Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elhagyott volna engem?

Isten elhagyott volna engem?

Figyelt kérdés

A napokban elhatároztam, hogy többet nem imádkozom, mert semmi értelme már.

Az egész pár éve kezdődött, amikor elkezdődtek a folyamatos rossz dolgok velem.

Kitartóan imádkoztam, kértem Istent, hogy jobb legyen, de semmi változás.

Olyan jeleket kaptam, miszerint az Úr nincs velem. Volt egy ember, akivel pontosan egy ugyanolyan rossz dolog történt, mint velem és neki jóra fordult. Ezen kívül még sok más történt.

Olvastam egy könyvet, miszerint meg van határozva, el van rendelve eleve, hogy ki kerül üdvösségre és ki nem. Ez mélyen érintett, s mivel velem sok rossz dolog történt, akkor az azt jelenti, hogy én nem kerülhetek be, vagy mi?!

Idáig voltam kitartó, s feladtam. Senki nem segített, míg mások arról számoltak be, hogy mindig az Úr olyan helyzetbe viszi őket, ahol megtalálják.

Én meg pont olyan helyzetbe kerülök, ahol csak Sátánt tapasztalom. Magamnál is....

Nagyjából ennyi.

Most ilyenkor mit lehet tenni....?!



2014. dec. 23. 19:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

9:

Kissé fura, de Sátán egyenesen hív engem magához és nem hagyja abba. Olyan, mintha azt akarná, hogy az ő oldalára álljak.

2014. dec. 23. 20:46
 12/22 A kérdező kommentje:

5:

Kicsit tévedsz! Mással törődik. Velem nem...

2014. dec. 23. 20:47
 13/22 A kérdező kommentje:

6:

Köszönöm.

Az a helyzet, hogy az ő útját választottam végig és még most is ebben vagyok, de nem megy. Valami elhúz és nem értem, mi. Olyan dolgok történnek, amik egyenesen hátráltatnak.

2014. dec. 23. 20:49
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha hétszer elesik is az igazságos, fel fog kelni,+ a gonoszokat azonban elbuktatja a szerencsétlenség." Példabeszédek 24:16 )


Biztos sok rossz dolog történt veled, valószínűleg több rossz, mint általában az embereknél, de életben vagy és az életedet Istennek köszönheted. Kitartónak kell lenni egy egész életen át és Isten meg fog jutalmazni egy örök eletettél, ahol már nem lesznek bajok. Azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel, soha ne add fel. Ha feladod a hited, akkor sátán oldalára állsz és sátán mindent meg fog adni neked, csak vissza ne térj Istenhez. De ez a világ elmúlóban van, imádkozz erőért Istenhez és megadja neked.

2014. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14:

Ebben igazad van! Én meg majdnem bedőltem neki!

Még megpróbálok kitartani, de már annyira nem megy és tényleg annyi rossz volt, hogy azt fel sem lehet fogni. Csak a barátném érti, de még neki is sok, ami velem történt, pedig ő csak tud róla és nem vele történtek.

2014. dec. 23. 20:54
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Belegondoltál már, hogy ha létezik is teremtő, miért lenne pont egy emberi tulajdonságokkal "felszerelt" meseszereplő, ahogy a keresztény vallás is lefesti?
2014. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudod értékelni amid van?
2014. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Lucifer, ezt nem tudom honnan szedted.....
2014. dec. 24. 00:16
 19/22 anonim ***** válasza:

Történnek veled rossz dolgok, de úgy tűnik jók is.

Ez már majdnem a véletlen kategória, szerintem kezdd el azt feltételezni, hogy nem mozgatja senki a szálakat a háttérben. Elkezdhetnéd önállóan is élni az életed, mármint bábmester (feltételezése) nélkül.

2014. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Bár "kemény vonalas jehovista" vagyok, az eleve elrendelés egy nagy butaság, bibliai alapja nincs. Abban is egyet értek az előttem szólóval, hogy nem minden Sátántól vagy Istentől jön. Lehet, hogy most egy keményebb, nehezebb időszak van az életedben. Nekem is volt ilyen.

Ne hidd azt, hogy Isten nem hallgatja meg az imáidat. Vannak olyan dolgok, amikben nem segíthet. Nem azért mert nem lenne meg hozzá a hatalma, hanem mert napjainkban nem tesz csodákat. Próbálj meg úgy imádkozni hozzá, hogy ne azt kérd, hogy legyen jobb a helyzeted, hanem bármilyen helyzetbe kerülsz is, segítsen kitartani.

A Sátánnal kapcsolatban hogy érted, hogy hív?

2014. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!