Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem jár templomba, az nem...

Aki nem jár templomba, az nem lehet jó ember?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, és nem járok templomba, de úgy érzem, attól még tisztességes, becsületes ember vagyok. Nem tudom, mitől számít valaki hívőnek, mert nekem is van hitem, ami sok nehézségen átsegített már, és nem értem azokat, akik csak a templomba járókat ismerik el hívőként. Sok olyan embert ismerek, aki rendszeresen imádkozik, de belülről "rothad". Akkor félelemből imádkozik?
2008. aug. 19. 22:13
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Sok minden eszembe jutott, de a lényeg:


"Azért hozott létre, hogy szerethessen, hogy ez minket is boldoggá tegyen, és ezért életünk minden percében jót akar nekünk."


Mivel magyarázod, hogy ártatlan gyerek, állatok nap mint nap erőszaknak, kínzásnak vannak kitéve? Őket nem szereti az Isten? És ha igen, miért hagyja, hogy szenvedjenek? Alig van nap, hogy ne sírjak, mert olyan történeteket hallok, hogy összeszorul a szívem...Na, valahol erre gondoltam, hogy ilyenkor nem hiszek....


Volt egy kolleganőm (most már idős), akinek 3 fia van. A nő hosszú évekig alkoholista volt, nem látta el a gyerekeit, csak a saját bánatával volt elfoglalva, és kegyetlenül sokat ivott, cigizett. Egyik fia kérésére sem ment el orvoshoz, hogy gyógyítsák ki az alkoholizmusból, hiába könyörögtek neki. DE találkozott valakivel, akit személy szerint én is ismerek (szerintem egy gerinctelen, hazug ember), és ő általa tért meg a kolleganőm, így tudott leszokni az italról. Azóta vallásosnak mondja magát, és mindenkinek elmondja, hogy Isten segítségével vált absztinenssé. Kérdem én: milyen ember az, aki 3 szerencsétlen gyereket képes elhanyagolni így??? Hogy nézzek fel én erre a nőre? A 3 fiú nem volt elég indok, hogy ne igyon?? Ez a kolleganő elzavarja a kutyát, ha a szerencsétlen állat csak a küszöbre ülne melegedni -15 C-ban!!

Én nagyon haragszom erre a nőre, mert nem igaz ember. Jobban mondva én nem tartom annak. Engem nem érdekel, mit fecseg össze-vissza Istenről, egy szavát sem hiszem, mert nem tud hiteles lenni a szememben!!

Elnézést, hogy elragadtattam magam, de bevallom, mindig feldühít, ha eszembe jut ez a történet.

Igazából nem is tudom, miért írtam ezt most ide... csak úgy eszembe jutott...

2008. aug. 25. 22:50
 32/49 anonim ***** válasza:

Igen, voltaképpen én egy férfi vagyok, jól esett, hogy a "Te" személynévmást nagy betűvel írtad. Úgy elérzékenyültem!

No, de térjünk a lényegre.


"(Úgy érted, hogy esetleg pl. Hitlert is "jónak" hitték a követői? Vagy hogy a szocializmust, mint eszmét jónak hittük/hitték annak idején?)"


Igen, bár ezek már a szélsőségek. Én általánosabb értelemben használom, mindannyiunkra értem, magamra is.

Tehát nem csak a "megcélzott" emberkének írtam e sorokat, hanem mindenkinek.


Mint mondtam, rendkívül félrevezető azt hinni, hogy mi "jó emberek" vagyunk.

Miért?

Mert ez a gondolat, sokszor meggától minket abban, hogy fontos, életbevágó kiigazításokat tegyünk az életünkben.


Most gondolj bele, ha az első keresztények is ezzel jöttek volna Jézus felszólítására, miszerint: "legyél a követőm!", - Nem, kedves Jézus, én "jó ember vagyok", milyen furcsán hangzott volna, igaz?


Pedig lehet, hogy sokan az emberek szemében "jónak" számítottak, de nem csak az emberek számítanak.


Márk 10: 17-18 verse szerint, még maga Jézus sem tartotta magát elég "jónak".

17 Amikor kifelé tartott, odafutott hozzá egy ember, térdre esett előtte, és ezt kérdezte tőle: „Jó Tanító, mit kell tennem, hogy örök életet örököljek?” 18 Jézus ezt mondta neki: „Miért nevezel engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.


