Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van anyja? "Szűz"...

Istennek van anyja? "Szűz" Mária volt az? Ő valóban szűz volt?

Figyelt kérdés
Saját vélemények és nem kérek linkeket! Csakis olyan forrást ami valós és nem internetes!
2010. jan. 27. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
78%
Nos, döntsd már végre el, hogy MIT SZERETNÉL KÉRDEZNI. Ez nem térítgetős fórum, hanem egy olyan weblap, ahol lehet olyant kérdezni, amelyet nem tudsz, és infókat szeretnél róla. Ott van az index fóruma, ott nyugodtan megtérítheted emberek százait 2010-től 3000-ig, de itt ne tedd.
2010. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
78%

Rühellem ezt az ostromlottvár érzésre épülő mártírtudatot...


Nincs olyan szabály, hogy "üldöznek (?) TEHÁT igazam van". A kommunistákat is üldözték, akkor nekik is igazuk van, lol?


A JT-ket meg nem a hitükért börtönözték be (az senkit nem érdekel, pláne az államhatalmat nem), hanem azért mert a hitük miatt olyan konkrét magatartásokat cselekedtek, amely az állami törvényekbe ütközik.


Lényegében szándékosan kiprovokálták maguknak, hogy utálják őket...

2010. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:

Legyetek szívesek nyugodjatok le, mi veszélyt jelent az országra egyetlen egy Jehova Tanúja? Vagy több is? Igen sokakat azért tartóztattak le, mert nem csatlakoztak a hadseregbe még itt Magyarországon is! Sokan haltak meg nem azt mondtam csak Jehova Tanúi, de hogy volt olyan formanyomtatvány ami csak rájuk szabott az biztos! Mondtam át is küldöm, vagy igen elfelejtettem mivel én kapcsolatba vagyok velük és hiszek nekik az én szavam hihetetlen elnézést! Bocsánat, minden szavam hazugság ezt írnom kellet volna a kérdés alá! Mondtam az idő majd választ ad a kérdésedre:o) de abba egyetértesz ugye velem, hogy I. századi keresztények nem állították, hogy pl.: szűz volt Mária, abba ugye egyetértesz, hogy sehol sincsen a Bibliában, hogy imádkozni kell érte vagy hozzá, vagy ugye az sincs benne, hogy Isten anyja volt? Vagy esetleg már ez sem igaz? Kérlek ha nem bizonyítsátok nekem be, hogy konkrétan bele van így szó szerint írva. Különben a kételkedőknek van egy jó Biblia felfedező program köze nincs az Őrtoronyhoz én is használtam régen [link] Innen le lehet szedni benne van az ingyenes változatba héber iratok héberül, keresztény iratok görög nyelven! Nagyon jó komolyan mondom fenn van károli fordítás is meg a bővített változatban több tucat! Aki érdeklődik a Biblia, felé annak nagyon ajánlom!!! Esetleg ha valaki letöltötte vagy kedvet kap hozzá nyugodtam megoszthatja a véleményét velem is :o)

Továbbiakban kérlek titeket ne szidjuk, vagy ne bántsuk meg egymást, TISZTELETben tartom a véleményeteket és semmi képen nem akarok téríthetni higgyétek el a saját véleményetekre vok kiváncsi semmi másra, de ha azt csak ilyen módon tudjátok közölni akkor megérthetitek, de nem kérek belőle:)

2010. jan. 31. 21:59
 64/69 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi normális válasz után, jobb lenne, ha kussolna a Tisztelt kérdező! Ennyire degenerált lenne? Nem veszi észre, hogy a normális emberek nagy többségét, nem érdekli, a csak épen megtűrt hite, vallása???

Hirdesse az igéit, a kotozó estükön, vagy adjon fel, fizetett hírdetést!, ha megakarja győzni a h*lye gondolatai helyességéről az embereket. Javaslat: vegye fel a kapcsolatot, vmelyik elismert elme-szakértővel, gyógyintézettel, amíg vállalják, illetve nem késő!!

2010. febr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:

Hogy mit hittek az ókori, korai keresztények? Nos, nem olvastak Őrtorony magazint, nem hittek kétosztályos megváltásban, nem végeztek házaló-térítő munkát, nem nevezték Jehovának az Istent stb. Viszont hitték, hogy Jézus Isten (ez nem csak a Biblia, hanem külső források is igazolják)


Nem járja ez az örökös "első századi" keresztényekre hivatkozás, mivel az Őrtorony egy amerikai szekta, amely néhány bibliaverset meg állítólagos idézetet kicsavarva csiribú-csiribá, bebizonytíva érzi, hogy ők az apostolok utódai. Hát egy nagy frászt!


