Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vegetarianizmus <---> Biblia?

Vegetarianizmus <---> Biblia?

Figyelt kérdés

Egy mélyen vallásos barátnőmmel beszéltem a múltkor, meséltem neki, hogy mostanában érdekel a vegetarianizmus. Azt mondta, hogy a Bibliai tanítással nem összeegyeztethető ez a táplálkozás. Egy igét is küldött, ami arról szól, hogy ez az emberi agy által létrehozott álszentség, vagy valami hasonló volt a lényege, ha megtalálom, akkor leírom.

Én sokféle okból, de 2 hete nem fogyasztok húst, és nem is tervezem.

A Teremtés könyvében van leírva, hogy:

"Ímé néktek adok minden

maghozó füvet, az egész föld

színén, és minden fát,

amelyen maghozó gyümölcs

van; az legyen néktek

eledelül."

Itt nem szerepel hús. Nem ítélem el azt sem, aki fogyaszt húst, de most akkor tényleg Bibliaellenes a döntésem?


2014. nov. 21. 14:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

"a tisztátalan állat fogyasztása ugyanúgy káros nekik is, ezt ma már az orvostudomány is visszaigazolja."


Szép mese. Én kérdeztem hozzáértő (hívő) embereket, hogy mi a biológiai különbség a tiszta és tisztátalan állatok között, de nem tudták megmondani.

2014. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Mindenki a maga értelme felől legyen meggyőződve.

Nem szabad ítélgetni egymást evés-ivás dolgában.


A gond akkor kezdődik, ha valaki a meggyőződéséből dogmát akar csinálni és másokat ezzel manipulálni. Ugyanis Isten meghagyja ebben a kérdésben az egyén szabadságát.

2014. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Szép mese. Én kérdeztem hozzáértő (hívő) embereket, hogy mi a biológiai különbség a tiszta és tisztátalan állatok között, de nem tudták megmondani."


-->Akkor javaslom nézz utána Tóth Gábor okleveles élelmiszeripari mérnök és táplálkozáskutató előadásinak, könyveinek. Egy egész könyvet is írt arról, hogy például a sertéshús fogyasztása miért káros. A címe: beteg táplálékaink.

2014. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ellentétes, ahogyan az előttem lévők írták, a Biblia az egészséges életmódot támogatja.


Én is ajánlom Neked Tóth Gábor előadásait.

( [link] )


Üdv. Péter

2014. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

"Tóth Gábor okleveles élelmiszeripari mérnök"


Ezt hívod orvostudománynak?

2014. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Miért nem írják meg az adventisták az igazságot, hogy azért nem esznek húst, mert Ellen White azt mondta, hogy aki döglött állat húsából eszik, az nem üdvözül? Ez a könyve is elérhető interneten, Istentisztelet címszó alatt sulykolják a fejükbe. Ilyen áltudományos érvekkel takaróznak, mint a fennebb felsoroltak.

Ma már a levegő sem tiszta, akkor lélegezni sem szabad?????

Kérdező: Isten megáldotta az ételeket, mindent lehet enni, mert nem az öl, ami bemegy a szájon, hanem ami kijön. És ha megáldotta a húst, akkor mi alapján mondhatja bárki, hogy tilos az evése? Vagy ennyire lebecsülik az adventisták Isten, hogy azt hiszik egy szerintük nem egészségesen nevelt disznó húsa megöli, vagy megbetegíti őket? Igaz, nem ez az első eset, hogy másmilyennek gondolják Istent, mint amilyen valójában.

2014. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az előző kommenthez: talán azért filoszgod, mert ez egy hazugság. Sokszor lelepleztük már itt a fórumon is ezt a hazugságot azzal, hogy belinkeltük a megjelölt forrást, ahonnan az idézetet származtatták, és ott szó nem volt ilyenről! Talán mielőtt ilyeneket terjesztenél te is vehetnéd a fáradságot, hogy utánanézel, és nem dőlsz be...


Üdv. Péter

2014. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

@filoszgod


Azért, mert mi adventisták a 16. századi Sola Scriptura elvhez tartjuk magunkat, ez Ellen White-nál sem volt másképp. A Szentírás pedig világosan különbséget tesz a tiszta és a tisztátalan állatok között.


Függetlenül attól, hogy a disznót hogy nevelik, egészségtelen! Aki valóban alaposan utánanéz ennek a témának, az szembesülhet evvel a ténnyel. Például:


"A hús, húsrész zsírtartalmán kívül, érdemes azt is tudni, hogy a sertéshús 42 százalék telített zsírsavat tartalmaz, amelyet a szív- és érrendszeri megbetegedések szempontjából, jelentős rizikófaktornak tekintünk. Összehasonlításként: a ponty telített zsírsav-tartalma 26 százalék, a hecknek 27 százalék (a halakat a telítetlen zsírsavak nagyobb aránya jellemzi)."


Bár a húsételek zsírtartalma függ az elkészítés módjától is, de ha már itt alapból több mint 40%-ról beszélünk, mennyire mehet fel még ez a szám az elkészítés közben?

2014. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ami pedig az orvostudományt illeti: részben kapcsolódik a táplálkozáshoz, hiszen bizonyos esetekben az orvos írja elő az étrendet. Ma azonban már a táplálkozáskutatás - amint fent is említettem - elég komoly adatokkal szolgál számunkra, amely megerősíti a Szentírás bizonyságtételét. A fent említett könyvet egy szakember írta.
2014. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!