Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik el amit a...

Miért nem hiszik el amit a Biblia kijelent Jézusrol, hogy egyenlő Istennel? Pedig a Biblia Isten szava, maga Jehova mondja, hogy Jézus Isten! Miét nem értitek?

Figyelt kérdés

Ezek után Jézus a templomban találta őt, és ezt mondta neki: „Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, nehogy valami rosszabb történjen veled.” 15 Az ember elment, és elmondta a zsidóknak, hogy Jézus gyógyította meg. 16 Ezért hát a zsidók üldözni kezdték Jézust, mivel sabbaton tette ezeket. 17 Ő azonban így válaszolt nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom.” 18 Emiatt aztán a zsidók még inkább azon igyekeztek, hogy megöljék őt, mert nemcsak hogy megszegte a sabbatot, hanem Atyjának is nevezte az Istent, egyenlővé téve magát az Istennel.


Ez elég egyértelmű,bibliai igazság,gondolkodjatol el ,és higyetek!


Imádkozzunk:

Úr Jézus Krisztus,neked van hatalmad az emberi sziveket átformálni,csak te tudod a gondolkodásokat helyes irányba terelni,kérlek légy kegyelmes az eltévedt ,magukat Jehova Tanúinak nevező, hamis úton járó embereken is.Hiszen olyan búzgóság van bennük de nem a helyes ismeret szerint,térítsd meg őket,a Te akaratod szerint.Ámen.


2015. jan. 27. 13:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%
Ez pontosan olyan volt, mint a farizeus imája, gratulálok hozzá:)
2015. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
23%

Majd szólta Isten ezeket a szavakat, mondván:

Én vagyok az Örökkévaló, a te Istened,

aki kihoztalak téged Egyiptom földjéből, (a) szolgaság házából.

Ne legyen(ek) neked más istene(i)d énelőttem.

Ne készíts magadnak szobrot, sem semmiféle (kép)mást

(arról/azokról,) ami(k) az egekben van(nak) fent,

se ami(k) a földön van(nak) lent,

se ami(k) a vizekben van(nak) a föld alatt.

Ne borulj le nekik és ne engedd, hogy szolgálatukra kényszeríttess,

mert én, az Örökkévaló, a te Istened, féltékeny Isten vagyok.

2015. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

"minden esetben az Atya dicsőségére tesz a fiú nem a magáéra, sehol nem irja hogy Jézushoz kell az imát intézni vagy más "szentekhez" "


Mi a helyzet Istvánnal? Ő így imádkozott a halála előtt:

"Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!"

2015. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

Istennek sem fia, sem semmilyen társa Nincs!


Hegyibeszéd pl:

"Boldogok a békességesek: ők Isten fiai."


Isten fia az, akit a jóság és a békeszeretet szellemével tölt el Isten kegyelme.

2015. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
24%

István imája:

– István Jézushoz imádkozott? Nem. Az ember kizárólag Jehova Istent imádhatja, és ezért csak hozzá lehet imádkozni (Luk 4:8; 6:12). Átlagos körülmények között István Jehovához fordult volna Jézus nevében (Ján 15:16). Ebben az esetben azonban István látomásban látta „az Emberfiát, amint ott áll az Isten jobbján” (Csel 7:56). Tudva azt, hogy Jézus hatalmat kapott arra, hogy feltámassza a halottakat, István közvetlenül Jézushoz beszélt – és nem imádkozott –, kérve őt, hogy vigyázzon a szellemére (Ján 5:27–29).


Egy forrásmű őszintén elismeri, hogy „az Isten szó nincs benne az eredeti szövegben, és a fordításban sincs semmi keresnivalója. Egyetlen régi [kézirat] és fordítás sem tartalmazza” (Barnes’ Notes on the New Testament).


Ezen események alkalmával azonban nem hangoztak el imák, mivel István és János mindketten látomásban látták Jézust, és közvetlenül beszéltek hozzá (Cselekedetek 7:56, 59; Jelenések 1:17–19; 22:20). Emlékezz arra, hogy ha egyszerűen csak beszél valaki valakihez — akár Istenhez — az önmagában még nem jelent imát. Ádám és Éva is beszélt Istenhez, kifogásokat hozva fel hatalmas bűnükre, amikor az Édenben elkövetett bűnük után Isten ítéletet hozott felettük. Beszédük ebben a formában nem ima volt (1Mózes 3:8–19). Ezért helytelen lenne István vagy János Jézusnak mondott beszédét arra szolgáló bizonyítékként idézni, hogy igazából Jézushoz kellene imádkoznunk.

