Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van anyja? "Szűz"...

Istennek van anyja? "Szűz" Mária volt az? Ő valóban szűz volt?

Figyelt kérdés
Saját vélemények és nem kérek linkeket! Csakis olyan forrást ami valós és nem internetes!
2010. jan. 27. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:

had válaszoljak az összes vádra a Bibliából, bíztos sokat kutattál az interneten érte! Így egyben tisztázom is Jehova Tanúi miben hisznek, hittek! Így elkerülheted azt, hogy hamisan vádolsz másokat!

"Életbe lépett-e már az új szövetség?"

2Korintusz 7:14: "Gondolkodóképességük azonban eltompult. Mert ugyanaz a lepel mind e mai napig feltakaratlan marad a régi szövetség olvasásakor, mivel Krisztus által távolíttatik el"

"Kire vonatkozik a Róm 10:12-16-ben az „Úr” kifejezés? "

"11. Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül.

12. Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, a ki kegyelemben gazdag mindenekhez, a kik őt segítségül hívják.

13. Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik."

Ezt direkt Károli fordításból, merítettem:o)

Válasz onnan is megvapod Joel 2:32" 32. De mindaz, a ki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, a mint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, a kiket elhí az Úr!"

Mikor történik meg a Mt 25:31-46-ban említett „kecskék” és „juhok” szétválasztása?

Ez érdekes kérdés csalafinta erre egyszerűbb választ is hamisíthattál volna, de oké válasz benne van a kérdésben

31s vers "Amikor az Emberfia megérkezik dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor leül az ő dicsőséges trónjára." amennyiben nem kielégítő mondhatok mást is

Kicsoda „igaz” Isten előtt, és mennyire?- ezt a kérdést akár értelmetlennek is nevezhetjük, ha konkrét választ akarnék írni!

Így csak néhány tulajdonságot tudok kiemelni

1Timóteusz 2:5-7 "Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus, 6 aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért — erről fognak tanúskodni a meghatározott időben. 7 Ezért a tanúskodásért neveztek ki engem prédikálónak és apostolnak — az igazságot mondom, nem hazudok —, és hogy a nemzeteket tanítsam a hitre és az igazságra"

Kik és hányan jutnak a mennybe, illetve kik Tanúk egyáltalán?

Jelenések 14:3,4 "És amit a trón előtt és a négy élő teremtmény meg a vének előtt énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg. 4 Ezek azok, akik nem szennyezték be magukat asszonyokkal; igen, ők szüzek. Ezek követik a Bárányt, bárhová megy is. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak"

Többi már inkább nevetséges kérdés :o)

keleti vallásos dolgokról ne is beszéljek:o) saját oldaladról töltötted?

Az 1Timóteus 4:1 ez kemény vád! De lássuk csak 3 ismertetőjel a Bibliából amiről kiderül ki az igaz keresztény

Márk 12:29-31 "Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.« 31 A második ez: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Nincs más, ezeknél nagyobb parancsolat."

Máté 28:19,20"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig"

Többet majd kérésre!

Esetleg az alaptémával valaki hozzászólna, mert jó lenne arról is beszélni:o)

2010. jan. 29. 22:25
 52/69 anonim ***** válasza:

Nézdd meg ezeket:


[link]

[link]

[link]

2010. jan. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
te Kérdező, komolyan úgy véled, hogy az utolsó kommentedben bármire ia válaszoltál?
2010. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:

És honnan tudod, hogy pont nem ti vagytok a hamis proféták? A Biblia nem az írja, hogy xy egyház lesz a hamis próféta, a kígyó, amely eltérít, ti is lehettek? Mért pont a keresztények (nem aggatom magamra a katolikust a kedvedért). A Bibliát lehet a ti rációtok szerint is értelmezni, de különben 100 féleképpen. Jézus azért jött le, hogy a Bibliában levő tévhiteket, és a farizeus vezetőket helyreegyengítse. Az ókeresztények pedig azért voltak azok, mert Jézust ismerték el egyedüli személynek, amely életük szempontja volt, nem azonosítható a jehovistákkal.


Attól, még, hogy lefelé mutató nyilakkal jelzitek a véleményetek, engem különösképp nem foglalkoztat.


