Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a fontosabb a katolikus...

Vk_anna kérdése:

Mi a fontosabb a katolikus értékek szerint: hogy a családapa elmenjen vasárnap misére, vagy hogy legalább hétvégén minél több időt töltsön a gyermekével akit hétköznap alig lát, mert dolgozik?

Figyelt kérdés
Tudom az ideális az lenne, ha a teljes család együtt járna misére, de az anya nem hívő, a gyerek meg még csak 3 hónapos... valahogy nekem nem fér bele egy család-központú vallásba, hogy az legyen a helyes, ha az apa még hétvégén is eljár otthonról.
2015. febr. 23. 12:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egy családapának fontosabb kéne legyen hogy a maradék idejét a családjával töltse.

Feltenném én a kérdést: miért az számít vallásos embernek aki misére jár?

Misére bárki el tud menni, tényleg bárki.

Viszont szeretetteli életet ki tud élni?

2015. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
14%

Masfel orarol van szo...

Miert gyulolitek a hivo embereket ???

Jobb lenne egy troger reszeges ferj?

Aki csak magaban vagy abban sem hisz?

A feleseg legyen halas a ferje hisz es ez szerint el

2015. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
73%

*Sóhaj*


Te nem érted, amit beszélünk.


Nem arról van szó, hogy amúgy sülve-főve a családjával van apuka, és ezért hétvégén kell neki az a két óra, amikor elmegy kocsmázni/templomba/virágot szedni.

Arról van szó, hogy nem látja a gyerekét egész héten, mert valószínű a gyerek már alszik, mire hazaér. Érted? nem tölt vele minőségi időt. Sőt semmilyen időt se. Viszont hétvégén, amikor lenne ideje, akkor ahelyett, hogy a családjával töltené, inkább elmegy misére. Szép és jó, ha ő templomba jár, de ez azzal jár az ő esetében, hogy lemond arról az időről, amit a gyermekével tölthetne. Pedig a család szent. Vagy nem? Fontosabb, hogy ott üljön, mint az, hogy a gyerekével játsszon?


Senkit nem érdekelne, hogy jár-e templomba, vagy nem, ha közben töltene időt a családjával. A kérdésből az jön le, hogy nem tölt eleget, és ráadásul eljár templomba abban az időben, amikor tölthetne.


Mindegy.

2015. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
50%

"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, nem lehet az én hívem."


Ez gondolom megválaszolja a kérdésedet.


PS: a gyereket szervezett vallási életbe vinni bűncselekmény (vagy annak kéne lennie).

2015. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
76%

# 22) Boldog tudatlanság, de jó neked ilyen naivan. Addig örülj, amíg így érzel.


Én úgy érzem, hogy a hit és a vallás nem egy, és sokszor nagyon távol áll egymástól a kettő. Tudod, amikor egy katolikus pap megkörnyékezte anyámat, vagy amikor azt mesélték, hogy anyám húga a szüleim esküvőjén megszökött az eskető katolikus pappal, mikor arra gondolok, hogy nagyanyám egész életét az egyháznak dolgozta le a családját háttérbe szorítva, és még nyugdíja sincs, és láttam embereket végigdumálni miséket, mikor vénasszonyok szólnak meg - mise közben - kicsi gyerekeket, miért nem tudnak csendben ülni, és egyházi iskolába járt fiatalokat látok beletaposni más házasságába, mikor papok politizálnak a szentbeszédben, vagy kipletykálják a gyónást - akár misén... stb. akkor elég fura érzések kavarognak bennem az egyházról, és ez még csak egy töredéke a dolgoknak.


Adj hálát a Mindenhatónak, hogy neked ezeket nem mutatta meg. Én kiábrándultam a szervezetből, nincs rá szükségem a hithez, és állítom, sokkal erősebb most a hitem, mint akkor volt, mikor még jártam templomba.


De mindenki úgy élje meg a hitét, ahogy jónak érzi, csak ha családja van, velük is törődjön, mert nekik itt és most van szükségük rá.

2015. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
26%

Szinte mindenki a magánvéleményét mondta el, pedig a kérdés a katolikus álláspontra vonatkozott. :)


Nos a vasárnapi mise kötelező, nem csak egy választható szabadidős program. Ezt az ateista házastársnak is tudnia kellett, amikor bevállalta a házasságot.


A 10-es válaszoló az élő példa rá, hogy normális családban a dolog ilyen felállással is működik.

Ahol nem, ott pedig nem a misével, hanem a házas felekkel van baj. Talán mégsem illenek egymáshoz, ha egy ilyen dolog is konfliktusként tud jelentkezni.

2015. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

[link]

Szorol szora igy van

2015. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Egy keresztyén és nem-keresztyén között köttetett házasságban nem lehet szellemi harmónia. Pál arra is emlékzteti a hívőket, hogy mindnyájan a Szent Szellem templomai, aki a szívükbe költözött a megváltáskor (2 Korintus 6:15–17). Éppen ezért el kell szakadniuk a világtól — bár a világban vannak, de nem a világtól valók — és sehol nem fontosabb ez, mint az élet legintimebb kapcsolatában — a házasságban.
2015. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos a mai katolikus szabályozás szerint a vasárnapi mise kötelező, ezzel rutint, megszokást csináltak belőle és nagyon eltértek a kezdetektől. Én ezt helytelennek tartom, és a maga korában Jézus is olyan állásponton volt, hogy a rituálék másodlagosak, van fontosabb is ezeknél. Persze meg is kapta emiatt a magáét az akkori egyházi vezetőktől. Én azt látom, hogy ismét a rituálék váltak fontosabbá, miközben a valódi értékek háttérbe szorultak.
2015. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
15%

Igen a valodi ertekek hatterbe szorultak peldaul az a szabaly hivo ne vegyen soha ateista not felesegul mert problema lesz belole.

Az a sabaly is hogy isten napjat senteld meg es a csalad kozossen jarjon misere men mert kotelezo hanem mert igy unneplik az Urat dicsoitik a teremtot kozossen mint szabaly.

Az is feledese merult a frefi a csalad feje papja a no engedelmeskedik neki es koveti.... ezen esetben a misere.

Itt nem ez a problema itt komoly problemak vannka hazasaggal mert nem igei alapon mukodik.

2015. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!