Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsony? Akik nem hisznek...

Karácsony? Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?.

Mert: "A karácsony keresztény ünnep, amelyen Jézus Krisztus születésére emlékeznek." (wikipedia)


Én hívő római katolikus vagyok, és érdekelne, hogy a nem hívők milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor.



2014. dec. 17. 07:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

A napforduló ünnepe minden kultúrában.

Annak az ünnepe, hogy végre hosszabbodnak a napok.

2014. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Visszaszívhatod 50x, kérdező! Az élet nem számítógépes játék, hogy holmi Ctrl+Z után újrakezdhetsz mindent, mintha mi sem történt volna. Hithű keresztényként főleg meg kellene válogatnod a szavaidat.

Egyébként pedig sok valláskutató van azon a véleményen, hogy Jézus, (ha élt egyáltalán) nem születhetett télen. Nézz utána ennek, és döntsd el, hogy te milyen jogon ünnepeled a karácsonyt.

2014. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

A 32-es válaszoló tökéletesen összefoglalta.


"1. Te is a "jogon" szón akadtál fenn."


Igen, miért is ne akadhattam volna fenn egy bunkó beszóláson? Nem, nem szerencsétlen megfogalmazás, ez a tipikus "keresztényi szeretet" hozzáállás. Akkor javítottál, amikor az orrod alá lett dörgölve, hogy akkor eredetileg pogány ünnep volt.


"3. A kérdést meg javítottam. (hsz-od alapján nem olvastad a #4-est és a #20-ast...)"


De, olvastam, tudomásul is vettem. A ne ítélj hogy ne ítéltess az melyik könyvből van? :-) Gondolkozz mielőtt sértegetsz másokat.


"6. Ha mégis válaszolsz, légy szíves, értelmes választ adj."


Te pedig mielőtt kérdezel, olvass, mert kb ezer ilyen kérdés van, azokat és a válaszokat elolvasva már tudhatnád a választ. Az hagyján, hogy nem tudtad ekkor eredetileg pogány ünnep volt (bár némi ismeretek az általános műveltség része, de mindegy), de hogy hívő katolikusként a saját vallásodat se ismered (hogy eredetileg máskor ünnepelték Jézus születését) az szégyen.


Köszönöm!

2014. dec. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Voltam a planetáriumban egy előadáson (Betlehemi csillag) az ottani elmélet szerint Jézus tavaszi születésű.
2014. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A Biblia egy kuva szoval sem emliti a karacsonyt, vagy azt, hogy meg kell unnepelni valakinek a szuleteset ekkor es ekkor. Ezt egy keresztenynek, aki egyszer is elolvasta a szent konyvet tudnia kell! Tehat buktad az egesz kerdest....
2014. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!