Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsony? Akik nem hisznek...

Karácsony? Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?.

Mert: "A karácsony keresztény ünnep, amelyen Jézus Krisztus születésére emlékeznek." (wikipedia)


Én hívő római katolikus vagyok, és érdekelne, hogy a nem hívők milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor.



2014. dec. 17. 07:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
68%
Túlgondolod az ünnepek tartalmát. Egyszerűen csak egy szabadnap, amikor a SZOKÁS szerint a családok összejönnek találkozni egymással. Megkockáztatom, a legtöbb embernek nyűg az ezzel járó készülődés, demivel ez egy hagyomány, mindenki részt vesz benne.
2014. dec. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%

Milyen jogon?


Majd pont te fogod megmondani hogy mihez van jogom :) ejj de utalom a nagykepu bigott fajtadat.


A karacsony ma mar NEM CSAK kereszteny unnep. Lexarom a a keresztenyeket, meg azt hogy mit hisznek, a karacsony viszont a legszebb csaladi unnep nalunk, ahogy a husvetot is szeretjuk.


De meg egyszer: Qrvra semmi kozod hozza.

2014. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Azon a "jogon" hogy ez ősi ünnep, kereszténység előtti. Amikor "pogány" népek áttértek a kereszténységre a nyugalom érdekében a régi hagyományokat "keresztényesítették". Ha minden igaz, Jézus nem is decemberben, hanem nyáron született. (erre is mondhatnánk, hogy a keresztények milyen jogon?)


Aki nem hívő, az azt ünnepli, hogy van végre az évben 3 olyan nap, amikor (szinte) senki nem dolgozik, összejöhet a család.

2014. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

"csak furcsállom, hogy ugyanúgy készülődnek, takarítanak, bevásárolnak, sütnek, főznek, díszítenek, beszereznek, izgulnak, stb stb, mint a vallásos emberek. "


Igazi hívőt ezek a külsőségek marhára hidegen hagyják. Gyanítom kérdező, te sem vagy az. Maximum templomba járó vagy.

2014. dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Engem keresztenynek neveltek, de csak neveltek. Viszont soha nem abbol a szempontbok tartottuk a karacsonyt. Nekunk az volt a fontos, hogy egyutt vagyunk es szeretjuk egymast. Mivel a karacsony is ugyan olyan "pogany unnep" mint a tobbi amit a keresztenyseg kisajatitott es a sajat tetszese szerint formazott szamomra vallasi szempontbol nem jelent semmit.

Hogy milyen jogon unneplem megis? Pontosan azon a jogon melyet a regi idokben a keresztenyek elveztek es hasznaltak arra, hogy a regi vallasokban hivo embereket eroszakkal, kinzasokkal a maguk altal krealt uj vallas kovetesere kenyszeritettek! Hiszen az inkvizitorok nem edes-mezes szavakkal es az ajton becsongetve (mint manapsag) vettek ra a regi vallas hiveit az uj atvevesere, hanem kegyetlen kinzasokkal, legvegsobb esetben maglyahalallal. Bocs, de egy ilyen kegyetlen vallasban nem tudok hinni, es barmennyire sertonek is erzed amit irok, koszonom, de maradok ateista vagy a te szavaiddal pogany. Eleg sokmindent lattam es hallottam a varosom papjatol ami bebizonyitja, hogy o sem mas mint ember es a legnagyobb pechere hasonlit ra a fia is....

2014. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

A karácsony a SZERETET ünnepe. Gondolom, nekem is jogom van szeretni másokat, a rokonaimat, barátaimat, ismerőseimet, de akár idegeneket is.


De ha ennyire nem akarod, hát jó, akkor téged nem szeretlek. :-)

2014. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
Átvették az ünnepet a keresztényektől, és a szeretetet ünneplik. Már ha van számukra tartalma.
2014. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"véletlenül esik majdnem egybe ézus születésével, ahogyan a zsidó Hannuka, és egyes hindu ünnepek is."

Még csak véletlenül sem esik egybe, hiszen Jézus októberben született.


"Célszerűnek tűnik akkor már úgy időzíteni a keresztény naptárat."

Célszerűen lefedtek ezzel egy pogány ünnepet.

2014. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

A fa szép. (a karácsonyfa. Az ráadásul nincsen 200 éves szokás sem, mármint a karácsonyfa állítás) A hangulat meleg, szerető, békés, szeretteinkkel meghitt ünnep, közösen.

Elvitatod ezt a jogot, hogy ezt élvezzük? Vissza kérdezek. Te milyen jogon akarod megmondani, hogy karácsonyt csak hívő ünnepelhet? Ki vagy te? Valami főfax aki küldetéstudata és hitének teljes inkvizitori orgánumával megszabod?

Ráadául olyan ünnep kapcsán ami már jóval krisztus előtt is évezredekkel azelőtt létezett, csak "átcímkézték"? Egy olyan karácsonyfát ne állítsak amit hithűként te nem is állíthatnál ha pontosan követed a vallásodat, lévén "nem is oly régen" még nem is létezett?

A családi ünnep jogát kérdőjeleznéd meg? Ez nagyon durván hangzik.


Nem krisztus születését ünnepeljük, lévén nem decemberi születésű :D Ráadásul karácsony gyökere kifejezetten más hitvilágú. A karácsony egy kreált ünnep valójában sosem létezett ami meg létezett, annak köze nincsen krisztushoz.

Ha már a "milyen jogon" kérdésénél tartunk, akkor felmerül, hogy te milyen jogon ünnepled a téli napforduló szaturnália ünnepét, amit dec 17-25 között ültek meg az ókori rómában :D

2014. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

#4-ben írtam helyesbítést...


fennakadtok a "jogon" szón, és egyesek még sértegetnek is...

érdekes hozzáállás...

ahelyett, hogy ócsárolna, inkább írná le, hogy ő mit ünnepel ilyenkor...


persze, nehogy már én mondjam meg kinek mihez van joga, hát ki vagyok én, he, csak egy roha**k istenhívő, mit számít az ilyen, ki nem sz**ja le, mit akar egyátalán...


igen, elismerem a "jogon" szó túlzás. ezúton kérek elnézést. Bocsánat!


Igazából arra voltam (vagyok) kíváncsi, hogy akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok mit ünnepelnek ilyenkor?

ezt írtam a #4-ben is


nem tudom miért kell elmondani mindennek az embert, ha feltesz egy kérdést, rájön, hogy hibásan tette fel, kijavítja, de egyesek mégis a hiba alapján válaszolnak, és jól letolják érte...


érdekes, és az ilyen ócsárolások után ünnepeli a szeretet, vagy mit...

vagy ezek szerint a szeretet csak a családtagok és a barátokra irányul? a többi ember le van ejtve... ha hibázik, jól letoljuk, de mi vagyiunk a jófiúk, mert szeretjük egymást, vagy mi?


most biztos ebből a kommentből is kiragadnak egyesek szavakat és azon lovagolnak majd... jellemző... a gyerekekre

2014. dec. 17. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!