Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik el amit a...

Miért nem hiszik el amit a Biblia kijelent Jézusrol, hogy egyenlő Istennel? Pedig a Biblia Isten szava, maga Jehova mondja, hogy Jézus Isten! Miét nem értitek?

Figyelt kérdés

Ezek után Jézus a templomban találta őt, és ezt mondta neki: „Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, nehogy valami rosszabb történjen veled.” 15 Az ember elment, és elmondta a zsidóknak, hogy Jézus gyógyította meg. 16 Ezért hát a zsidók üldözni kezdték Jézust, mivel sabbaton tette ezeket. 17 Ő azonban így válaszolt nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom.” 18 Emiatt aztán a zsidók még inkább azon igyekeztek, hogy megöljék őt, mert nemcsak hogy megszegte a sabbatot, hanem Atyjának is nevezte az Istent, egyenlővé téve magát az Istennel.


Ez elég egyértelmű,bibliai igazság,gondolkodjatol el ,és higyetek!


Imádkozzunk:

Úr Jézus Krisztus,neked van hatalmad az emberi sziveket átformálni,csak te tudod a gondolkodásokat helyes irányba terelni,kérlek légy kegyelmes az eltévedt ,magukat Jehova Tanúinak nevező, hamis úton járó embereken is.Hiszen olyan búzgóság van bennük de nem a helyes ismeret szerint,térítsd meg őket,a Te akaratod szerint.Ámen.


2015. jan. 27. 13:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató dolgok ,az Ezékiel könyv.olvasottak,és a Jelenések könyvében olvasottakrol.

Ezékielnél Jehova dicsőségét látni.

A Jelenések könyvében Jézus Krisztus dicsőségét látni.

Pedig Jehova azt mondotta ,...nem adom dicsőségemet másnak..

Tehát az Ószövetségben Jehova néven ismert Isten,az Újszövetségben úgy mutatkozik be mint Úr Jézus Krisztus.



Ezékiel.1.rész


És a fejük fölött levő boltozat fölött valami zafírkőféle látszott,+ trónhoz hasonló.+ A trónhoz hasonló valamin pedig olyasvalaki ült ott fenn, aki kinézetre a földi emberhez hasonlított.+ 27 És láttam valamit, ami az arany-ezüst ötvözet izzó fényére emlékeztetett,+ mintha valami tűzféléhez hasonló lett volna körös-körül a belsejében,+ a csípőjének tűnő résztől fölfelé. A csípőjének tűnő résztől lefelé pedig valami tűzfélét láttam, és fényesség vette őt körül. 28 Volt valami, ami úgy nézett ki, mint a felhőtömegben megjelenő ív+ a záporeső napján. Így nézett ki a fényesség körös-körül. Olyannak látszott, mint Jehova dicsősége.+ Amikor megláttam ezt, arcra borultam,+ és hallottam valakinek a hangját, aki beszélt.


Jelenések könyv:1.rész.


Erre megfordultam, hogy lássam, milyen hang szól hozzám, és ahogy megfordultam, hét arany lámpatartót+ láttam, 13 s a lámpatartók között emberfiához+ hasonló valakit, bokáig érő ruhába öltözve, és mellén aranyövvel felövezve. 14 Feje és haja pedig fehér volt,+ mint a fehér gyapjú, mint a hó, szeme pedig, mint a tűzláng;+ 15 a lába olyan volt, mint a kemencében izzó finom réz,+ a hangja+ pedig, mint sok víz zúgása. 16 Jobb kezében hét csillag volt,+ és szájából éles, hosszú, kétélű kard+ jött ki, arca pedig olyan volt, mint az ereje teljében fénylő nap.+ 17 Mikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott. Ő pedig rám tette jobb kezét, és ezt mondta: „Ne félj!+ Én vagyok az Első+ és az Utolsó+, 18 és az élő+; és halottá+ lettem, de íme, örökkön-örökké élek,+ és nálam vannak a halál+ és a hádesz kulcsai.+


az ÚjVilág fordítást használtam ,nehogy at mondjátok ,hogy fordítási hibák vannak ,meg így a görög ,meg úgy a héber...stb.


ui:többet nem segítek,de rengeteg rész van még a Bibliában,hiszen az írás Jézus Krisztusról tesz bizonyságot,Mózestől kezdve a Jelenések könyvéig.

2015. jan. 28. 11:43
 22/30 anonim ***** válasza:
23%

Kérdezöm kérlek olvasd el újra mit kérdezel.


Ha egy kicsit gondolkodnál az idézett szövegen azt hiszem megérted /ha akarod :) /


Olvasd el kérlek a János 10:33-at és gondolkodj el rajta, hogy ki vádolta Jézust azzal, hogy az Istenné teszi magát.


Látod, az ellenségei vádolták ezzel.


De mit mondott Jézus? OLvasd kérlek tovább


a János 10:36-ban Jézus védi magát és azt mondja, hogy

az Isten FIA vagyok!


Észrevetted kedves kérdezö?


