Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem akarok...

Asdnoname kérdése:

Mit tegyek, ha nem akarok Jehova Tanúja életet élni, és szüleim ellenkeznek ez ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves srác vagyok, születésem óta beleszülettem ebbe, és 3éve már nem járok gyülekezetbe, cigizek, járok bulizni, rengeteget iszok, és már elfogadták úgy ahogy, de még mindig bízna kbenne, hogy idővel visszatérek erre az útra, nem szeretnék, és ez így oké élem az életem... 7 barátnőm volt már, ebből hálistennek 3 volt csak 1 hónaptól több, és mindenki úgy van szerintem, hogy maximum 1 hónap után már illik a családnak bemutatni stb... És volt barátnőm, de fater elől titkolnom kellett anyám is falazott nekem, és nem aludhatott itt a barátnőm nekem meg tiszta szégyen volt ,hogy mindig a barátnőmnél aludtunk, ha már smároltunk és látta ránkszólt... Elegem van! Az egy dolog ,hogy sok midnent megtehetek már, de rendes emberi életet akarok élni, ahogy egy átlag ember... Ilyeneket vágnak a fejemhez, hogyha tetoválást csináltatok akkor megyek a háztól stb... 18évesen már mehetnék, de mégis tanulóként hova? meg miből? Szeretném végre már azt, hogy ha van egy barátnőm aludjon nálam nyugodtan, filmezzünk, a családom befogadja, de a paráznaság miatt félnek, ami már megtörtént, de nem tudják, és jobbis... (paráznaság: házasság előtti szexuális nemi élet) és ők úgy vannak vele, hogy inkább nem alszik itt egy barátnőm se, hogy ne következzen be, hiába mondom ,hogyha akarjuk akkor megtesszük máshol a hely a legkevesebb... persze úgy tudják még ,hogyszűz vagyok, olyan jó lenne ,ha csak úgy szó nélkül felhozhatnék egy csajt meg ilyenek... Tudnék én ez ellen tenni is valamit, hogy ha lenne barátnőm újra akkor itt aludhasson, meg rendesen befogadják?
2015. jan. 31. 01:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Látod, grkaty sem veszi észre, hogy éppen te vagy az, aki nem hagyja magát manipulálni.
2015. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy a lázadás, az ivás, a cigi és a szex hajszolása szerinted a normális állapot és élet. Nem vagyok tanú, csak szülő és teljesen megértem a szüleid. Te két baromi nagy pofont érdemelnél és azt, hogy húzz albérletbe önellátókként. Majd rájössz a pénz értékére is, ha most a szüleid pénzét dorbézolod el. Én azt nem értem, hogy miért ilyen türelmesek veled?
2015. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

De nehéz a kamaszkor...

valami diákmunkát vállalj el és költözz valakihez. Rengeteg az ilyen apróhírdetés, hogy lakótársat keresnek (csak oszd be rendesen a költségeket).

Nem tudom, hogy 17 évesen, ezt hogyan tudod kivitelezni (szülői beleegyezés kell-e), illetve az, hogy szóba jöhet-e a kolesz (itt, mi szükséges).

2015. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mégis mivel lenne jobb, ha kitalálnék egy kamu szöveget? Attól se jobb ,se rosszabb nem lesz nekem... ez az igazság, jövőm miatt nem fogok aggódni, meg a pénz miatt, ha levizsgázok abból amiből szeretnék, és ha így folytatom menni fog, abból bőven megkeresem amit a szüleim összesen keresnek :) Csak tudod rossz úgy majd öregkorodba visszagodnolni, hogy nem éltél felnőtt korig teljesen ahogy te akartál, volna és nem tudtad kiélni magad... :')
2015. febr. 1. 01:37
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Csak tudod rossz úgy majd öregkorodba visszagodnolni, hogy nem éltél felnőtt korig teljesen ahogy te akartál, volna és nem tudtad kiélni magad... :')"


Hmm.


40 éves múltam, sose drogoztam, néha iszom de nem járok négykézláb tőle, életem második nőjével élek / feleségem/.

17 évesen kezdtem 8 órában dolgozni, fizum egy részét haza adtam,hogy segítsem a szüleimet - apámat leszázalékolták.

Sosem éltem más nyakán.

Visszagondolva telje életet éltem - élek és ezért nem hibáztatok senki.

2015. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%
Grkaty te már megint alkottál. A kérdezőnek nincs semmi extrém a történetében. Az egyetlen gondja a hülye fanatista apjával van, aki bedőlt egy hazug szektának, szegény gyerek együtt akar lenni egy álltala szeretet személlyel, mi ebben a rossz, hát semmi. Grkaty reakciójából tökéletesen látszik, hogy a Tanúk egy beszükült álom világban élnek, mert annyíra félnek a valóságtól.
2015. febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szeressük egymást ***** válasza:
61%

Ebbol is latszik, hogy J.Tanuinal csak torvenykezes van.

Ha eddig nem tudtak a csemetejuket peldamutatassal szellemi eletre nevelni, akkor most mar hiaba minden fenyegetes meg szigor.


Toled kerdeznek szemelyesen ifju kerdezo valamit.

Ha akarsz valaszolsz, ha nem, nem.


Az eddigi eleted soran ereztel valaha a szuleidtol igazi szeretetet, vagy legtobbszor csak szabalyokkal es torvenyekkel okositottak teged?

2015. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Fuuuu velem is ez van utalom ezt az eletet😈😡😤
2015. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%
GrKaty nyilván nem tudja felfogni, hogy egy ilyen Jehovához közzel álló családban, hogy lehet egy ennyire nem Tanú szemléletű ember.
2015. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Anyám az nagyon szeret, fateron is látom, de nem mutatja nagyon ki... Csak sokszor úgy vagyok ,hogy miért én? Én élni szeretnék, nem pedig egy szabályozott életet... más meg tudna élni, de mégse teszi... Elegem van már tényleg, most is legszivesebben megfognám elhívnám a csajtfilmezni hozzám, vagy akármi aztán együtt aludnánk... Nincs lehetetlen csak tehetetlen szokták mondani, ha ez nem lehetetlen akkor én 90%os kártyával fogok onnantól mozogni... és nem veszik észre, hogy ők meg a boldogságomtól fosztanak meg, és ez örökké bennem marad
2015. febr. 6. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!