Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló katolikus férfi...

Egyedülálló katolikus férfi maszturbálása bűn?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy meleg vagyok és mivel megváltozni nem tudok, így cölibátusban élnék. Viszont az a kérdés, hogy szerintetek így bűn lenne-e ha maszturbálnék néha? Mármint tekintetbe véve, hogy nincs és sosem lesz partnerem.

2014. aug. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6
 21/53 skinzbox ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezt nekem akartad írni?

2014. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

Nem, hanem annak aki a sztorit írta, a 14-es, ha jól emlékszem.


Neked csak azt a részt szántam, amiben meg vagy szólítva, a felső sort. Értelemszerűen.

2014. aug. 13. 14:03
 23/53 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem beszélj erről egy pappal. Mivel ő is cölibátusban él, (most hagyjuk azokat, akik megszegik az esküjüket) esetleg nemcsak teológiai és bibliai idézetekkel tud válaszolni, hanem emellett elmesélheti neked, ő maga személyesen hogyan éli meg ezt az életmódot, mivel próbálja csökkenteni a kísértést.

Élj a saját akaratod és lelkiismereted szerint, ha az azt mondja, helyes úton jársz, ne térj le róla és maradj ebben az életmódban. Nálad a testi vágyaid kerültek szembe a lelkiismereteddel. Sajnos valamelyiken mindenképpen erőszakot kell tenned, és rajtad kívül más ember nem ítélheti meg, melyik a rosszabb választás számodra.

2014. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:

Mivel nem hiszek ebben a mesében így sorry nem idézek, mert egy árva mondatot se kívánok a mesekönyvből olvasni. Amugy véleményt kérdeztél!!! Ha valaki kifejti véleményét akkor ahogy írtam a te dolgod, hogy mégy a középkori felfogás szerint vagy pedig korszerüsíted a felfogásod. A tisztelet nem ebben merül ki nállam ahogy te gondolod, attol hogy nem idézek innen onnan, az nem a tiszteletlenséget fejezi ki!! Az a tanácstalanságot, hogy nem tudom a saját véleményemet alátámasztani. A kis sztorit meg vázrajzként írtam, mert az ember vizuális és gyakorlatias. De befizetnék rá hogy elutasítanád!!


Ahogy mondtam, nem biztos hogy az a "szent" szöveg az életet a mai szemmel dolgozza fel. Mivel emberek írták így abban is vannak hibák. Mert mi magunk sem vagyunk tökéletesek. A Biblia az akkoriu emberek illetve kor felfogását tükrözi! De az a középkor, ez meg már nem. Amugy ajánlom figyelmedbe az "Imák Bobyért" című meleg, valásosságot feldolgozó filmet.

2014. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Ókor,nem középkor,amúgy:)
2014. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem kérek tőled több kommentet, köszönöm szépen.


Az "Imák Bobbyért" c. filmet láttam már, ismerem.


A Biblia pedig örök érvényű, attól függetlenül melyik korban íródott.

2014. aug. 14. 13:00
 27/53 anonim ***** válasza:
64%

a Biblai örök érvényű, csak az nem, ahogy értelmezik. A katolikusok először a Bibliára hivatkozva ítélték el Giordano Brunot, amikor azt állította, hogy a csillagok távoli Napok és nem a Föld az egyetlen bolygó az Univerzumban. Persze amikor a tudomány bebizonyította, hogy igaza volt, II. János Pál pápa nagy töreldelmesen bocsánatot kért, hogy kivégezték.


Szóval ennyit erről. A Bibliát mindenki úgy magyarázza, ahogy a szája íze tartja. 150 éve, amikor az első nő felvett először nadrágot, akkor azt is bűnnek tartották, és a Bibliára hivatkoztak. Ne legyetek vakok, a történelem körbe-körbe ismétli önmagát. Ne hagyjátok, hogy más irányítson és manipuláljon benneteket, és Isten mögé bújva a saját akaratát propagálja nektek.

2014. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Mivel mesterségesen válogatták össze, fordították félre, emberek írták le, majd fél tucatszor belepiszkáltak még, plusz mesterségesen rakták köré az ünnepek és szokások 90%-át én nem hogy örök igazságnak nem hívnám, hanem egyenesen azt is kétségbe vonom, hogy józan volt aki leírta.


Tényleg ez a különbség a hit, és a tudás között. Elhinni mindent lehet, tényleg mindent. (ékes példa erre számos elképesztő conteo amit legyártanak és tömegek nyalják be azonnal)

Szóval örök igazságnak nevezni... nem hiszem, hogy lehet olyan választ adni a kérdésedre ami tényleg helytálló és "át is megy"

2014. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

Nem kell kérned, mert én ugyis megteszem h írjak ;)

Amugy 27-es, igaztad van neked is, egyetértek. De mondhatod ezt egy olyannak, aki a pirosat kéknek látja, mert valaki azt mondta neki. Akkor te mondhatod neki h a piris az piros akkor se hioszi el, mert vak!! Am nem tom már ki írta, hogy órok nem középkor...de köszönöm a kijavítást :)

Semmi értelme beszélni annak aki ilyen beszűkült látásmódú. Ez kb olyan mintha két süket beszélget. :D Egyikse helja meg a másik mondókáját, mégis mondják. Engem hidegen hagy a szent rizsa, őt meg a mi hitetlen tudomyányosan alátámasztott érvünk. De ha valaki egy mesekönyvnek hisz, hát higgyen.

2014. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es!


Érdeklődnék, hogy Te miért tartod mesekönyvnek a Bibliát? Milyen észérvekkel tudod cáfolni és milyen bizonyítékok vannak a birtokodban, amik hitelt érdemlően és tételesen cáfolják a könyvet.

2014. aug. 14. 16:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!