Jézusi életre kell (sem katolikus mindenhétre eljáró ember, és aztán megver más embert, de sem jehovisták, amelyek az egymástól teljesen különb könyvek gyüjteményét egységes igazságnak nevezik) gyerekeinket nevelni elsőszempontból nevelni, a második szempont, megismertetni Istent. Én szerintem az alapvető normák egy gyereknél előbb vannak,-amelyeket ateisták is megtudják tanítani-, utánna pedig ezekkel a normákkal megismertetni Istent és Jézus evangéliumát, hogy tudják kik az egyetlen uruk.


-egy keresztény-

2010. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 A kérdező kommentje:

Ha ez így van ahogy mondod szerinted miért van itt a világ ahol? Miért van gonoszság? Miért kell szendedni? És miből tudod esetleg cáfolni a Biblia tanítását? Jézus tanítása egyszerűek voltak könnyű megérteni azoknak akik meg is szeretnék érteni! Jézus ezt mondta: "Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;"

Hogy a Biblia mennyire hiteles ha igazán érdekel valaki megtudja! Ezen vers alapján!

Ha találkozol igazi Jehova Tanújával nem csak ex Tanukkal akik itt hemzsegnek rájössz miben különböznek! Én nap mint nap tapasztalom!

2010. jan. 30. 16:49
 56/69 anonim ***** válasza:
Ne mossuk már egybe a Bibliát az Őrtorony szektával...
2010. jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszod! Első századi keresztényeket is le szektázták Cselekedetek 28:22"22 De helyénvalónak gondoljuk, hogy tőled halljuk, mik a gondolataid, mert bizony ami ezt a szektát illeti, ismeretes előttünk, hogy mindenütt ellene beszélnek!

Ez megint csak a hitemet erősíti meg! Bibliából idéztem ehhez nem kell őrtorony szekta sem! Nyugodtan nevezzetek ahogy akartok! Had idézzek egy olyan személytől aki nem ahogy mondjátok e szektabelei:o) Sue Fox "A jó modor alól senki sem kaphat felmentést."

Csak folytassátok, úgyis megunjátok ezt az egészet!

Köszönöm előre is a több oldalas bizonyítékát arra az internetről, hogy Jehova Tanúi szekta, kár a gőzért :o)

2010. jan. 31. 08:44
 58/69 anonim ***** válasza:

Újabb kérdésem, amit már többször feltettem a jehovásoknak, de még nem feleltek:

ha az üldözésetek bizonyítéka annak, hogy nálatok az igazság, akkor mi van a több tucat középkori szektával, amiket ugyanúgy üldöztek?

lehet, nekik van igazuk és n em is nektek?

2010. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Kérdésed nagyon helyénvaló! De benn van a válasz is, voltak, Jehova Tanúi folyamatosan növekszik, az üldözést gondolom azért hozzák fel, mint én is mert fel vagyunk erre készülve! Csak mondok néhány esetet II. világháburúba sok Tanút koncentrációs táborba küldtek, mert nem voltak hajlandók háborúzni, mert lelkiismeretük ezt nem engedte meg. Volt egy olyan nyomtatvány amit direkt Tanúknak készítettek, ha kell át is küldök, hogy ha megtagadja ezt az álláspontját, és felhagy a Jehova Tanúi tevékenységével akkor szabad lesz! Sokan visszautasították és az életük árán is kitartottak Teremtő Istenük, mellett voltak igen akik aláírták, de a többség hűséges maradt. Persze nem várom el senkitől sem, hogy tudja ezt vagy ehhez hasonló történeteket! Volt olyan katona Oroszországban aki ezt mondta: Hol van Jehova, hogy megmentsen titeket? A katona meghalt testvérnő pedig él és prédikál!

Nem tudom, hogy te, hogy végeznél egy munkát kitartóan amikor üldöznek, de Jézus eszt mondta: Máté 5:11.12 "Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek"

Egy ideig ki lehet tartani, de az igaz hit bizonyítéka, hogy mindvégig kitartani! Idővel rájössz talán, hogy mi mennyire kitartók vagyunk a többi valláshoz képest. Választ saját magad fogod megkapni úgyhogy, felesleges is válaszolni valószínűleg ezért sem válaszoltak eddig nekd.

Reméllem megfelelőnek tarod a válaszomat.

2010. jan. 31. 12:32
 60/69 anonim ***** válasza:

a kereszténység 2ezer éves történetében azt hiszed, számít valamit ez a 100 éves kitartás?

mindegyik szekta megélt ennyi időt, nagyobb üldözések közt is

és ne állítsd be úgy, mintha csak jehovások lettek volna koncentrációs táborban a hitük miatt...

úgyhogy ezek közül egyik sem válasz a kérdésemre

2010. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!