Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most ehhez hogyan viszonyuljak...

Most ehhez hogyan viszonyuljak? 14/l

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok és nagyon jó lány voltam szerettem Istent s tiszta szívemből hittem.De ahogy elért engem eza kamasz kor teljesen elvesztettem minden hitemet már csak a sexre tudok gondolni lehet,hogy ez furcsán hangzik.Azzóta van barátom is.De néha elfog a lelkiismeretfurdalás is.Nagyon megváltoztam és már nemvagyok jóember.
2014. aug. 14. 09:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintem pedig kölcsönösen tiszteletben kellene tartani egymás véleményét. Ez a kérdés ugyanis nem a tudomány, vagy a szexuálpszichológia kategóriában lett feltéve, hanem a vallás kategóriában, így itt "lehülyézni" azokat, akik normálisan válaszoltak a maguk meggyőződése szerint emberileg nézve sem elfogadható magatartás. Főképp a tudományra hivatkozva.


A kérdezőnek lelkiismeret furdalása van és nem érzi magát jó embernek. Ebben erősíteni irtózatos butaság. Segíteni kell abban, hogy ha szeretne, akkor tudjon megváltozni aszerint az értékrend szerint, amit elfogad, és igaznak tart, nem pedig leszólni az értékrendjét.


Ezért tisztelettel kérem azokat akik ezt teszik, hogy tanúsítsanak önmérsékletet.


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

egyetértünk péter, a kiakadásom tárgya az, hogy tényekről beszélünk.

Teljesen irreleváns milyen kategóriába rakom, hogy van e gravitáció, van és kész.


akkor ne jöjjünk már azzal, hogy nincsen...

2014. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Már bocs Dowd, de a modern szexuálpszichológiát a fizika törvényeihez hasonlítani igencsak elvetemült ötlet.


Te a vallást, és mások meggyőződését semmilyen mértékben nem tartod tiszteletben egy "vallás" kategóriában. Szerinted ez helyes dolog? A Szentírást "természet és ember ellenesnek" minősíted, egyenesen "hülyeségnek" titulálod mások meggyőződését, szerinted ez helyes? "Rettentő beteges dolognak" nevezed, sőt "gonosz dolognak" mások értékrendjét, szerinted ez helyes? "Sületlenségnek" degradálod mások hozzászólását, szerinted ez helyes?


Én pontosan leírtam mik a tények. Te ezzel szemben "szájkaratézol" - a vallás kategóriában, amihez a valóságban nem sok közöd van. Kérlek gondolkodj el a viselkedéseden.


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A véleményemet tartom.

És pontosan olyan okból, ami ebben a topikban is megfigyelhető.

Egy 14 éves lányban alakítotok ki szexuális bűntudatot olyasmivel ami egyértelműen szembemegy alapvető szexuálpszcihológiai tényekkel!


Azt hiszem, hogy ha nekem el kell gondolkodnom a viselkedésemen, akkor elég hosszú sorban kell itt beállnom, mert amivel szórakoztok annak tétje van. Konkrétan ártotok neki! (és nem is kicsit. Egy szexuális zavar nem 1 év kűzdelem szakembereknek)

2014. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kedves Dowd!


A véleményedet kulturált módon is el lehet mondani, ahogyan például most sikerült is. A bűntudatot nem mi alakítottuk ki ebben a lányban. Ha figyelmesen elolvastad volna a kérdése alatti kommentet, akkor láthattad volna, hogy ő már lelkiismeretfurdalással, és az eredeti értékrendjéhez képest történt változással jött ide segítséget kérni.


Ehhez képest te negatívan minősítetted ezt az értékrendet - ami az alapvető emberi kommunikációval is ellentétes viselkedés - és leálltál vitatkozni vele, hogy "dehogyis".


A "szájkaratézást" ezzel te kezdted el. Majd ha ezt hajlandó vagy elismerni, hogy hibáztál, akkor állj be a sorba, addig pedig gondolkodj el újra a viselkedéseden.


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem elvárható, hogy abban az esetben ha egy ilyen vívódó kérdező jön ide, akkor a tények mentén megnyugtatjátok.


Nagyjából a 100. kérdés ez már ami ebben a rovatban olvasok, készséggel elismerem, hogy elszakadt a cérna.

(ezen is kár vitázni mert tény :D)


Viszont ha visszaolvasol az első oldaltól, a második hozzászólásom tényszerű volt, és segítő, de a többi is. Ehhez képest lett "használt", "füves", meg mint tudom én még micsoda, és az összes értelmes válasz szisztematikusan le van pontozva. (ebben a rovatban egyébként rendszeres, hogy a józan ész nem sokat ér, mondjuk van még pár ilyen rovat :D)


Szóval nagyon hasznos lenne ha te és én, a világnézet két ellentétes oldalán legalább tényekben egyetértenénk :)

És akkor nem szabadulna el a pulzusom nekem sem :)

2014. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves Dowd!


Ha figyelmesen elolvasod a válaszom, pontosan azt tettem ami elvárható. Én nem minősítettem az értékrendjét, és nem álltam le vitázni vele. A megoldást írtam le egyszerű és tényszerű módon.


A "cérna elszakadása" pedig sohasem fogadható el.


Üdv. Péter

2014. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Akkor ennyiben maradunk péter.
2014. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Ehhez képest lett "használt", "füves", meg mint tudom én még micsoda" (Dowd)


Én írtam azt, hogy ha valakinél azt az életmódot erősítjük, amely éppen lelkiismeret-furdalást okoz magának is, azzal nem segítünk, hiszen éppen azért jött ide, írta ki a kérdést, mert maga is érzi, hogy nem jó úton jár (egyeseknél még ugye működik a lelkiismeret és meg is hallják azt!)


Nem ártana a szövegértésedet fejleszteni, ugyanis konkrét szövegkörnyezetben értelmezd azokat a szavakat, amiket te kifogásolsz félreértésed miatt.

Főleg úgy, hogy konkrétan leírtam azt is, hogy azokat a szavakat NEM a kérdezőre utalva írom, hanem a viselkedésmódra, ami a "szexelj nyugodtan már 14 éves gyerekként is!" megerősítésből következik...


Arról én nem tehetek, hogy te nem tudsz szöveget értelmezni, vagy szeretsz zavart kelteni a másik szavát kiforgatva. Ez a Te dolgod. :)

2014. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!