2015. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
19%

"– István Jézushoz imádkozott? Nem. Az ember kizárólag Jehova Istent imádhatja, és ezért csak hozzá lehet imádkozni (Luk 4:8; 6:12). Átlagos körülmények között István Jehovához fordult volna Jézus nevében (Ján 15:16). Ebben az esetben azonban István látomásban látta „az Emberfiát, amint ott áll az Isten jobbján” (Csel 7:56). Tudva azt, hogy Jézus hatalmat kapott arra, hogy feltámassza a halottakat, István közvetlenül Jézushoz beszélt – és nem imádkozott –, kérve őt, hogy vigyázzon a szellemére (Ján 5:27–29)."


Azért nem kellene a saját bibliádnak ellene beszélni csak azért,hogy a saját igazadat bizonyítsd.


"És miközben köveket hajigáltak Istvánra, ő KÖNYÖRGÖTT, és ezt mondta: „Úr Jézus, fogadd el szellememet.”+ 60 Aztán térdre ereszkedett, és erős hangon felkiáltott: „Jehova, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!”+ És ezt mondva, halálalvásba merült."(Ap.csel.7:59-60)UVF


"Megkövezék azért Istvánt, ki IMÁDKOZIK és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!

Térdre esvén pedig, nagy fenszóval kiálta: Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt! És ezt mondván, elaluvék."(Csel.7:59-60)


KÖNYÖRÖGNI=IMÁDKOZNI ha jól tudom.


Itt azt írod,hogy, "Átlagos körülmények között István Jehovához fordult volna Jézus nevében (Ján 15:16). Ebben az esetben azonban István látomásban látta „az Emberfiát, amint ott áll az Isten jobbján” (Csel 7:56)."


Ne haragudj de nem zavaros egy kicsit számodra,hogy István látta Jézust az ISTEN jobbján és mégis Jézussal "beszélget" miközben ölik meg?

Én nem tudom de úgy gondolom,hogy egy ember aki tudja,hogy másodpercei vannak hátra még az életéből,nem BESZÉLGETNI fog hanem imádkozni,mint ahogy István is tette.


Tehát akkor még egyszer: István látja Jézust is és az Atyát is, és mégis Jézushoz szól imája,ezt írja a Biblia!

Gondolkodj el rajta,hogy miért.


A többi amit írtál,csak spekuláció és terelés.

2015. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
De, értjük. Értjük, a biblia mit és miért mond. Szét tudjuk benne választani az emberit a misztikumtól. Sőt, azt is tudjuk, miért van szükség misztikumra. Mert van rá szükség, legalábbis sokak számára. És ebben a vonatkozásban lényegtelenné válik, hogy Jézus Istennel egyenlő-e. Többet mondok: értjük, miért nem egyenlő. Mert tudjuk, mi a különbség isten fia és isten között, tudjuk, mi volt Jézus szerepe abban a korban, és értjük, miért nő ma a vallásos emberek száma. A magyarázat nem ördögtől való, ember könnyen megértheti, csak picit gondolkodnia szükséges. Az agy erre való.
2015. jan. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
24%

Nem hisszük el mert a Biblia nem jelent ki ilyet és Jézus sem állította ezt soha.


Ha Jézus valóban Isten lenne, ez egyértelműen szerepelne a Bibliában és nem egy két helyen. Szerinted Jézus sétált az emberek között és azt hirdette hogy Ő Isten és hogy imádkozzanak hozzá? Próféta volt akit Isten küldött, azzal az üzenettel hogy csak Istenhez imádkozzunk és éljünk úgy ahogy tanítja.


Ha logikusan végiggondolod, látni fogod hogy amit állítasz ezer sebből vérzik. Biblia sok prófétát említ, Jézus miért lenne kivétel? Vagy akkor a többi próféta is Isten? Szerinted mégis hány Isten létezik? Hogy hallhat meg, ha Isten? Ha te érted, és mi nem, akkor megválaszolnád ezeket?

2015. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Körmendi Mátyás ***** válasza:
0%

Dehogy is, Jézus Zurunk a Szent Mihály Farkangyalnak és a Betöltő Szent Szellemnek a földi kivetülése.

Ne beszélj már hülyeségeket.

2015. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 lőrinc3 ***** válasza:
23%
Kedves utolsó,te egy igazi I-Q,bajnok vagy.
2015. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!