Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van anyja? "Szűz"...

Istennek van anyja? "Szűz" Mária volt az? Ő valóban szűz volt?

Figyelt kérdés
Saját vélemények és nem kérek linkeket! Csakis olyan forrást ami valós és nem internetes!
2010. jan. 27. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
84%

nagyon jó ez a kérdőív!

Úgy látom, kibővítetted

bár korábban sem válaszoltak rá :(

saját összeállításod, vagy valamilyen könyvből vetted?

2010. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
84%

"A gonosz emberek és a szélhámosok pedig egyre messzebbre mennek majd a rosszaságban — félrevezetnek másokat, és maguk is félrevezettetnek"


Igy igaz. Tökéletes példa vagy rá.


Talán a Bibliát kellene tanulmányoznod, jobban jársz mint a sületlen örtorony propagandával.

2010. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
15%

Nem értem,hogy miért kell ez a sok link.Semmi értelme mert,nem hiszem,hogy sokan olvassák el.És még azt mondják,hogy mi nem tudunk értelmesen válaszolni,mert belinkelünk egy csomó dolgot.Én sohasem linkeltem még be,mindíg azt írtam be amit gondoltam a témákkal kapcsolatban.Minket f.káznak,holott sokkal több az olyan válaszoló aki nem a saját gondolatait írja be.

Kedves kérdező:nagyon örülök neki,hogy tanulsz és remélem minnél hamarabb közénk fogsz tartozni!

Nem akarok tolakodó lenni de,szeretnék egy tanácsot adni neked.Sohase zavarjon az amit az emberek mondanak,mert,nekik ez a dolguk,neked viszont az ,hogy továbbra is járj azon az úton amelyikre ráléptél.

Nagyon sok erőt és kitartást kívanok neked ehhez,és remélem minnél hamarabb közöttünk üdvözölhetlek.

Egy Tanú

2010. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ismét meg erősítettétek a hitemet! Élőben is találkozok ám hozzátok hasonló beállítottságú emberekkel! Mint mondtam nem titeket kereslek, és nem is ítéllek el titeket hiszen ha nem fogadjátok el a segítséget tiszteletbe tartom! Köszönöm, hogy írtok azért nem értem minek másoltok be megint címeket, én biztos nem olvasom el, ti meg már elolvastátok! Az, hogy ti nem fogadjátok el az egy dolog, de a tényeket nem tudjátok megváltoztatni! Kedvesek vagytok biztos figyelmeztetni akartok engem vagy aki szeretne közeledni Jehova Tanúihoz! Mint mondta minden évben közel 300ezer új Jehova Tanúja lesz és ez csak növekszik! Őrtornyot hiába szidjátok, azt már nem is értem az ébredjetek-et miért nem? Amikor az is Jehova Tanúja kiadvány/zárójelbe azt is megjegyezném, hogy ez a legtöbb példányban elterjesztett folyóirat a világon/! Meg a Bibliát miért nem? Azt sem értem, hogy miért kell állandóan beszélni a Tanúk ellen nektek szerintem nem ártott egyik sem! Akkor is növekedünk hiábavalóságot csináltok, vagy ebbe lelitek örömötöket?

Mondtam én nem vitatkozok, de kiállok a Biblia mellett! Miért nem veszitek észre a körülöttetek lévő világot? Ez jó nektek? Nem kell hinnetek egyetlen egy Jehova Tanújának mint mondtam a Bibliában higgyetek!

Gondolkodjatok el van értelme ennek?

2010. jan. 28. 09:42
 35/69 anonim ***** válasza:
34%

Nem is kell forgatni a Bibliát, mert ez alapműveltség. A kersztény (mind a zsidó, mind az iszlám is) vallás azt tanítja, hogy egy isten van, akinek a neve Elohim, Jahve megmég pár, ami kapásból nem jut eszembe. Mivel őt fogadják el a teremtőnek és mindenségnek, mindig is létezett, nem kellett, hogy anyja legyen.

Szűz Mária a legenda szerint szeplőtelen fogantatásban részesült, vagyis nem érintette férfi. (LEGENDA!) Az arpokif iratok szerint, Jézusnak voltak testvérei, tehát utána már nem volt szűz, gondolom, én. De rajta maradt a név.

2010. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként meg a Biblia (ugye tudjuk, jelentése könyvek) nem mindent úgy ír meg, ahogy pontosan volt. Ezt úgy is mondhatnám, hogy szinte virágnyelven fogalmaz, amihez hozzá kell tenni, hogy a sok éves fordítások alatt rengeteg dolgot kihagytak, vagy megváltoztattak, aszerint, hogy az akkori vallási vezetőnek mennyire felel meg. Így lett a nő a gonosz jelképe, hiszen az ókori és középkori vallási vezetők rendszerint férfiak voltak. Kivétel Johanna Papissa, az asszonypápa. De elkanyarodtam.

