Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért gondolják...

A katolikusok miért gondolják a baptizmust valami szektának?

Figyelt kérdés
Mármint ugyan olyan keresztyény felekezet mint a többi nem? Tudtok erről valamit? Mi a véleményetek erről?

2015. jan. 12. 18:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%

János!


A feltett kérdéseid mindegyikére tudnék válaszolni, de ez nem a legmegfelelőbb fórum erre. Egyébként bárhol utána is tudsz nézni, ha komolyan érdekel, és nem csak egy fölösleges hitvitát akarsz itt gerjeszteni ;)


Egyébként senki nem imádkozik halott emberekHEZ, csak halott emberekKEL, vagy az ő közvetítésük által, de mindig Istenhez.


Az élők is imádkozhatnak egymásért, és meg is kérhetik erre egymást. Az örök élet pedig nem ér véget a földi halállal.


Tehát elhunyt embertársainkat is megkérhetjük, hogy imádkozzanak értünk ha a mennyben vannak, illetve mi is imádkozhatunk az elhunytakért, ha a pokolban, purgatóriumban vannak, vagy ha nem tudjuk biztosan, hogy hol vannak. Ha ez nem így lenne, az élők sem imádkozhatnának egymásért.


Tényleg nem akarok hitvitát nyitni, ezt a példát azért ragadtam ki, hogy vedd már egy kicsit észre magad.

Nem árt előtte egy kicsit tájékozódni, mielőtt nekirontasz valakinek.

Bár az én Bibliám azt írja, hogy Jézus szerint egyáltalán nem kell nekirontani senkinek. :)


8-as voltam, 15:39-kor.

És mielőtt félreértenéd, nem vagyok katolikus. Még csak semmi hasonló sem. :)

2015. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Sztracsatellavagyok ***** válasza:

Bocsi, de szerintem nem tartják szektának.

Hivatalos álláspont szerint aki benne van az ökumenében, vagy az aliansban, az nem szekta.

Vannak ugyan eltérő vélemények, főleg idősebb papok nem szeretnek más egyházakat, de ma általában elég nagy a rugalmasság a különböző felekezetek között.

2015. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Legyen válasz:


A feltett kérdéseid mindegyikére tudnék válaszolni, de ez nem a legmegfelelőbb fórum erre. Egyébként bárhol utána is tudsz nézni, ha komolyan érdekel, és nem csak egy fölösleges hitvitát akarsz itt gerjeszteni ;)


Utána néztem a legbiztosabb forrásban: ez pedig a Biblia. Hit vita nem lenne, ha mindenki olvasná és nem csak utánanézés nélkül menne egy-egy emberi tanítás után.


Egyébként senki nem imádkozik halott emberekHEZ, csak halott emberekKEL, vagy az ő közvetítésük által, de mindig Istenhez.


Nincs olyan a Bibliában, hogy bármelyik halott befolyással tudna lenni Istennél egy-egy élő iránt. Ez hamis tanítás. Ami nincs benne, az hazugság. A Biblia Isten szava, ezt kell elfogadni. Aki nem tudja és kitalált dolgokhoz ragaszkodik, az hazugságban él.


Az élők is imádkozhatnak egymásért, és meg is kérhetik erre egymást. Az örök élet pedig nem ér véget a földi halállal.


Ez a mondat igaz és ez benne is van a Bibliában.


Tehát elhunyt embertársainkat is megkérhetjük, hogy imádkozzanak értünk ha a mennyben vannak, illetve mi is imádkozhatunk az elhunytakért, ha a pokolban, purgatóriumban vannak, vagy ha nem tudjuk biztosan, hogy hol vannak. Ha ez nem így lenne, az élők sem imádkozhatnának egymásért.


Se purgatórium nincs, se olyan, hogy imádkozni a halottakért. A Biblia a még élő, de szellemileg halott embereket hívja halottaknak, akik megtéretlenül vannak elszakadva Istentől. Amiket írtál, azoknak nincs létjogosultsága. Sajnálom.


Tényleg nem akarok hitvitát nyitni, ezt a példát azért ragadtam ki, hogy vedd már egy kicsit észre magad.

Nem árt előtte egy kicsit tájékozódni, mielőtt nekirontasz valakinek.


Tájékozódom minden nap. És te?


Bár az én Bibliám azt írja, hogy Jézus szerint egyáltalán nem kell nekirontani senkinek. :)


Nem rontottam neki, csak leírtam a tényeket, és a hazugságokat. Ezt nem tiltja Jézus.


8-as voltam, 15:39-kor.

És mielőtt félreértenéd, nem vagyok katolikus. Még csak semmi hasonló sem. :)

Nem értettem félre. Csak nem olvasod a Bibliát és jószándékúlag megvéded azokat, akiket úgy véled, hogy támadás alá kerültek. Ez egy jó szellemiség, de előtte tájékozódj minden esetben, hogy vajon jogos e a védelem?

2015. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A Katólikusok is ,Istent szolgálják ,és a Babtisták is,sok sok teológiai különbséggel,holnap reggelig lehetne vitatkozni ebban vagy abban kinek van igaza.Ez a lényeg ??? Nem!!Hanem a Krisztusban való hit és a megszentelődés!!

Nézd csak mit ír Isten igéje :Római lev.14.részben


Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

5

Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.

6

Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. Aki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és aki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.

7

Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:

8

Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.

9

Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.

10

Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.

11

Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.

12

Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.

13

Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.

2015. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

a halottakhoz ,vagy halottakért imádkozás ,hagyomány ,mint a gyertya gyújtás is az ,de teljesen biblia ellenes.


mutassátok meg a bibliában hol van szó tisztító tűzröl,stb...

nem kötekedni akarok d sok miden benne van a bibliában ,csak helyesn kellene olvasni ,és értelmezni,figyelembe venni a szövegkörnyezetet.és a kort amikor írták és kinek írták stb...

2015. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A Horthy-rendszerben tartották szektának. Tiltották, mert szerintük kommunista nézeteket vallott. A régi öregek gondolják ezt róla. Az anabaptizmus/újrakeresztelés/, a reformáció egyik ága. Ebből ered a protestáns felekezet.
2015. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Senki se foglalkozik a "halott" emberekkel.

Aki "meghal" és üdvözül, az inkább él mint mi, nincs szó halottról.

A megboldogultakat halottnak mondani is bibliaellenes a levelek alapján.

2015. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

a kérdés hibás.

a katolikusok nem tartják szektának a baptizmust.

2015. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
A katolicizmus inkább szekta egy kicsit,vagy szektásan tanít,mint a babtizmus.
2015. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%

Látom nagy a fogalomzavar....A szekta szó a secare igéből ered, ami azt jelenti, hogy levágni, leválasztani.


Ilyen formán a katolikus egyházról levált, levágatott összes felekezet szekta. Ez ilyen egyszerű.


Az orthodoxia kivétel, sajátos közjogi helyzet.


Egyébként a neoprotestantizmus tényleg szánalmas.

2015. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!