Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem jár templomba, az nem...

Aki nem jár templomba, az nem lehet jó ember?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, és nem járok templomba, de úgy érzem, attól még tisztességes, becsületes ember vagyok. Nem tudom, mitől számít valaki hívőnek, mert nekem is van hitem, ami sok nehézségen átsegített már, és nem értem azokat, akik csak a templomba járókat ismerik el hívőként. Sok olyan embert ismerek, aki rendszeresen imádkozik, de belülről "rothad". Akkor félelemből imádkozik?
2008. aug. 19. 22:13
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
74%
én ateista vagyok, de jó ember^^
2008. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok sem ateista, sem hívő. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni. Hiszek önmagamban, hiszem azt, hogy segíteni kell másokon, ha bajban vannak, ha csak tehetem, minden kóbor állatot megetetek az utcán... De máskor meg nem vagyok elégedett magammal, nem érzem magam jónak... Azt tudom, hogy Valaki vigyáz rám, de nem tudom, hogy Istennek hívják-e... Ha van Isten, akkor azt hiszem, BENNÜNK van, és nem várja el, hogy eljárjunk a templomba, mert ő nem falak közé van zárva, és úgyis mindig ott van velünk, és hallja, tudja, látja, mit csinálunk jól vagy rosszul...
2008. aug. 19. 22:47
 3/49 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod alapján hívő vagy, lehet, hogy nem találtad még meg a vallásodat. A templombajárás önmagában nem Istenhit, kicsit segít a lelkiismeretünket lecsitítani, de sztem nem több. Az emberek általában félelemből imádkoznak, azok is akik nem Istenhívők, mert hátha mégis nem nekik van igazuk. Elmenni a misére, azután hat napig gonoszul élni, a hetedik nap majd meggyónjuk. Te nem ilyen vagy!!!
2008. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

EGY tanult férfi egyszer ezt írta: „az akarat megvan bennem, de hogy véghezvigyem, ami jó, nincs meg. Mert a jót, melyet akarok, nem teszem, hanem a rosszat cselekszem, melyet nem akarok.” Miért volt nehéz ennek a férfinak a jót tenni, melyet akart? Így magyarázta: „Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet” (Róma 7:18, 19, 21–23).


Pál apostol ezen szavai, melyek közel 2000 évvel ezelőtt íródtak, elmagyarázzák, hogy a tökéletlen embereknek miért olyan nehéz azt tenni, ami jó. A helyes alapelvekhez való ragaszkodáshoz, főleg próbateljes körülmények között, erkölcsi tartásra van szükség.


Hidd el kedves kérdező, csakis Istennek van joga meghatározni, mi számít neki elfogadhatónak, és mi nem.


Mitől lesz valaki hívő?

Bizony nem attól, hogy azt hiszi magáról, még csak attól sem, ha bármely egyház gyülekezetébe jár!

Ez igaz, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Istennek mindig volt egy (nem több, bármilyen kirekesztőnek tűnik is) látható szervezete a földön.


Szétszórva a világban, vagy különböző vallásokban, esetleg még azokon is kivül - nos ez az elgondolás se nem gyakorlatias, se nem bibliai.

Egyszerűen nem lehetne egységről beszélni, pedig az első századokban, Jézus követői egységben voltak hitben, gondolatmenetben, szervezettségben.

Persze a második századtól kezdve, miután az apostolok meghaltak, ahogy azt a Biblia előre jelezte, kezdtek pártoskodni.


De egy a lényeg, ha mindenki magának akarja felállítani az erkölcsi mércét, mindenféle felsőbb tekintély nélkül, akkor abból csak zürzavar, káosz lesz.


Mintha mindenkit kiszabadítanának a közutakra, közlekedési ismeretek nélkül.


Ennek ellenére nem ajánlom, hogy valamikor az életedben elhamarkodottan keress magadnak egyházat, valószínűsítem a fentiek még nem is vezettek erre a gondolatra.


De azért leírnám, hogy az egyházak kudarca, nem a Biblia kudarca! Ezt mindig tartsd szem előtt, nagy hiba lenne összemosni őket.

Bibliailag nagyon sok egyháznak létjogosultsága sincs.


Viszont a végére egy kis segítség:

Szerinted hogyan lehet megállapítani a sok hamis pénz közül, hogy melyik az igazi? Esetleg egymással hasonlítgatják őket, hogy melyik a szimpatikusabb?

Vagy magukban vizsgálgatják őket, külön-külön?

Szerintem előveszik az eredetit, nem? Az eredeti klisé megmondja, melyik nem igazi, igaz?


Szerinted ezt a módszert lehet-e alkalmazni arra, hogy azonosítani lehessen vele az igaz vallást?


A legtöbb ember rögtön rávágná: ez hülyeség, ilyen nincs!

De honnan tudják?

Megvizsgálták már a Biblia pontos tanításait, hogy tanítja-e a "szentháromságot", vagy a szó szerinti "pokoltüzét", mint kínzó helyet, vagy a lélek "halhatatlan"-e az Írások szerint?


Aki ezekre tudja a választ, már sok ezer egyházból le is szűkítette néhányra a felekezetek számát!

2008. aug. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
88%

Te tényleg hívő vagy, csak még nem tudod, mit higgyél.


