Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan utáltam meg a papokat,...

Jogosan utáltam meg a papokat, vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy akárhányszor segítséget kértem valamelyik paptól, mindig elutasított, vagy tiszteletlenül viselkedett velem szembe.

Egy éve mentem utoljára gyónni (azóta az miatt nem)és a gyóntatóban szinte sóhajtozott, miközben beszéltem, s a beszédje is olyan volt, hogy már azt vártam, mikor jelenti ki, hogy tűnjek a gyóntatóból.

Van pár pap ismerősöm. A múltkor beszélgetés közben felhúzódtak a más vallásúak és odamentem becsatlakozni, s mikor komolyabbra terelődött a szó, én okosabb voltam a témában és otthagytak engem.


A másik dolog:

Van egy olyan nő, aki mini szoknyába jár állandóan és nagy kivágatú fölsőkben jár. A papok rajonganak érte.

Egy nagyon nyalis, akaratos, pénzes csajszi..... odáig vannak érte. Egy értelmetlen amúgy....


A papoknak ilyen emberek kellenek?! Vagy én látom rosszul? Akit említettem a gyóntatós résznél, az a pap egyenesen imádja azt a nőt.


Kinek mi a véleménye?

Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 6. 20:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A saját gyülekezeted az életed elválaszthatatlan része, szinte egynek tekinted magad vele, ezért megáll a hasonlatom, és jogos a betoldás (mint magyarázat).


Ha egy másik gyülekezetet dicsérnél meg, az ok lenne (bár ilyet hitestől még nem nagyon hallottam).

2015. jan. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Te látod rosszul, mert ezért nem utálhatod meg "a papokat".

Vagy végeztél kutatást, hogy mindenütt ilyenek-e?

Még azt sem feltétlenül, akivel találkoztál... előbb tisztázni kellene mindenütt a helyzetet.

2015. jan. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mulder614 ***** válasza:
enyiből láthatnád hogy ezeknek a papoknak semmi közük Krisztushoz...max a ferizeusokhoz!
2015. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

(Máté 7:15–20) 15 Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok. 16 Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket. Tövisről ugye sohasem szednek szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét? 17 Hasonlóképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden korhadt fa értéktelen gyümölcsöt terem; 18 jó fa nem hozhat értéktelen gyümölcsöt, és korhadt fa sem teremhet jó gyümölcsöt. 19 Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek. 20 Úgy bizony, a gyümölcseikről fogjátok felismerni ezeket az embereket.


Jézus azért mondta ezeket, mert lehet látni a különbséget az igaz keresztény és a hamis keresztény között.

Keresd az igazságot,...

2015. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"A múltkor beszélgetés közben felhúzódtak a más vallásúak és odamentem becsatlakozni, s mikor komolyabbra terelődött a szó, én okosabb voltam a témában és otthagytak engem"


Mások beszélgetésébe nem illik "becsatlakozni", beleokoskodni meg pláne nem.

2015. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15:


Erről csak annyit, hogy a személyeket ismerem. Nem beleokoskodtam, csatlakoztam.

nem illik- Miért, annak a nagykivágatús csajnak nem gond, ha odamegy és a beszélgetést is félbeszakítja?

Erről ennyit.

2015. jan. 7. 15:17
 17/21 A kérdező kommentje:
13: Ez igaz.
2015. jan. 7. 15:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Elméletileg mini szoknyában és más szexis öltözékben nem illene templomba járni. A papok is férfiból vannak, nekik is tetszhet ez.
2015. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Andizsuzsi ***** válasza:

" én okosabb voltam a témában... Nem beleokoskodtam, csatlakoztam. "


???

Te egyszerűen féltékeny vagy a rövid szoknyás bögyösre. De ezért ne a papokra legyél mérges.

2015. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Prókátor ***** válasza:

Gyerekkoromban nehezítette a gyónásomat, hogy a plébános időnként sóhajtozott, sziszegett, fújtatott. Nem volt könnyű hozzászokni. Vagy 15 éve meghalt. Jópár évvel a halála után tudtam meg róla, hogy kissé klausztrofóbiás volt. Emiatt voltak a sóhajtozások, fújtatások. Nem bírta a gyóntatószék bezártságát! De ettől függetlenül rendesen ellátta a feladatát!

Aki okosabb a vitában, az saját tapasztaltom szerint vagy beképzelt, vagy csak iszonyúan beképzelt!

A bögyös, gazdag maca biztos, hogy bögyös, valószínűleg gazdag is … de biztos hogy maca? Honnan ismered olyan jól? Honnan tudod, hogy milyen a lelke? Talán azt is kilátszik a miniszoknyája alól? Viszont esetleg netán a helyi pap ismerheti a lelkét is?

Mi az egyszerűbb számodra? Adatokat gyűjteni, és hallgatni, vagy beszélni arról, amirő alig tudsz valamit?

2015. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!