Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elhagyott volna engem?

Isten elhagyott volna engem?

Figyelt kérdés

A napokban elhatároztam, hogy többet nem imádkozom, mert semmi értelme már.

Az egész pár éve kezdődött, amikor elkezdődtek a folyamatos rossz dolgok velem.

Kitartóan imádkoztam, kértem Istent, hogy jobb legyen, de semmi változás.

Olyan jeleket kaptam, miszerint az Úr nincs velem. Volt egy ember, akivel pontosan egy ugyanolyan rossz dolog történt, mint velem és neki jóra fordult. Ezen kívül még sok más történt.

Olvastam egy könyvet, miszerint meg van határozva, el van rendelve eleve, hogy ki kerül üdvösségre és ki nem. Ez mélyen érintett, s mivel velem sok rossz dolog történt, akkor az azt jelenti, hogy én nem kerülhetek be, vagy mi?!

Idáig voltam kitartó, s feladtam. Senki nem segített, míg mások arról számoltak be, hogy mindig az Úr olyan helyzetbe viszi őket, ahol megtalálják.

Én meg pont olyan helyzetbe kerülök, ahol csak Sátánt tapasztalom. Magamnál is....

Nagyjából ennyi.

Most ilyenkor mit lehet tenni....?!



2014. dec. 23. 19:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

találtam egy cikket, ami talán segíteni fog!

[link]

2014. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Igen, a Biblia és az életből vett tapasztalatok is azt támasztják alá, hogy Isten válaszol az imákra. A Biblia ezt írja: „Teljesíti az őt félők kívánságát, meghallja segélykiáltásukat, és megmenti őket” (Zsoltárok 145:19). De az, hogy Isten a mi imáinkra is válaszol-e, főként tőlünk függ.


Milyen imákat hallgat meg Isten?

Hozzá kell imádkoznunk, nem pedig Jézushoz, Máriához, szentekhez, angyalokhoz vagy képekhez, szobrokhoz. Egyedül Jehova Isten az „Ima Meghallgatója” (Zsoltárok 65:2).

Istennek a Bibliában feljegyzett akaratával, vagyis követelményeivel összhangban kell imádkoznunk (1János 5:14).

Jézus nevében kell imádkoznunk, elismerve a hatalmát. „Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6).

Hittel kell imádkoznunk. Ha híján vagyunk a hitnek, kérjük (Máté 21:22; Lukács 17:5).

Alázatosan és őszintén kell imádkoznunk. A Biblia kijelenti: „Jehova magasságos, mégis meglátja az alázatost” (Zsoltárok 138:6).

Kitartóan kell imádkoznunk. Jézus ezt mondta: „állandóan kérjetek, és adnak nektek” (Lukács 11:9).

Mi az, ami nem számít Istennek?

Hogy milyen a bőrszínünk, vagy milyen nemzetiségűek vagyunk. „Nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik” (Cselekedetek 10:34, 35).

Hogy milyen testhelyzetben imádkozunk. Imádkozhatunk ülve, meghajolva, térdelve vagy állva (1Krónikák 17:16; Nehémiás 8:6; Dániel 6:10; Márk 11:25).

Hogy hangosan vagy magunkban mondjuk-e az imát. Isten arra az imára is odafigyel, melyről mások nem is tudnak, mert magunkban mondtuk (Nehémiás 2:1–6).

Hogy egy nagyobb vagy kisebb gondunkkal fordulunk-e hozzá. Isten arra buzdít minket, hogy vessük rá minden aggodalmunkat, mert ő törődik velünk (1Péter 5:7).

2014. dec. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!