Mi a baj, miért gondolod, hogy csak ez, vagy csak az lehet jó ember? Ki mondta, vagy ki érezteti ezt veled?

2008. aug. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
91%

Isten nem várja, hogy templomba járj. Azt sem várja, hogy számodra nem megvalósítható szabályokat betarts. Azt várja (szerintem), hogy megértsd azt, hogy ezek a szabályok (10 parancsolat) miként szolgálnak téged. Ha érted (ez nem kis idő és csak ritkán társul a hittanórákhoz :D) vagy mikozben keresgélsz akkor keresni kezded a hozzád hasonlóakat is. (Ezeket nem mindig a templombajárók között találod meg de mégis gyakoribb)

Én a lelkipásztoromtól úgy tanultam, hogy Isten útja az önmegismerés útja.:))

Istennek nincs naaaaagy könyve rublikákkal a jó és rossz emberek neveinek. :)

Csak a cselekedeteid számítanak és a cselekedeteid lelki mozgatórugói. A képmutatásból tett "jó" valamiért nem indít el jó dolgokat. Így... semmit sem ér. :)

Az igazi "jó" jóérzést kelt benned és jó érzést kelt körülötted.

Én így tapasztaltam.

2008. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, örülök, hogy értelmes válaszokat kaptam tőletek. Jó volt ezeket olvasni.

Annak a válaszolónak, aki azt kérdezte, hogy ki mondja, hogy nem jó ember, aki nem jár templomba, a válaszom: a környezetemben nagyon sokan! Van egy katolikus lány kollegám, azt mondta, ha nem járok, nem kerülhetek majd a mennyországba... Olyan munkahelyen dolgozom, ahol sok a vallásos ember, de sokszor ők tudnak a leggonoszabbak lenni - ezért tettem fel a kérdést. Szép napot mindenkinek és köszönöm!! :))

2008. aug. 20. 08:11
 8/49 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy pszichológiából tanultunk a külső kontrollos és a belső kontrollos viselkedésről. A külső kontrollos minden történést külső körülményeknek (Istennek, Buddhának, a bolygók állásának stb.) tulajdonít, a belső kontrollos pedig tudja, hogy cselekedeteit ő irányítja saját maga, mert tisztában van vele, hogy mi a jó vagy mi a rossz. Én azt hiszem, az utóbbi vagyok, ezért nem fér össze a fejemben a dolog... :)) Ismerek olyan embereket, akik alkoholisták, drogfüggők és azt mondják, ez akaratukon kívül történik, gonosz erők munkálkodnak bennük, de közben hirdetik, hogy vallásosak... Ha igen, miért nincs akaraterejük??
2008. aug. 20. 08:17
 9/49 anonim ***** válasza:

A külső és belső kontrollt ne keverd össze a külső megerősítésben és a belső megerősítésben élő emberrel.

A pszichológia ez utóbbi kifejezést használja.

Jelentése valami olyasmi, hogy a gondolataidat vagy meggyőződésedet kimutatod-e azzal, hogy vállalod annak külsőségeit (ebben az is benne van, hogy hajlandó vagy-e vitatkozni vagy előadni az adott dologról) és ez által ugyan támadhatóvá is válsz + el kell fogadnod a kereteket mely a külső formát adja, de könnyebben találsz hasonlókat is. A külső megerősítésben élő az erőforrrásait, a támpogatást külső környezetéből nyeri.

A belső megerősítésű ember nem vállalja fel a kereteket.

Saját belső energiáit, saját forrásait használja önmaga keresésére. Ez a típus kevesebb külső konfliktusra viszont több belső rágódásra determinált. És gyakran tűnik önzőnek a másik csoport szemében.

Mindkettő jó. Mindkettőnek van haszna és ára. Előnye és hátránya. :)))

2008. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos dolgokról írtok.

Engedjétek meg, hogy egy általam nagyra becsült, baptista teológus hallgató szavait röviden beidézzem.

Remélem, megbocsátja nekem, hogy előzetes engedélye nélkül ezt tettem:



"...mivel úgy vagyunk teremtve, hogy Istentől függjünk, belőle nyerjük el azt az igazi önmagunkat, akinek Ő akar bennünket látni, ezért mindaddig ameddig képesnek érezzük magunkat a tőle függetlenül való életre, addig lehetetlen Őt megismernünk. Minden erényünk, amit birtoklunk, és amit Isten fel akar használni az Ő céljaira, felhasználható arra is, hogy az ember abba vesse a bizalmát Isten helyett, ezért gátja lehet Isten megismerésének. Ezért a saját intelligenciájában bízó ember magát zárja ki Isten jelenlétéből."


Hogyan lehet megismerni az Igaz Isten tulajdonságait, akaratát, eljárásmódjait, kiről a Biblia beszél, nemde a bibliából?

Akkor adódnak problémák, mikor a róla alkotott "kép" továbbadásába egyéni értelmezések csúsznak!


Mintha a róla szóló "képet" sokadszorra másolnánk egy rossz nyomtatóval.

Szerintetek, mennyire lehet ma az Istenről szóló "kép" élethű? És ha sok esetben nem az, ez tetszik-e neki?

2008. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!