Istennek nincs anyja, Mária (Mirjam, Madonna) Jézus anyja volt, és igen, szűz.

2010. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

Jézus – héberül Jesua ('Jahve megment'), a Dávid házából származó Mária(1) és József(2) fia (evangéliumok), akit anyja, angyali híradás nyomán, szűzen szült a Szentlélektől, hogy a gyermek mint Isten fia felnővén kereszthalálával megváltsa az emberiséget Ádám bűnének következményeitől.


[link]


[link]

2010. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

Az a 300ezer fő egy nagyon régi adat, még a '90-es évekből való, azóta jelentősen lelassult a növekedésük...


Ld. még: [link]


Egyébként ez a szám amúgy is semmi világszinten: a katolikus egyház évi többmillió fővel gyarapszik világszerte.


Ez amúgy sem bizonyít semmit, max azt, hogy az emberek mindenből szeretik az újat, a lázadót, a megszokottól eltérőt. Ezért lettek régen az emberek kommunisták, a kommunizmus alatt nyugatmániások stb.


MINDEZ SEMMIT SEM BIZONYÍT!


De figyelj: most szellemileg belelkesültél tőlük, mint valami szerelmes - beszélhet neki az ember. Csak a jókat látod meg bennük, hogy jaj de aranyosak, jaj de lelkesek stb.


De hidd el: ismerem jól ezt a társaságot, és bizony ezek tévtanítók...


Fontold meg nagyon jól az itteniek tanácsát, és ne söpörd le a belédtáplált automatikus Őrtorony válasszal: "szidnak, TEHÁT igazam van".


Őrtorony alatt nem csak azt az egy magazint értjük, hanem az egész társulat kiadványrendszerét. Olvass szépen utána az itt adott linkeknek!

2010. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:
Tavalyi elötti adat bocsánat mondom interneten nem találsz meg sok mindent! pontos adat 289678!
2010. jan. 28. 14:13
 40/69 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon jól esik, hogy megpróbáltok segíteni! Sajnos már késő ha lehet így fogalmazni:o) édesanyám is Jehova Tanúja, remélem megérted hogy miután közel 20éve az jobban ismerem őket mint te :o) Szép gesztus tényleg, hogy figyelmeztetsz csak én miután komolyan 2 éve tanulmányozok velük a Bibliát és amit ti felhoztok rágalmak, tévhiteket látom, hogy semmi se igaz! Mit csináljak? válasszam azt akibe sohasem csalódtam, vagy inkább hallgassak azok szavára akik azt sem tudják ki mit tanít? Biztos neked is volt rossz tapasztalatod vagy hallottál valamit, ami miatt ez a véleményed! Én is hallottam sok rosszat, de én utána is jártam személyesen, nem kell! Olvasom nap mint nap a Bibliát így igaz csak közel 2 éve, de el tudom dönteni mi igaz mi nem! Igazad van jóval több a katolikus, mint bármely vallás, de ahhoz mit szólsz ezek a keresztények ha háború van mit csinálnak? Ölnek? És ahhoz mit szólsz ha Jehova Tanúját erre kérik képes még meg is halni mintsem embertársát lelőni vagy bárhogy megsérteni! Bizonyíték itt Magyarországon is az a sok ember aki a hite miatt a háborúban képes volt börtönbe menni! Jézus azt mondta: Máté 7:15"Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok. 16 Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket. Tövisről ugye sohasem szednek szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét? 17 Hasonlóképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden korhadt fa értéktelen gyümölcsöt terem; 18 jó fa nem hozhat értéktelen gyümölcsöt, és korhadt fa sem teremhet jó gyümölcsöt. 19 Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek. 20 Úgy bizony, a gyümölcseikről fogjátok felismerni ezeket az embereket"

Hiába van olyan sok katolikus ha amikor hite próba alatt van nem Isten-t válassza aki képes még a halálból is visszahozni!

Csak kívánom neked azt, hogy megbékélj és elfogadd mit ír a Biblia, vagy ha úgy döntesz nem fogadod el akkor viszont, ne légy vagy ne legyetek ilyen ellenségesek!

Példabeszédek 2:20-22"A cél az, hogy a jó emberek útján járj, és maradj meg az igazságosak ösvényén, 21 mert a becsületesek laknak majd a földön, és a feddhetetlenek maradnak meg rajta. 22 A gonoszok pedig a földről kivágattatnak, és a hűtlenek kiszaggattatnak abból"

Szertenézel a világon és láthatod, ha van Isten és ő ezt ígérte lassan már itt az ideje, hogy megálljt parancsoljon, mert ez a gyűlölet, ami az emberekben van nem fog megváltozni!

Gondold csak át!

Köszönöm a válaszokat

2010. jan. 28. 14:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!