Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló katolikus férfi...

Egyedülálló katolikus férfi maszturbálása bűn?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy meleg vagyok és mivel megváltozni nem tudok, így cölibátusban élnék. Viszont az a kérdés, hogy szerintetek így bűn lenne-e ha maszturbálnék néha? Mármint tekintetbe véve, hogy nincs és sosem lesz partnerem.

2014. aug. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de a kérdezőt az érdekelte, katolikus etika szerint bűn-e, ha maszturbál, nem az, hogy ki szerint mese a vallása, és hogy miért kéne feladnia, és menni úgy élni, ahogy az szerintetek, és nem őszerinte neki jó.
2014. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Náluk minden bűn,ami jó.

Szóval ne csinálj semmit!

Így kielégítő a válasz?

2014. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy nem hinném,hogy a maszturbálásról írnak bármit is:d


Vagy arra gondoltál,hogy mi a véleménye erről Xy-hívőnek?


Nincs olyan ember,aki a 10 parancsolatot betartaná,akkor miről beszélünk?

Nevetséges az egész.

2014. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 skinzbox ***** válasza:
Azt azért írja a Biblia hogy a házasság után lesz egy test és egy lélek a férfi és a nő. Ebből logikus hogy a sex a házasság megkötése után legitim. A maszturbálás ezért lehetetlen hogy Isten előtt kedves legyen mert öncélú.
2014. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a hülyeséget!!!

Az ember természetéből fakadóan önző.

2014. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
68%

A vallás egy gonosz dolog.

Mások hiszékenységéből és félelméből táplálkozik.

És ráadásul Isten nevében.

2014. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
49%
a fogmosás is öncélú, akkor az is rossz? idióta.
2014. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 skinzbox ***** válasza:

Kedves idiótázó!

A fogmosás higéniai kérdés és prevenció. A kérdés spirituális jellegű. Láthatod sokakat érdekelnek olyan fogalmak mint erény, bűn, üdvösség, Isten. Sztem legbelül téged is ha ide bekkukantasz.

2014. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha már oly kedvesen megkérdezted, itt nem bizonyítékrol van szó. Mert amugy te mivel bizonyítod hogy igaz az a sok badarság?? :O 2000 éve nem történt semmien természetfeletti csoda!!!


Én nem azt mondom, hogy nem történtek ilyenek. Szerintem ez olyan, mint egy népmese. Annó BIZTOSAN volt egy ember akit így hívtak. És biztos, hogy tett olyan dolgokat, amik akkor igencsak furcsák voltak. Biztos, hogy keresztre feszítették. Na de, az például tulzás, amit a pap mond, hogy hogyis mondja :D asszem, "szeplőtlenül fogantatott" :D na, azt hogyan?? úgy fogant meg ő sex nélkül, mint én XD sehogy. Meg hogy feltámadt x idő mulva?? Hogyne...


Abban az időben elnyomás, zsarnok uralkodók voltak. A rólla szóló történeteket, szerintem inkább azért szinezték ki, (például, hogy hogyan fogant meg, vagy hogy feltámadt, stb) hogy a népet megnyugtassák, arrol, hogy ő vigyáz rájuk odafentről és egyszer felszabadulnak. Ez tartotta bennük a reményt. És ezeket a történetmondók, egyéb dolgokkal változatossá tették, melyet egyszer lejegyeztek, mint a népmeséket. És aztán ebből hosszú idővel kialakult a hit ebben a valakiben, majd ez egy vallássá változott.


Nyugottan lelehet pontozni. De senki sem tudja hogy mi az igazság, de a józan ész azt diktálja, hogy ilyen nincsen. Mert ez, ahogy mondtam egy "népmese" és levan jegyezve abba a mesekönyvbe. És kész!!!

2014. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Ja és milőtt még kinyilatkoztatnád, hogy mien eretnek vagyok :D meg mien tiszteletlen, azt megjegyzem, hogy kiemeltem NAGY betűvel, hogy elismerem, hogy van benne NÉMI igazság, de sok ferdítés is!!!

Szóval várom megtisztelő kontrázásodat :D

2014. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!