Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem jár templomba, az nem...

Aki nem jár templomba, az nem lehet jó ember?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, és nem járok templomba, de úgy érzem, attól még tisztességes, becsületes ember vagyok. Nem tudom, mitől számít valaki hívőnek, mert nekem is van hitem, ami sok nehézségen átsegített már, és nem értem azokat, akik csak a templomba járókat ismerik el hívőként. Sok olyan embert ismerek, aki rendszeresen imádkozik, de belülről "rothad". Akkor félelemből imádkozik?
2008. aug. 19. 22:13
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

"Mert nemjärtam templomba nem olvastam bibliät de jo ember vagyok"


Szóval szerinted "jó ember vagy"? És gondolom szerény!


Az emberi "jóság", amit mi annak hiszünk, nagyon, de nagyon félrevezető jellemvonás.

Ez a sok-sok "jó ember" hozta létre ezt a remek, és csodálatos világot!

Ez a sok magát "jó embernek" tartó egyén dúlta fel a földet, már sok ezerszer, a múlt században még az előzőektöl is kegyetlenebbül. A föld "jó emberei" juttatták a világot a szakadék szélére!

Csupa-csupa magát "jó embernek" tartó személy!


Elmondanám, a jóság nem itt kezdődik.

Nagy tévedés, ha a mi "erkölcsi mércénk" okán (ha van ilyen egyáltalán), önelégülten hátradőlve hangoztatjuk, hogy mi "jó emberek" vagyunk.


Azért van a Biblia, hogy megadja, mi a jó, mi a rossz, amiben nagyon sok ember szemlátomást nem óhajt állást foglalni. Ennek az eredményét tapasztaljuk.

2008. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem ezeket az ironikus szavakat... rosszindulatot érzek benne.

Miért baj az, ha valaki jónak tartja magát? Az bűn, ha van magamról véleményem. Egyébként azt hiszem, nem írtam ilyet, hogy jónak tartom magam, hanem azt, hogy néha igen, néha nem, DE IGYEKSZEM "jónak" lenni a saját szememben, és azokéban, akiket szeretek. Hogy mennyire sikerül... nem tudom.

Azt hiszem, kettőnk számára nem ugyanazt jelenti a fogalom.

2008. aug. 25. 17:41
 23/49 A kérdező kommentje:
Bocs, most látom, hogy ez a válasz nem nekem szólt.
2008. aug. 25. 17:43
 24/49 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne haragudj a szokottnál irónikusabb (de nem rosszindulatú) válaszomért.


Csak kicsit boszantott, hogy ez az emberke jó néhány kérdést is körbeoffolt, néhány válaszát egyes helyekről törőlték is a moderátorok. Pl. Lehülyézte (azt is pontos j-vel)az egyik válaszolót.

Mindenhol a 42%, a kultura hiánya, és a helyes/vagy (hejes?)-írás azonosította.

Talán ez volt itt, a te kérdésedre a legkulturáltabb válasza.


Mégegyszer bocsánat, de megengedsz egy kérdést: miért érzem minden hozzászólásodban,hogy nő vagy?

2008. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha elvonatkoztatsz a személyektől, csak tárgyilagosan olvasod és értelmezed a "jó emberes" kommentemet, mire gondolsz, van benne igazság?
2008. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Talán azért, mert nő vagyok :))) Ez nem titok :)) Honnan jöttél rá?
2008. aug. 25. 21:46
 27/49 anonim ***** válasza:

Na látod, ez jó kérdés!

Lehet, hogy van ennek is szakértője (ma már mindennek van), aki meg tudja nagy biztonsággal mondani az írásból, a nemeket, nem tudom.

Az elején csak sejtéseim voltak, de azok már a kérdésed fetételekor. Aztán egyre erősödött bennem a "meggyőződés".

Mindenesetre, kedves lány lehetsz, a konfliktuskezelésed szimpatikus.

2008. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Igen, voltaképpen egyetértek.

Jónak hinni valamit, igen szubjektív érzés.

(Úgy érted, hogy esetleg pl. Hitlert is "jónak" hitték a követői? Vagy hogy a szocializmust, mint eszmét jónak hittük/hitték annak idején?)

Éppen ezért tettem fel eredetileg a kérdést: sok-sok templomba járó embert ismerek, akik fennen hirdetik saját jóságukat, és hirdetik Isten igéit, de én nem tartom őket jó embernek. Úgy érzem, a vallásukkal "takaróznak", azt hiszik, hogy Isten csak a templomban látja őket, amikor disznóságot csinálnak, akkor nem. Én személy szerint a tényleges cselekedetek alapján döntöm el, kit tartok jónak és kit nem. Általában a megérzéseimre hallgatok - volt már, hogy tévedtem. Engem alapjában véve az EMBER, mint lény érdekel, a viselkedése, a reakciói, nem az, hogy MIT HIRDET saját magáról.

(Remélem, nem voltam nagyon "zavaros" :))

2008. aug. 25. 22:02
 29/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves megjegyzést :)) Akkor én pedig tippelhetek arra, hogy Te egy férfi vagy?
2008. aug. 25. 22:07
 30/49 anonim ***** válasza:

Különböztessünk meg 3 féle embert: tisztességtelen ember, tisztességes ember, hivő ember.


A tisztességtelen bármit megtesz, nem hatja meg törvény, erkölcs, azt tesz, amihez csak kedve van, aon gázol át, akin csak akar.


A tisztességes ember betartja az erkölcs szabályait: ne bántsd a gyengébbet, légy tisztességes, ne lopj, ne kövess el bűnt, szeresd azokat, akik téged szeretnek, ...


A hivő ember ennél tovább megy: azt is szereti (vagy törekszik rá), aki őt nem; irgalommal jár el;...


A hitnek több összetevője van. Ebből megvan benned is. Irgalmat érzel mások iránt és szívesen teszel velük jót. Érzed, hogy Valaki vigyáz rád. A keresztény abban hisz, hogy van egy végtelen lény, aki mindent alkotott, mert szeret minket és neki a legalapvetőbb tulajdonsága a szeretet és az adás. Mindent nekünk akar adni. Azért hozott létre, hogy szerethessen, hogy ez minket is bologgá tegyen, és ezért életünk minden percében jót akar nekünk.


De nincs igazad szerintem a "ő nem falak közé van zárva, és úgyis mindig ott van velünk, és hallja, tudja, látja, mit csinálunk jól vagy rosszul" mondatod értelmezésével.

A templombajárásra nem Istennek van szüksége, mert csak ott lehet vele beszélni, hanem nekünk. Isten közösségbe hív mindenkit, arra, hogy szeressen másokat. A templom lényege épp az, hogy közösségben legyél másokkal a szeretetben, együtt igyekezettek jobbá lenni, segítve egymást.

Igen, BENNÜNK van, és azt várja el, hogy közösséget alkotva szeressük egymást és eljünk e szeretet szerint. Más kérdés, hogy sok templomban nincs semmiféle közösség. :(

Könnyű úgy szeretni mindenkit, hogy nem vagy kapcsolatban velü.


De ettől még nem hívő mindenki aki templomba jár. Sokaknak ez látszat, megszokás, nem érzik át az igazi jelentőségét.

2008. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!