Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan utáltam meg a papokat,...

Jogosan utáltam meg a papokat, vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy akárhányszor segítséget kértem valamelyik paptól, mindig elutasított, vagy tiszteletlenül viselkedett velem szembe.

Egy éve mentem utoljára gyónni (azóta az miatt nem)és a gyóntatóban szinte sóhajtozott, miközben beszéltem, s a beszédje is olyan volt, hogy már azt vártam, mikor jelenti ki, hogy tűnjek a gyóntatóból.

Van pár pap ismerősöm. A múltkor beszélgetés közben felhúzódtak a más vallásúak és odamentem becsatlakozni, s mikor komolyabbra terelődött a szó, én okosabb voltam a témában és otthagytak engem.


A másik dolog:

Van egy olyan nő, aki mini szoknyába jár állandóan és nagy kivágatú fölsőkben jár. A papok rajonganak érte.

Egy nagyon nyalis, akaratos, pénzes csajszi..... odáig vannak érte. Egy értelmetlen amúgy....


A papoknak ilyen emberek kellenek?! Vagy én látom rosszul? Akit említettem a gyóntatós résznél, az a pap egyenesen imádja azt a nőt.


Kinek mi a véleménye?

Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 6. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Elmegyünk együtt templomba?
2015. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A sóhaj a gyóntatóban nem feltétlen ellened irányul és nem feltétlen azt jelzi, hogy untatod, csak nem örül, hogy ilyenek történnek a világban.

Azt kijelenteni, hogy okosabb voltál a témában, elég merész, persze lehet, hogy igaz. Lehet, hogy csak látták, hogy nem vagytok egy véleményen és az nem az az alkalom, ahol valakinek megváltozik a véleménye. Ha konkrétabbat írsz konkrétabban beszélhetünk róla.


A nő esetére nincs magyarázat, de az csak az a nő és csak az a néhány pap.


Nekem egy pap kivételével csupa jó tapasztalatom van papokról, de arról a papról is tudom, hogy miért viselkedik úgy, ahogy és érthető.

2015. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 szp72 ***** válasza:
100%
Biztos vannak rossz papok. De én a jobbakkal szoktam találkozni.
2015. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Akkor én a rosszakkal találkoztam idáig. :D

Hiszem én is, hogy vannak jó papok, de akkor ezek szerint nem sok.

A sóhajtás nem egy volt, több. Ráadásul a hangneme sem volt tetszetős.

2015. jan. 6. 20:53
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keress olyan (gyóntató)papot, aki megfelelő számodra. Szerintem ez egy jó megoldás volna... :)


Nekem van olyan jóbarátom, aki kat.pap és teljesen rendben van.

2015. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 viktorvarga ***** válasza:
31%
én a zsidókereszténységet az emberiség ellen elkövetett bűneiért utálom
2015. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden miatt sóhajtozhatott. Lehet, hogy már 2 órája ült ott bent egyfolytában és az elég kényelmetlen tud már lenni a végén. Ezenkívül a papok is emberek, ők is lehetnek betegek, vagy csak egyszerűen rossz napjuk van.

Én szinte csupa nagyszerű pappal találkoztam az életem folyamán. Viszont ez az "okosabb voltam a témában" elég merész kijelentés. Nem sértésnek, de tapasztalatom szerint az olyanok szokták ezt mondani, akikkel nem lehet értelmesen vitatkozni, nem veszik figyelembe a másik érveit és csak a maguk igazát szajkózzák. Na, ilyenkor én is inkább otthagyom az illetőt.

2015. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Hála Istennek, a mi Gyülekezetünkben ilyen elő sem fordulhat. Nálunk a pásztor soha nem mulasztja el, hogy köszöntse a Gyülekezetbe jövőket és elmenőket, ha a közelben van, és mindenkivel barátságos. A tesók sem méregetik egymást, hogy ki a nagyobb, ki az okosabb, vagy csinosabb, hanem mindenkit szeretettel vesznek körül. Valószínűleg ez az egyik oka, hogy Isten Szelleme is jól érzi magát közöttünk, és mivel Ő itt van, ezért tudjuk mi is szeretni egymást. Dicsőség az Úr Jézus Krisztusnak! Hálát adok Istennek, hogy ebbe a Gyülekezetbe járhatok, és itt dicsérhetem Istent az Ő kegyelméért! Ámen.
2015. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
"Dicsérjen meg téged [és a Gyülekezetedet] más, és ne a te szájad; az idegen, és ne a te ajkaid." Péld 27:2
2015. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sántít a párhuzamod, mert nincs is párhuzam. Olyat toldottál bele a Biblia sorába, ami nincs benne. Miért ne dicsérhetném meg én a Gyülekezetemet? Én nem a Gyülekezetem vagyok, és nem is a tesóim, hanem hitelesen tanúsítom, hogy amit mondtam, igaz, és nem önmagamról beszéltem, hanem én voltam az általad idézett versben az a más, aki jót mondott a pásztoráról és a Gyülekezetéről. Te pedig a róka voltál, az ezópuszi mesében, aki legyintettél és azt mondtad, hogy nem kell, úgyis savanyú.
2015. jan. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!