Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló katolikus férfi...

Egyedülálló katolikus férfi maszturbálása bűn?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy meleg vagyok és mivel megváltozni nem tudok, így cölibátusban élnék. Viszont az a kérdés, hogy szerintetek így bűn lenne-e ha maszturbálnék néha? Mármint tekintetbe véve, hogy nincs és sosem lesz partnerem.

2014. aug. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem az. Hallottam már olyan papról, aki a cölibátus miatt megbolondult ( nem tudom pontosan, hogy mi történik a férfi testben, de tudom, hogy igénye van rá, hogy legyen valami).

Egyébként dicséretes, hogy tartod a katolikus szabályokat, le a kalappal előtted!

2014. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim válasza:
59%

Biztosra veszem, hogy az egészséges férfiak (akár hívő is) 99%-a maszturbál időről-időre egyszer-egyszer, ha nincs partnere akivel csinálja. Mindazonáltal sokkal súlyosabb vétek pl. a házasságon kívüli szexuális kapcsolat.

Az én olvasatomban a maszturbálás tisztátlanság, de nem főbenjáró bűn. (egy meleg véleménye)

2014. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
51%
Egy ilyen szektás marhaság miatt tönkreteszed az életed? Isten csak egy kitalált mesefigura. Menj és érezd jól magad!
2014. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsóval értek egyet ,különben ezek szerint kevert textíliákat sem hordasz és a szakálladat sem vágod?
2014. aug. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim válasza:
27%
a saját életedet éld, ne pedig azt amit egy mesekönyv és elvakult papok digtálnak !!! hiszek istenben de nem tartom magam hívőnek
2014. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
44%
3. Válaszolóval értek egyet, de ha fontos a hit neked akkor legalább boldogan higgyél és ne foszd magad meg egy kapcsolattól :( olyan sok marhaság van a bibliában amit ma senki sem tart be szuperhívőként, többek közt ez is az.
2014. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
79%
a bűn az, hogy hagyod, hogy mások mondják meg neked, hogy hogyan élj. de ha téged ez boldoggá tesz...
2014. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
86%

#6


"szuperhívőként" Kiváló kifejezés köszönöm, ezt lenyúltam :)


Kérdező

A nemi identitásod egy állapot, a maszturbáció haszossága pedig 4 tudományág szerint TÉNY!

Innentől kezdve nem értem miért akarod bűnként kezelni amikor a feltevés is abszurdum!

2014. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 MrPifta ***** válasza:
78%
szeretni egy másik embert, mindent megtenni a boldogságáért, kiállni mellette a bajban is bűn és megvetendő dolog? Szerintem NEM! És sosem értettem, miért állítanak mások mást.
2014. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
74%
Nem bűn. Az sem, hogy meleg vagy.
2014. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!