Hamis egyházideálok



1. A történelem nélküli egyház


Az egyház történelmietlen szemléletével [...] a protestáns hátterű szakadár közösségekben [...] szinte dogmaként találkozni. E szemlélet hívei [...] a saját közösségeik megalakulása előtti időszakra úgy gondolnak, mintha az nem az egyetemes egyház, hanem „csak a katolikus egyház történelme” lenne. Úgy látják, hogy „az Egyház” történetében az első, nagyszerű évszázad és [...] 19. században született mozgalmuk között csak hosszú szünetjel van. „Egyház” alatt kizárólag [...] a saját közösségüket értik, és az egyháztörténet lapjain is csak azokban a közösségekben vagy személyekben akarják felismerni „az igazi kereszténységet”, amelyek megfelelnek a saját tanbeli kritériumaiknak, tehát precedens-értékű a rájuk való hivatkozás. Ez a megközelítése például a 19. századi amerikai „helyreállító” (restaurációs) mozgalomból kinőtt „nem felekezeti” egyházaknak, a „végidők egyháza” identitású adventista és új apostoli egyházaknak, illetve a mormon vallásnak. Bár mind másban látják a helyreállítás lényegét, mind úgy vélik, hogy bennük az első évszázad „eredeti” kereszténysége támadt fel.

Először is azonban, Krisztus azt állította, hogy ő maga építi az egyházát, és a pokol kapui sem vehetnek erőt rajta (Mt 16:18). Aki szerint az egyház gyakorlatilag évszázadokra megszűnt (tehát a pokoli erők mégiscsak diadalt arattak), az ezzel – akarva, akaratlanul – azt is állítja, hogy Jézus nem váltotta be az ígéretét, hanem hazudott. Egyháza nem csupán sebeket szerzett és betegeskedett az évszázadok során, hanem sok évszázad után exhumálni kellett.

[...] Az egyháztörténelem dicsőséges és nyomorúságos oldalai, ma is példának állítható, ugyanakkor nagyokat hibázó alakjai ugyanúgy a protestánsoké, mint a katolikusoké és az ortodoxoké – és fordítva. Aki még sosem olvasott ókori és középkori keresztény tanítóktól, az nem tudja, miről marad le, akkor is, ha buzgó protestáns [...]


Harmadszor, a múlt ilyen szelektív szűrése még nem szolgált mást, mint a felekezeti gőgöt. Ha a múlt minden bűne a katolikusoké, akkor könnyen el lehet határolni magunkat tőlük, és magunkat ezáltal is többnek, jobbnak érezhetjük – de nem éppen ez a farizeusi logika (vö. Lk 18:9-14)? Az egyház múltja nem azért van, hogy elfelejtsük, vagy hogy kiválogassuk belőle magunknak azt, amivel szívesen azonosulunk, hanem hogy minden lapjából tanuljunk – akárcsak az Ószövetségből vagy a saját hitéletünk jó és rossz napjaiból.



Were the Early Christians Jehovah’s Witnesses?


[link]


[link]

2010. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Nézzétek meg a szemetekkel mit csinálnak ezek a "szektások" kössetek bele és majd írjátok nekem ide le!

[link] languages.htm nézzétek meg, hogy mennyi nyelven működik, lássátok egyszer a valóságot is nem csak amit a ex-Tanúk terjesztenek!

[link] h/index.html lássátok azt az egy két Biblia verset amit kiemelünk:o)

Végén egy kérdés a katolikus vallás vagy amiben hisztek pontos adatot tudtok mondani, mennyi a lélekszáma, vagy mennyi nemzet tartozik bele?

2010. febr. 2. 11:40
 67/69 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi humor


Mikor pedig látták Péternek és Jánosnak a szólásban való bátorságukat, és megértették, hogy írástudatlan és közönséges emberek, csodálkoznak vala; meg is ismerék őket, hogy Jézussal voltak.

- Apostolok Cselekedetei 4:13


Mikor a Jehova Tanúkról hallok, annyi ige jön az eszembe, hogy alig bírom magam lefogni, ne írjam fel mindet. :o) Ez a fenti pl. most azért, hogy valakik, akik magukénak tudják be az igazságot, és nem is akármilyet, hanem magától az ISTENTŐl jövőt, akkor arra búzdítják egymást, hogy ne beszéljenek az igazságról, arról ne folytassanak párbeszédet, hanem boruljanak egymás válára, és ríjjanak, hogy annyira emelkedett állapotban vannak, hogy őket senki nem érti meg. :o)))) Akárcsak Pál apostol és JÉzus:

MOndá Atyám, hogyan tűröd ezt Fiam? Ezekért adnád életed, akik beszélgetni akarnak, meg kérdezni? Fiam, ne tedd, hiszen csalódásomra leend akkor te nékem. Vonulj sértettségbe, és ne szóld amit parancsoltam neked.

