Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vegetarianizmus <---> Biblia?

Vegetarianizmus <---> Biblia?

Figyelt kérdés

Egy mélyen vallásos barátnőmmel beszéltem a múltkor, meséltem neki, hogy mostanában érdekel a vegetarianizmus. Azt mondta, hogy a Bibliai tanítással nem összeegyeztethető ez a táplálkozás. Egy igét is küldött, ami arról szól, hogy ez az emberi agy által létrehozott álszentség, vagy valami hasonló volt a lényege, ha megtalálom, akkor leírom.

Én sokféle okból, de 2 hete nem fogyasztok húst, és nem is tervezem.

A Teremtés könyvében van leírva, hogy:

"Ímé néktek adok minden

maghozó füvet, az egész föld

színén, és minden fát,

amelyen maghozó gyümölcs

van; az legyen néktek

eledelül."

Itt nem szerepel hús. Nem ítélem el azt sem, aki fogyaszt húst, de most akkor tényleg Bibliaellenes a döntésem?


2014. nov. 21. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha Jézus halat adott az éhes népnek, akkor szerint a vega étrend bibliai tanítás? Lehetsz vega, de ne a Bibliára fogd.
2014. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdezö,


a Biblia nem ír a vegetarianizmusról. Ebben éppen olyan szabad akaratunk egyéni döntésünk van, mint abban, hogy a kakaót, vagy teát fogok inni reggel.


A hús fogyasztását Isten elöször a vizözön után Noénak engedte meg.


Majd a zsidóknak szigorúbb törvényt adott a hůs fogyasztásával kapcsolatban. Csak a "tiszta" állatok húsát ehették.


Ez különben bölcs törvény volt, mert például a disznóhús abban a meleg éghajlatú országban ahol éltek, hamarább romlik, és tényleg veszélyes /nem voltak még hütöszekrények/


Késöbb a keresztényeknek már a Mózesi törvényt nem ismételte meg, ehetjük a húst. Cselekedetek 15:28,29


Ha akarod eszed, ha nem akarod nem eszed a húst, ezt is szabad azt is szabad.


Kedves kérdezö, mindenképpen nagyon óvatos légy. Elég sok ismerösöm roszul végezte, mikor úgy határoztak, hogy vegetariánusok lesznek. Vérszegénység, fáradtság volt a vége.

Nagyon fontos hogy ha föleg fiatal lány, vagy terhes anyuka, esetleg kisgyermek hogy nagyon jól legyen összeállítva az étrend.

2014. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyes, tisztában vagyok vele, hogy Jézus evett húst. Nem is az a kérdésem, hogy a Biblia hirdeti-e a vegetarianizmust. Inkább az, hogy le van-e írva valahol, hogy nem helyes döntés megvonni magunktól a húst.

Grkaty, köszönöm a tartalmas választ. Én is úgy tudtam, hogy az özönvíz után fordult a kocka, előtte nem volt szokás a húsevés.

2014. nov. 21. 15:21
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Jól látod, Isten eredeti elgondolása szerint az embernek adott étrendben nem volt hús. Nem fogyasztottak húst sem az emberek, sem pedig az állatok. Mivel Isten célja az, hogy visszaállítsa az eredeti, édeni állapotot, így az újjáteremtett földön is vegetarianizmus lesz (Ésa 65,25). A húsfogyasztás az Özönvíz idején jelent meg, valószínű azért, minden növény elpusztult. Éppen ezért tévedés azt gondolni, hogy a Leviták 11-ben szereplő tiszta és tisztátalan állatok szétválasztása csak a zsidó népre vonatkozik, hiszen Isten már akkor is különbséget tett közüttük, amikor a zsidó nép még nem is létezett (Gen 7,8-9). A zsidó gyomor ugyanis semmiben sem más, mint a pogány gyomor, a tisztátalan állat fogyasztása ugyanúgy káros nekik is, ezt ma már az orvostudomány is visszaigazolja.


