg azt hittem, hogy valami csak lesz belőle, de hiába tekergettem akárhová a videoban, csak nem akart semmi se történni. Ez miért bizonyíték Isten létére?

2014. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
2014. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

@14:23


"Nincsen benne egyetlen hivatalos iratban sem, pedig nála kevésbé fontos dolgokat is kötelezően megörökítettek akkor és ott."


Az 1. században Júdeában több álmessiás is fellépett, tehát ha el is jutott a rómaiakhoz a hír, nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget. Nem is tulajdoníthattak, két okból kifolyólag: Először is, Jézus Júdeában tevékenykedett, mindössze 3,5 évig, ezért van az, hogy a görögök is csak a keresztény misszió kapcsán ismerték meg a nevét. Másrészt, Krisztus nem csinált szenzációkat a csodáiból, amik feltűnést keltettek volna. Az evangéliumok elmondják, hogy többször kérte, hogy ne terjesszék. Másrészt, Flavius kortársa, a római Tacitus is történelmi személyként ír Krisztusról, mint akit Pontius Pilátus kivégeztetett.


"Kb. innen lehet visszakövetni a Bibliát, odáig inkább tekercseken terjedt, ill, sűrűn átírták."


Tévedsz. Kumránban egy egész zsidó könyvtárat felfedeztek, amelyben - Eszter könyve kivételével - az egész Ószövetséget megtalálták. A legrégebbi töredék bámulatos módon az i.e. 3. századból származik, és a kutatás szerint az a változat volt az, amely a Septuaginta alapszövege lehetett. Ráadásul a kumránban talált punktálatlan Ésaiás-tekercs összehasonlítása a punktált i.sz. 1000 körülről származó Ésaiás-szöveggel egyértelművé tette, hogy a két szöveg - a jelentéktelem helyesírási hibákat leszámítva - 95%-ban egyezik. Tehát kb 1200 év alatt a szöveg gyakorlatilag semmit sem változott! Hamis tehát az a feltételezés, hogy átírták.


"Ezt a meglepetést..."


Meglepetés, mert a prófécia szerint az előtte lévő három nagybirodalomnak egymást kellett váltania, a negyediket azonban nem váltja fel senki, hanem darabokra esik, és a vég idejéig fennmaradt. Ez van most.


"Leírnád ezeket részletesen?"


Részletesen nem tudom leírni, mert a részletes írásmagyarázatnál Dániel 2 önmagában nem értelmezhető, mivel a képsor a párhuzamos fejezetek és az újszövetségi visszahivatkozások gyanánt válik teljesen értelmessé. De lássuk, tömören:


Az emberi történelmet Isten a próféta korától egy emberszobor formában mutatta be a Babiloni királynak. A szobor részei különböző nemesfémekből készültek, amelyek világbirodalmakat szimbolizáltak. Az aranyfej a Babilonit, a két ezüst kar a médeket és a perzsákat, a bronz derék Nagy Sándor görög-makedón birodalmát, és annak utódállamait. Eztán következik a vas lábszár:


"A negyedik birodalom kemény lesz, mint a vas. A vas mindent összetör, és összezúz. Miként a vas mindent összezúz, ez is törni és zúzni fog." (Dán 2,40)


Az ókori zsidó bölcsek Rómára értelmezték ezt a szakaszt, ami valóban mindent összetört és összezúzott, ami az útjába került. A vas-birodalom tehát Rómát jelképezi. Ezután következik a vas és cserép lábujjak magyarázata:


"Mivel úgy láttad, hogy lábai és ujjai részben agyagból, részben vasból vannak: Az a birodalom meg fog oszlani,"(Dán 2,41/a)


A Római Birodalom a népvándorlás következtében darabokra esett. 10 jelentősebb új törzs osztotta fel maga között, pontosan annyi, amennyi lábujja van a szobornak. Ezért jelenik meg a lábujjakban egy újdonság: az agyag. A friss királyságok azonban átvették Róma kultúráját, vagyis Róma nem tűnt el a történelemből, ezért mondja azt a prófécia, hogy "de azért lesz benne valami a vas szilárdságából" (Dán 2,41/b). Nagyon pontosan írja le tehát az isteni kinyilatkoztatás a barbárságnak és a rómaiságnak a keveredését, amelyet a 10 vasből és agyagból készült lábujj jelképez. Ezután ezt mondja:


"Mivel lábujjai részben vasból, részben agyagból vannak: az a birodalom részben szilárd, részben törékeny lesz."(Dán 2,42)


A Római Birodalom területén alakult friss királyságok alkották később európa nemzeteit. Európa nemzeti - amelyeket a lábujjak jelképeznek - közül pedig egyesek tényleg erősebbek, míg mások gyengébbek.


"Ha a vasat agyagos sárral összekeverve láttad, ez azt jelenti: házasságok által össze fognak keveredni, de eggyé nem fognak összeforrni. A vas ugyanis nem vegyül az agyaggal." (Dán 2,43)


Itt egyrészt az európai király(érdek)házasságokra történik utalás, másrészt Károli fordítása - emberi mag által vegyülnek össze - jól mutatja, hogy az európai egységtörekvésekről van szó. Amióta Róma feloszlott, sokaknak az volt a vágya, hogy egységes európát hozzon létre. A prófécia azonban nyilvánvalóvá teszi, hogy a lábujj-királyságok nem fognak egyesülni. De van itt még valami:


"Ezeknek a királyoknak az idejében az ég Istene olyan birodalmat támaszt, amely nem szűnik meg soha. Ez a birodalom nem száll át más népre. Összetöri és elpusztítja az összes többi birodalmat, maga azonban állni fog mindörökké." (Dán 2,44)


Vagyis a lábujj-királyságok fennállása idején várható Isten országának a felállítása is. Ezt, és Krisztus második eljövetelét szimbolizálja a hegyről leszakadó kőszikla, amely darabokra töri az emberszobrot, majd nagy heggyé lesz, és betölti az egész földet.

2014. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
21es és 27es: Neee !!Ilyen sztorikat én is ki tudok találni...Ezzel ne etessetek senkit.
2014. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Az Eucharisztikus csodákról mi a véleményetek? Az utolsó, úgy tudom 1996-ban törtnét, bár a kétkedők bizonyára kimagyarázzák, hogy ez is mind csak átverés vagy legenda. Azért szerintem nézd meg ezt a videót is:

https://www.youtube.com/watch?v=OtTeglYHg8Y&list=LLfe0jN_Pie..


De a Guadalupei Szűzanya képmásának problematikája is érdekes lehet, persze biztos mindegyik csak átverés...

2014. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!