A farizeusok a zsidók vádolták Jézust azzal, hogy Istenné teszi magát, de Jézus NEM mondta, hogy Isten, hanem az ISTENNEK FIA!!!


Nem gondolod hogy ez nagy különbség? Ezt most logikusan hogyan tudod megoldani?

2015. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
23%
az "m" nem tudom hogy került ide :D, természetesen "kérdezö"-t akartam írni
2015. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
23%

T. Kérdező!

Ebből a versből nem az jön le, hogy Isten és Jézus egyek. Jézus Atyjának nevezte az Istent; a vádlói mondták, hogy egyenlővé tette magát az Istennel. Sok hamis vádat mondtak rá. Egyébként, ha már Bibliai igazságoknál tartunk, már leírtam más kérdéshez is, de ide is leírom:

1.

Sokszor felhozzák ezt a verset a háromság bizonyítására:

János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mibennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél el engem. "

Viszont, ha szó szerint értjük az egyenlőséget, akkor Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

2.

Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Ha egyenrangú vagy egyenlő Istennel, akkor hogy-hogy csak az Atya tudta?

3.

Amikor az Ördög megkísértette Jézust: Lukács 4. fejezet " 6. És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

7. Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz.

8. Felelvén pedig Jézus, monda néki: Távozz tőlem, Sátán; mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj. "

Nos, mit mondott Jézus válaszul az Ördögnek, mikor azt kérte, hogy imádja őt? Hogy csak Istennek szabad imádatot bemutatni. Nem azt mondta, hogy őt kell imádni, hanem Istent.

4.

A Biblia azt írja Jézusról, hogy "az Isten is felmagasztalá őt" tehát megint csak nem lehetnek egyek.

5.

Az írás mondja, Jézus "az egész teremtés elsőszülöttje". Tehát nem öröktől fogva létező, hanem Isten teremtménye.

6.

János 14:28 "az én Atyám nagyobb nálamnál"

7.

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten.

8.

János I. levele 4.rész 14. És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.

15. A ki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.

Itt megint csak arról van szó, hogy az Atya elküldte a Fiút. Ha egyek/egyenrangúak, akkor hogy küldhette el az Atya?

2015. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem!

Sajnállak benneteket!

2015. jan. 29. 23:25
 26/30 anonim ***** válasza:
23%

Ez a legkönnyebb, amikor a Bibliai érvek felülkerekednek, nem tudsz Biblia alapján választ adni, egy pogány tantétel igazolására hanem kifejezed sajnálatod, ahelyett hogy elismernéd, amit a Szentírás leszögez. Általában így szokott lenni.

Én a Biblia alapján válaszoltam, tedd te is azt.

2015. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Már elnézést!!!!!!!De nem pogány tantételröl van szó.hanem arrol amit a János ev.és az egész Biblia igazol,hogy Jézus emberi testben megjelent Isten,vagy ha így szebb,Jehova testet öltött Jézusban.

Ha minden bibliai verset bekellene másolnom,akkor nagyon hosszadalmas lenne,hiszen az egész Biblia Jézus Krisztusról és az Ő üdvtervéröl szol.


Vannak akik elhiszik vannak akik nem ,ti az utóbbiak csoportjához tartoztok.Mi akik hiszünk,az előbbiekhez .

Enyi az egész,hiszel vagy nem .

Na Isten áldjon benneteket.

2015. jan. 31. 11:42
 28/30 anonim ***** válasza:
23%
Olvasd el az 1Jánost, a fő témája, hogy Jézus az Isten Fia, nem pedig az Isten. Egyébként a Bibliában sehol nem található meg a háromság, tehát nem Bibliai tanítás.
2015. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
0%

Mind elvagytok tévedve nagyon...

Nem fogok idézgetni vagy példákkal dobálódzni csak annyit mondok, hogy aki megakarja ismerni Istent az látogasson el a Hit gyülekezetébe és imádkozzon, hogy szólítsa meg az úr.

Nem mondom, hogy csak ott tud megszólítani.

De nem hinném, hogy köztetek bárkit is betöltött volna már a szent lélek. (Elnézést attól akit már igen)

Ja és ezt egyáltalán nem sértésnek szántam.

Szóval aki tényleg keresi Istent az keressen egy Hit gyülekezetet.

Áldjon az úr titeket.

2015. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
#29 Köszi, én már voltam ott egy párszor és nem kérek a minden alkalommal fél órás prédikációból, hogy milyen jó lesz nekem ha pénzt adok és megis mondják, hogy 5, 10, 20 ezresek potyogjanak. Illetve a Bibliában sehol nem találunk olyat, hogy betöltekezéskor olyat csináltak volna a tanítványok amiket ti szoktatok. A rángásos eset is a néma szellem elűzésekor van megemlítve. Az meg, hogy amikor az ember fejére teszik a kezüket és megpróbálják fellökni hát... sokat elárul ez is. Egyszóval ha mi elvagyunk tévedve akkor rád mit kéne mondanunk?
2018. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!