Bár a Szentírás megengedi a tiszta állatok fogyasztását, korunkban egyre veszélyesebb őket fogyasztani, a környezetszennyezés és a csalások miatt. Az ókorban például azért még meg lehetett normálisan sütni egy halat, de korunkban, az olajszennyezés miatt, már egyre veszélyesebb. Én a magam részéről vegetáriánus vagyok, jól érzem magam így, és tudok másokról is, akik szintén jól vannak. Egyébként pedig a vegetarianizmusra való átálláshoz nem kell feltétlenül vallásosnak lenni, vallástól függetlenül is állnak át emberek.

2014. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg a barátnődnek, hogy Ádám és Éva nem evett az Édenkertben húst!
2014. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem bibliaellenes, szerintem arra gondolt, hogy az állat egy lélek nélküli valaminek van leírva ezért nem bűn ha húst eszel.
2014. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Az ÖZÖNVÍZ után Isten megengedte az embernek, hogy egyen húst egy kivétellel:


I Mózes 9,3 Minden mozgó állat, amely él, legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. 4 Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.


I Timóteus 4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén. 2 Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. 3 Akik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, akik megismerték az igazságot. 4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal; 5 Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.


Kolosse 2,16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért...


----------------------------------


Csakhát ügye az evés is egy olyan dolog, amit NEM SZABAD TÚLZÁSBA VINNI:


Filippi 3,18 Mert sokan járnak másképpen, kik felől sokszor mondtam néktek, most pedig sírva is mondom, hogy a Krisztus keresztjének ellenségei; 19 Kiknek végök veszedelem, kiknek Istenök az ő hasok, és akiknek dicsőségök az ő gyalázatukban van, kik mindig a földiekkel törődnek. 20 Mert a mi országunk mennyekben van, honnét a megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk; 21 Ki elváltoztatja a mi nyomorúságos testünket, hogy hasonló legyen az Ő dicsőséges testéhez, amaz Ő hatalmas munkája szerint, mely által maga alá is vethet mindeneket.

2014. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Jobb lett volna, ha Ádám és Éva a kígyót eszi meg a gyümölcs helyett.
2014. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%
üdv, a biblia szerint "nem ölnek, és nem pusztítanak sehol" a paradicsomban. ugyanis a húsevéssel az a gond, hogy ölni kell érte. lehetséges, hogy ez volt az: Íme: egy másik vadállat, a második, amely medvéhez hasonlított. Egyik oldalára emelkedett, szájában a fogai között pedig három borda volt. Ezt mondták neki: »Kelj fel, és egyél sok húst!« a biblia senkinek nem akarja megmondani, hogy mit egyen, igyon, kivéve a vér tilalmát.
2014. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A Biblia nem tiltja a vegetarianizmust.A barátnőd azért is ódzkodik tőle,mert ún.ezoterikus/spirituális körökben gyakran el van terjedve a vegetáriánus nézet,és egy tisztességes vallásos már magát az ezotéria szót is élből elítéli.


"az emberi agy által létrehozott álszentség"

Van benne valami.Ma már egyre több kutató szerint a növények is éreznek fájdalmat,ami jó eséllyel igaz,hiszen élőlények,gondolj bele,ha megvágjuk a szárukat,még vérezek is,kifolyik a testnedvük.Csak mi alacsonyabb rendűeknek tartjuk őket.Mondjuk ha egy éhes krokodil meg akarja enni a parton játszó kisgyereket,az is pont lesz..rja,hogy a kisgyerek mennyire érző lény.Pedig a kroki is Isten teremtménye.Szóval ez egy ilyen világ,el kell fogadni,hogy az erősebb megeszi a gyengébbet.

Egyébként én nem vagyok a vegetarianizmus ellen,elfogadom a nézeteiket,elfogadom,hogy más az útjuk,mint nekem.Én eszem húst.Ha változatosan eszed a növényi alapú ételeket,akkor nincs mitől félned,nem lesz hiánybetegséged,ez csak egy divatos téveszme.

Úgyhogy azt mondom neked,előre brokkolik,avokádók!:)

2014. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!