Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért gondolják...

A katolikusok miért gondolják a baptizmust valami szektának?

Figyelt kérdés
Mármint ugyan olyan keresztyény felekezet mint a többi nem? Tudtok erről valamit? Mi a véleményetek erről?

2015. jan. 12. 18:50
1 2 3
 21/22 Középút ***** válasza:
100%

Asperrimus, cseppet se szabadkozz, teljesen biztos lehetsz abban, hogy van olyan katolikus aki a baptizmust szektának mondja, és abban is, hogy az ilyenek közül sokan nem is ismerik a szó jelentését.


Gyarló emberek vagyunk, így abban az esetben, ha egy többségi csoporthoz tartozunk, a kisebbséget csellengőknek mondjuk, ha valamiben kisebbséghez tartozunk akkor kivételesnek tartjuk magunkat. Az esetlegesen szektázó katolikusokat nem szeretném ily módon felmenteni, de az vessen rájuk követ ....

2015. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Középút!


Nem szabadkozom, csak azoktól kértem bocsánatot, akiket alaptalanul kevertem abba a gyanúba, hogy a Hit Gyülekezetét szektának tartják. Valaki felhívta a figyelmemet arra, hogy a baptisták nem tartják szektának a Hit Gyülekezetét. Én ugyan máshogy hallottam, de nyilván megoszlanak a vélemények. A katolikusok, akikkel eddig dolgom volt, azok csípőből szektáznak bárkit, rájuk nem is vonatkozik a helyesbítés. A korai egyházat is "haireszisznek", azaz mai szóhasználattal szektának nevezték a Biblia szerint, úgyhogy nincs miért szégyenkezni, szégyenkezzen az, aki a bibliai alapelveket megtagadva leszektázza azokat, akik nem követik őt ebben.

2015. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!