-Igen Atyám-megkönnyebbüle Jézus, és szemberöhögé az embereket. -Haha-kacarászott, közben féllábon ugrándozzá, és mondá:

-Itt a vége, emberek! Az én igazságom ugyan világosság a világnak, de ti semmit nem tudtok meg ebből! -kárörvendett.


Pál apostol járá a világot, hírdetvén az igét. Szembe jövének emberek, és Pál ideges leend.

-Jaj, ezek még beszélni kezdenek, én meg hogyan folyamodjak velük párbeszédbe? Vajon jó társaság? Kiiskolázott a lelkiismeretük? Vannak rossz szokásaik? Talán hitehagyottak? Esetleg többet tudnak nálámnál, és még nekem kell tanulni tőlük? Ó Uram, miért hagyand engem ilyen kétségek között? LÁtod, irástudatlan vagyok, nincs nálam sem Őrtorony, sem egyébb kiadvány....és mikor jelenik már meg az Új Világ fordítás? Tiszta ideg vagyok, hogyan jelentem ki a nevedet? Hiszen legalább 237-szer lekell legyen írva, hogy ezek a pogányok meg tudjanak szólítani Téged! És csak jönnek....-megremeg Pál apostol ina, szemgolyója felcsusszand pillája alá.....

-Idegenek! -szól hirtelen vezérelve a Szentlélektől- nem beszélek veletek! Megjött az utasítás ama nemes Bruklinból, hogy mind pogányok vagytok, és csak az mehet az Atyához, aki előbb válaszol 360 kérdésre, áttanulmányozza az ismeret című könyvet, és álmából felébredve is tudja: a hű és bölcs rabszolga mehet csak a mennybe, nektek nem készített helyet Jézus! De reménykedjetek, talán megmenekedtek, de csak ha prédikáltok havi legalább 25 órát, és mindennap elmondjátok az embereknek, hogy Isten neve Jehova. A rosta jár emberek, aki meg akar térni, az előbb a hű és értelmes szolgával tárgyaljon, majd az ad belépőt az Atyához. Én nem mondhatok ennél többet, mert nem kaptam erre felhatalmazást. MÁris eltértem mára előirányzott Mi Királyság szolgálatunkban megadott bevezető beszédtől....


Aki már hallott engem erről beszélni, és nem tért meg, annak Isten sem kegyelmez. Kecske az, és nem juh. HÁt vegyétek be az evangéliumot, amit Isten üzent általam! -dörgedezett Pál, és szétosztott néhány tucat őrtornyot, amiben azt sem tudta, hogy mi van, mertnem tudott olvasni, de vakon hitt a hű és értelmes osztálynak. Átnyújtotta a meghívókat a legközelebbi kerület kongresszusra, aki kérdezni mert valamit, esetleg kételkedett, azoknak a nevét felírta, és megküldte Bruklinba, jelezve, hogy elburjánzott a hitehagyás a hívek közt.

Szomorúan tovább ment, és így szólt az Atyához:

Atyám, nem értelek téged! A jó híred hordom az emberek közé, hallhattad, a hívek átlagosan havi 300 órát prédikálnak havonta, és mégis oly kevesen veszik be a beszéded....nem Atyám, arra gondolni sem tudok, hogy valamit rosszul teszek. A hibás csak Te lehetsz, hiszen Te osztod az eledelt.... pedig milyen jó hírt viszek. Armageddon, pusztulás, remény, de csak a 144 ezernek, újjá tehetik majd a földet térdig vérben járva, ha a családtagjuk nem tér meg Bruklinba, az elpusztul. Ó Atyám! Mennyien megszabadulhatnának pedg emígyen anyósuktól. De ezeknek semmi sem Szent. Meghalt Krisztus, nem engedjük őket Úrvacsorázni sem, még ettől is megkíméljük őket, de ők nem akarnak HOzzád menni. Ne is bocsáss meg nekik, hiszen megátalkodott pogányok. Én is elmegyek inkább börtönbe. Kérlek majd ne szed le a láncokat.Én ezeknek nem prédikálok tovább!


Hú....

2010. febr. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim válasza:
Igen van anyja.Igen Szűz Mária az. Igen télleg szűz volt,mert nem szexuális úton esett teherbe hanem a szentlélek által.
2010. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Te mondtad, hogy internetes források megbízhatlanok.


Christus vincit, Christus regnat, Christus Christus imperat!

2010. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!