Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedülálló katolikus férfi...

Egyedülálló katolikus férfi maszturbálása bűn?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy meleg vagyok és mivel megváltozni nem tudok, így cölibátusban élnék. Viszont az a kérdés, hogy szerintetek így bűn lenne-e ha maszturbálnék néha? Mármint tekintetbe véve, hogy nincs és sosem lesz partnerem.

2014. aug. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az a bűn,hogy egyesek korlátozni akarják mások életét egy vallás nevében.
2014. aug. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
49%

Ha valaki nem elégül ki, az ondó felszaporodik a prosztatában és az ondóhólyagokban, ami feszítő, kellemetlen érzést okoz, prosztata gyulladáshoz is vezethet. Ha egy urológust megkérdezel, azt fogja mondani, hogy a pangó ondó nem egészséges.

Gondolod, hogy Isten olyat kérne egy férfitől, ami megbetegíti? Az Egyház az ijesztgette a híveket, de ma már nem a középkorban élünk.

Én katolikus vagyok és amikor kételyeim támadtam avval kapcsolatban, hogy mi a bűn, az atya azt mondta, bűn az, amit megbánunk, és csak azt kell meggyónni, amit valóban megbántunk. Én akkor felszabadultam, és azóta soha nem érzek bűntudatot csak azért, mert vannak biológiai igényei is a szervezetemnek, és mondjuk ki nyíltan, a szervezetünket, annak működését is Istennek köszönhetjük.

Tehát: szerintem nem bűn az önkielégítés, mert senkinek nem okozol vele kárt, magadnak se, se másnak.

2014. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
75%

Ha így vesszük,akkor pedig már a szex is miért lenne bűn?:)

Vagy maszturbálás közben nem fantáziálsz?


A szex semmiféle formában nem bűn,ha két fél kölcsönös beleegyezésével történik.

A szex is kb olyan szükséglet,mint az étkezés.

2014. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
59%

Előre leszögezek 2 dolgot:

1. meleg vagyok,

2. tiszteletben tartom a vallásotokat,


Szóval, én nem vagyok vallásos sőtt pogány vagyok. Nem hiszek senkiben és semmiben, csak abban, hogy minden okkal történik és a világot nem egy figura irányítja a felhők felett a minusz fokban. Az életet és minden egyebet a fizika, a biológia és más-és más tudomány irányítja. Ugy gondolom, semmi baj azzal ha valaki vallásos és hisz. De annak vagy egy "mércéje", ez amit kedves kérdező képvisel, ez a betegesen megrögzött fajta. Miért fogadtál cölibátust?? Mert nem helyes az életviteled??

Ezek szerint nem fogadtad el magad...

Amugy ha mese világban élünk már, akkor teszem azt egyszer a buszon neked szalad egy srác, bocsánatat is kér, hogy neked ment de közbe szemez veled. Igen, ő meleg és tetszel neki és neked is bejön. Te a kis önmegtartózkodó elhuzza a fejét. Neki ez tetszik, hogy nem vagy olcsó. Sebaj, leszáll utánnad, hogy megnézze legközelebb hol tud majd látni. Másnap már a buszon melléd ül le és beszélgettek. Majd "véletlenül" ott száll le ahol te. Aztán hazakísér, vagy egy darabig megy veled, de te ezt észre sem veszed mert olyan jól elbeszélgettek. Harmad nap, ugyanígy. Negyednap, megkérdi elmész-e vele egy kávéra, vagy egy teára. Te rögtön nemet mondol, hogy miért, kitudja. Ő azonnal felajánlja a másnapot, de ezt már elfogadod. Megbeszélitek az időpontot, és elváltok. Másnap mikor taliztok ő udvariasan viselkedik, téged néz minden percben és mosolyog folyton, te zavarba vagy. A kávézás után megtörli a szád mellett, mert "valami ottmaradt" hogy mi, semmi, ez csak egy ürügy volt, hogy hozzád tudjon érni. Neked ez bejön, és eltudnád viselni hogy még csinálja. Majd minden "kis randi" után megkedveled, majd megszereted, majd szerelmes leszel. Mégis mit teszel, elküldöd hogy te cölibátust fogadtál?? Tudom ez egy irreális történet, de ha mesék akkor na ez is jó példa. Szóval egy olyan miatt dobod el az élet értelmét, a szeretetet, és a szexet, mert valki azt mondja??? Egyszer élsz!! Gondold át, életed végéig egyedül akarsz lenni, nem lenne jó egy hideg téli estén majd ha valaki megölel míg tévézel és azt mondja, hogy szeret?? Nem lenne jó, az említett estén ugy pihenni, hogy közbe ő mondjuk simogat, vagy csak egymáshoz bujva nézitek a tv-t? Nem lenne ez jó?? Biztos hogy magányosan akarod leélni az életedet??

