Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló katolikus férfi...

Egyedülálló katolikus férfi maszturbálása bűn?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy meleg vagyok és mivel megváltozni nem tudok, így cölibátusban élnék. Viszont az a kérdés, hogy szerintetek így bűn lenne-e ha maszturbálnék néha? Mármint tekintetbe véve, hogy nincs és sosem lesz partnerem.

2014. aug. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6
 51/53 Földesi Éva ***** válasza:
40%

Mivel a BIBLIA szerint szeretnél élni, és abban az van, hogy férfiakkal háló férfiak nem öröklik Isten országát, ezért (szerintem) inkább legyen saját örömszerzésed, mint az előbbi.


HA ! komolyan akarsz aszerint élni.


1Kor 6:9-11


De itt jön az, hogy még KIK NEM ÖRÖKLIK Isten országát??? Nem csak ők, a melegek! Hanem bizony az átlag, házas, "tökkéletes anya-apa", bőven adakozó pártvezér stb. aki -----


"sem az alkalmilag vagy rendszeresen lopók, sem olyanok, akik egyre többet akarnak, és ehhez készek mindent elkövetni, akár jót, akár rosszat, sem akik a túl sok alkohol elfogyasztása miatt elveszítik a józan ítélőképességüket, sem azok, akiknek a szavai dárdaként sebzik meg a másik embert, sem azok, akik más tulajdonát erőszakkal és telhetetlen módon úgy ragadják el, mint a farkas a zsákmányát, nem fogják örökölni Isten országát. Pedig ilyenek voltak közületek némelyek: de megmosattatok, megszentelődtetek, és meg is igazultatok az Úr Jézus Krisztus nevében és a mi Istenünk Lelke által.”


Tehát van mit söprögetni a házunk táján (hívőknek), és ezt végiggondolni.

2015. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
tehát az emberiség elenyésző hányada fogja csak örökölni? lol
2015. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
56%

Aki szerint a szeretkezés bűn ,az beteg,akár hetero,akár meleg. Aki beleírta a Bibliába , az meg egy lúzer volt ,akinek gondolom sosem volt lehetősége ilyenre. Sokan vannak ilyenek ,ha már "nekem nem jött össze ,akkor másnak se jöjjön."


"férfiakkal háló férfiak"


Akkor férfi nővel se háljon. Ha egy olyan személy mondaná nekem ,aki nem szeretkezett ,és nem is fog ,akkor még azt mondom ,hogy "tudnék rajta gondolkodni", de ilyen nem létezik.


"De itt jön az, hogy még KIK NEM ÖRÖKLIK Isten országát??? Nem csak ők, a melegek"


Ilyenkor nem értem ,hogy valaki hogy mer ilyeneket mondani? Mi az hogy te ítéled őket arra ,hogy ők "nem öröklik az álomvilágod". Ne haragudj már ,de a vallások miatt rengeteg ember meghalt már, még a mai napig is meghalnak. Most is vallásháború megy , undorító az összes vallás úgy ahogy van. Rengetegen lettek már öngyilkosak ilyen mondatoktól amit te most éppen írtál ,úgyhogy szerintem gondolkodj el te azon ,hogy te "hova fogsz kerülni" ,mert nem a szép álomvilágodba az is biztos.


A katolikusok szerint az öngyilkosság bűn. Nem inkább az a bűnös (gyilkos) ,aki addig döngöli szerencsétleneket ,hogy elvegyék az életkedvüket?

2015. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!