Ezek súlyos szavak, ugye?


Bizony, ez a kétes öndicséret, a legtöbb embert most is megfosztja Isten megismerésétől.

Persze értem én, sok ember alig kap máshol dícséretet az életben, és ha még azt az illúzióját is el akarják venni tőle, hogy jónak tartja magát, mert becsületes, tisztességes, dolgos-szorgos ember, az nagyon kellemetlenül érintheti.


Közben elolvastam az utánunk írót, és a válaszodat is, hát ez egy kicsit bővebb magyarázatot igényel.

Nagyon megértelek, de főleg az tetszik, mennyire számít neked a hitelesség!

Te tényleg őszinte ember vagy, de a vallásokban nem igazán ezt tapasztalod.

Viszont nem teljesen értelek, azért haragszól a kolléganődre, amilyen volt, vagy azért, amilyen most?

Az életét (és a családjáét, ahogy mondod) nagyon "elcseszte", de valamikor olyant tett, amire nagyon kevés link, alkoholista képes, leszokott.

Miért baj ez? Vagy hol a baj?


Én a munkahelyemen szenvedélybetegekkel foglalkozom, és látom, mennyire kilátástalan a legtöbb élete. Nem egyszerü kérdés ez!

2008. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet, hogy egyszerűen csak racionálisan gondolkodom. Igazából ez nem is lehetne vita téma, hogy járjunk-e templomba, vagy ne? Én úgy érzem, nekem nincs rá szükségem. A közösség, akiket szeretek, és akikkel hasonló elveket vallok, velem van, amikor csak akarom.

Azt gondolom, ha valakinek úgy jó, hogy templomba jár, tegye, de én nem tartom szükségesnek.


Jézus mondja: "Isten országa Bennetek van, és körülöttetek. Nem fából és kőből épült házakban. Hasítsd szét a fát, és én ott leszek, emeld fel a követ, és megtalálsz..."

2008. aug. 25. 23:25
 34/49 A kérdező kommentje:

Mindig egy "körrel" elcsúszunk egymás mellett :)) már úgy értem, hogy nem mindig a kérdés után következik a válasz - de lényeg, hogy értjük egymást.:))

Nem venném a bátorságot, hogy vitába szálljak Veled, mert egyértelmű, hogy sokkal (!!) tájékozottabb vagy ebben a témában, mint én, és nagyon érdekes dolgokat írsz, amiket hirtelen meg sem tudok emészteni...többször el fogom olvasni pl. az utolsó válaszodat.

És tetszik, hogy így ilyen tárgyilagosan meg tudod fogalmazni a mondandódat, tudom,hogy az én szavaim a tieidhez képest talán "kuszának", gyermekesnek tűnnek. Ezt vállalom. És azt is,hogy nagyon össze vagyok zavarodva, mert nem tudom, hogy jó-e az, amiben hiszek. És nem várom el,hogy bárki ossze a nézeteimet, ÉN ÍGY ÉRZEK, nem hiszem, hogy ezen változtatni szeretnék - bár az igazat megvallva Te például nagyon meggyőző és hiteles vagy!

Hát igen, hogy miért nem érezhetné valaki jónak magát, ha már "megdolgozik" érte, hogy az legyen... Én nem hiszem azt, hogy minden ember bűnös. Bár a Bibliának igen kis töredékét ismerem, de nem tudok mindent elfogadni belőle, ezt sem.

Sok mindent nem értek, de remélem,nem azért, mert gyenge a felfogóképességem, hanem csak más nézeteket vallok.

A kolleganőmre azért haragszom, mert a gyerekeire nem volt tekintettel. Az ember nem tehet azt az életével, amit akar, mert sokszor a tetteivel másoknak okoz fájdalmat, és ehhez nincs joga!

És még egy dolog, - remélem, nem fogsz nagyon elszörnyedni :)) Tudod, én azt hiszem, hogy a Mennyország és a Pokol nem a halál után vár ránk ... itt éljük át a földi életünkben, ki-ki érdemei szerint.

Én így hiszem.

2008. aug. 25. 23:53
 35/49 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy még ilyen későn is válaszoltál.

Megkérdezhetem, meddig tudsz fenntmaradni?

2008. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

Épp leragad a szemem, - tehát már nem sokáig. Reggel korán kelek. Holnap folytathatjuk a beszélgetést.

