Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyítékok nélkül nem tudok...

Bizonyítékok nélkül nem tudok hinni! Ti hogy tudtok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 10 napom megválaszolhatatlan kérdések tömkelegének feltevésével telt. Hogyan higyjek valamiben, ha nincs bizonyítékom rá? Mi van, ha a Bibliát csak emberek találták ki, hogy ezzel erkölcsösségre "neveljék" társaikat? Mi lesz a halál után? Mi van, ha Isten nem is létezik? Miért van ez...? Miért van az...? Miért???

Egyszeűen beleőrülök! Eddig feltétlenül hittem Isten létezésében, eszembe sem jutott megkérdőjelezni, de most megingott a hitem, bizonyítékokat akarok.

Eddig egy olyan csoda történt velem, ami alapján erősen hittem benne: még gyerekkoromban huzamosabb ideig a fél fülemre megsüketültem, orvosnál is voltunk. Már több hete tartott ez, a nyári szünet utolsó estéjén teljes erőmből imádkoztam, és másnapra megkaptam, amit annyira kértem, újra hallottam.

De most ezzel kapcsolatban is felmerültek kérdések: mi van, ha aznap mentünk orvoshoz, és valójában ez csak annak az eredménye volt? Mi van, ha nem is Isten keze van a dologban?

Állandóan ezek a "mi van, ha...?" kezdetű kérdések. :( Amióta ez tart nálam, teljesen letört és elveszett vagyok, ami eddig teljesen természetes volt számomra, az mára egy nagy kérdőjellé vált.

Nagyon akarok hinni, de nem megy. :(

18 éves lány


2014. júl. 22. 05:54
1 2 3 4 5
 41/41 anonim válasza:
Remélem rajtam segít
2022. dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!