Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony nem ugyan azt...

Crussader kérdése:

Az Őrtorony nem ugyan azt teszi mint a Katolikus Egyház 500-600-700 vagy 1000 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

Csak persze "emmberségesebbek" az eszközei.

Tanúk nektek mi a véleményetek erről.

Ha már úgy is elítélitek a Katolikus Egyházat akkor érdemes egy kicsit veletek is foglalkozni.

Nos...valami kifogás?



2015. jan. 14. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, elgondolkodtam egy kicsit feletted. :)


Nagyon sajnálom, hogy valakik igy ijjesztgetnek Téged.

Tudod mi jutott az eszembe? Hogyan védekezhetsz ellene? Mert az ilyen félelemkeltés fóbiához is vezethet.


Én valamikor rettenesen féltem a pókoktól. Ez sok ember föleg a nök problémája.


Majd elolvastam egy pszichológus tanácsát. Segített, ma már tudom hogy nagyon is hasznos kis állatka, és félelem nélkül nézem hogyan szövi a hálóját.


A tanácsa ezt volt. Tegyünk egy üvegbe egy pókot /ne addig tartsuk ott hogy elpusztuljon szegényke!/ ehhez kell hogy valaki segítsen, aki nem fél a póktól.

Vegyük az üveget a kezünkbe és figyeljük a pókot.


Ezzel azt szeretném neked a figyelmedbe ajánlani, hogy ezt a félelmet mely nálad mutatkozik Az Örtorony folyóirat iránt, csak akkor küzdöd le, ha elolvasod néhány számát, vagy olvasd el az Ébredjetek néhány számát. Magad rájössz, hogy nincs mitöl félned.


Hogy elfogadod aztán némely cikket vagy nem, magad fogol tudni dönteni. Föleg, már nem fog Téged senki sem fölöslegesen ijjesztgetni. Némelyik országban a pánikkeltés büntetendö is.

2015. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem, mivel a középkor világképe teljesen más volt, mint a mai, így egyszerűen nincs értelme összehasonlítani. Akkor az Egyházhoz tartozni azt jelentette, hogy az elfogadott társadalom egészéhez tartozol, mint ha ma mikor azt mondod, hogy magyar vagy és törvénytisztelő állampolgár, akkor ez egyet jelentett azzal, hogy keresztény. Aki meg a társadalomból kilógott, azt a kor jogi eszközeivel büntették, ahogy egyébként ma is ugyanígy teszünk.

A középkorban az Egyház gyökeresen meghatározta a társadalom lényegét, no most ettől hol van ma egy legoptimistább becslések szerint is kb. kétszázezer taggal bíró szekta? (az adat a wikipédiáról van, 2012-es adatok) Ráadásul, mint már fentebb is írtam, ma már más mozgatja a társadalmat és a vallásszabadság miatt nem is lehetne bárkit elítélni a hite miatt.

2015. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
talán arra gondolsz, hogy emberek "eretneknek" bélyegeznek valakit olyanok alapján, amik nincsennek a bibliában (pl hogy a dohányzás olyan bűn, ami kiközösítéssel jár), akkor igen.
2015. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Láttál már "Őrtorony" folyiratot?


Ez a címe: "Az Őrtorony hírdeti Isten Királyságát". Nos szerinted a katolikus egyház mikor hírdette Isten Királyságát? 500-600-700 vagy 1000 évvel ezelőtt?


Megköszönném, ha megírnád azt, mit tudssz erről?

2015. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!