Sokat tanultam Tőled, köszönöm! Jó éjt!

2008. aug. 26. 00:04
 37/49 anonim ***** válasza:

Neked is!

Szép álmokat!

2008. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

dehogy vagy hivvő ezt csak bebeszélik neked

amugy aki templomba jár azlehet jo embeer mert

oda jár néha a vizvezetékszerelő és a villanyszerelő is

akik imádkoz ni járnaak oda azok még attol nem jo emberek hogy templomba járnak ezt nekeeed bebeszélték

ne hagyd magad kérdezz meg egy különállot aki neeem elfogult ebbeeen a kérdésben kérdezősködj sok felé de egy normális pap is meg mondja ezt neked

2008. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

valaki vagy valakik azt irták hogy most divatos templomba járni hát én erről nem ezt hallottam de lehet a hitt téritésnek az egyik formája ez hogy divatba akarjuk hozni pedig semmi sincs ott a templomba ami divatos lehetne akkor meg nemtom miéert


és mit csinálnak a templomba az emberek mert én ott nem érzem jol magam mindig rosszul vagyok és hideg is van na jo ez most nxáron jol esik vagy jol esne de neeem mmeek be

2008. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Helló, újra én vagyok.

A nevem Józsi, csak hogy ne legyen ez a beszélgetés annyira természetellenes.


Hidd el nekem, nem vagy "kusza", nagyon értelmes "csaj" vagy. Nincs ezzel semmi baj.


Amit eddig leszűrhettél a "jósággal" kapcsolatban, az első hallásra nem is olyan egyszerű, igaz?

De nem is olyan bonyolult ám!

Ami biztos, a "templomba" járás magában nem tesz jobbá senkit. Azért tettem idézőjelbe a szót, mert nem csak a látványos, jól ismert katolikus, és nagy protestáns templomok vannak.

Próbálom könnyen érthetővé tenni, mi is a bűn, mert ez egy központi kérdés.


Eltűnődtél-e már valaha azon, hogy az őszinte emberek minden törekvése ellenére miért mondott oly csúfosan csődöt az ember legtöbb nyomasztó problémájának a megoldása? Miért van az, hogy bár az ember világosan látja, mit óhajt — békét, virágzást, boldogságot, betegségektől való mentességet — úgy látszik, egyre távolabb kerül ezektől a kívánatos céloktól?

Ennek egyik fő okát Pál apostol szavaiban találjuk meg: „Mindannyian vétkeztek és nem érik el Isten dicsőségének mértékét” (Róma 3:23). Igen, az emberiség legtöbb törekvését az ember bűnös volta hiúsította meg.


Némelyek kétségbe vonhatják Pál apostol megjegyzését. Azt mondhatják: ,Hogyan hiheted azt rólam, hogy én bűnös vagyok? Semmi kárt nem teszek a felebarátomnak. Csendes életet élek, nem okozok semmi bajt. Miféle bűnöket követek hát el?’ Az igazság az, hogy a bűn többet foglal magába, mint csupán megbántani embertársainkat vagy bajt okozni. Igen, ezek bűnök és ajánlatos kerülni őket. A „bűn” szó azonban tágabb értelmű. Pál kapcsolatba hozza az ,Isten dicsőségének el nem érésével’. Ezért ennek köze van a Teremtőnkkel kapcsolatos viszonyunkhoz.

A modern Bibliáinkban a „bűn” szóval fordított szavak eredetileg a tökéletes engedelmesség „jelének hiányát”, elvesztésének gondolatát hordozták.


Magyarán, szó szerint "cél tévesztést", az Isten által kijelölt cél elvétését, vagy elutasítását jelenti.


Figyelj ide picit most rám, kedves kérdező!

A meggyőződésem, hogy "mindenki tudatlan, csak más-más témában" - ez az egyik kedvenc idézetem, mert nem a tudásból, gőgből indul ki, hanem feltételezi, hogy senki sem mindentudó az emberek közül, és ezért alázattal kell viselkednünk, a másikat mindig különbnek tarva magunknál!

Ezt egy amerikai humorista mondta egyszer, csak ennyit tudok róla, de ez mégsem vicc.


Mivel ennek szellemében bár, de sokmindent kellene még erről írnom, megengeded, hogy privát emailt írjak?

Ígérem, nem lesz hosszú.

2008. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!