Ne vonj meg magadtol valamit ami az élet fontos része, hidd el, hogy életed legnagyobb butaságát követed el.

2014. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
14-es még engem is meggyőztél volna, ha nem szeretném én is a fiúkat. Kíváncsi vagyok a kérdező véleményére.
2014. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
92%

14# vagyok, köszönöm a hozzászólásodat 15 ^^

gondoltam egy kis gyakorlati példával érthetőbb a felfogásom, mint ilyen elméleti bla-bla dolgokkal :D

A véleményére én is kíváncsi vagyok, de én tanácsot tudok illetve mi mindannyian azt adunk neki, az, hogy elfogadja-e vagy megy a butaság irányába, az már az ő dolga!! De ha kikérjük mások véleményét elkell gondolkodni rajta. És talán célszerű megfogadni. Pláne, hogy nem is ismerjük, szóval rosszat nem akarunk, legalábbis én nem :D és a hozzászólásod alapján te 15-ös sem ;)

2014. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 skinzbox ***** válasza:
Ami lelkiismeretfurdalást okoz az bizony bűn. Ha katolikus vagy ,meggyónhatod ha elbuksz.Aztán tisztán folytathatod életed.
2014. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismeret furdalást erősen bele lehet nevelni valakibe.

Akinek egész életében azt tanítja egy hívő család, hogy maszturbálás bűn annak fogja gondolni. Pedig nem az.

Nem véletlen, hogy a szexuálpszcihológusok kanapéi tele vannak vallás neveltetésre visszavezethető szexuális zavarosokkal.


Szóval nem állja meg a helyét mindig a dolog.

2014. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 skinzbox ***** válasza:
Viszont a lelkiismeretet el is lehet hallgattatni.Véleményem szerint sokkal nagyobb azoknak az embereknek a száma, akiket a vallás és a helyes lelkiismeret ment meg a psychiátriától vagy az öngyilkosságtól. Arányaiban csekély a vallási tévelygés miatt kezelt psychiátriai beteg száma.
2014. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Hali!


Kedves 19-es! Szerintem is kevés lehet a vallás miatt kezelt pszichiátriai beteg.


Na de visszatérve a sztorira: szép kis történet volt, de köszönöm, nem kérek belőle. Nem mennék el vele kávézni és visszautasítanám akárki is lenne az.


Tudod, nem a szex az élet egyetlen értelme, vannak más, sokkal szebb dolgok is. Ha hiszed, ha nem, még a szerelemnél is vannak jobb dolgok.


Az pedig különösen tiszteletlen, hogy ilyen gúnyos és minden bibliai relevanciát nélkülöző kommentárt írsz.


Ha minden áron ki szeretnél oktatni bölcsességből és "élet-érteméből", akkor egyrészt tanúsíts kicsit több tiszteletet, másfelől pedig használj több bibliai idézetet vagy teológiai alapon nyugvó érvelést.


Köszönöm!

2014. aug. 13. 13:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!