Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia vagy Isten tiltja a...

A biblia vagy Isten tiltja a drogozást?

Figyelt kérdés
Isten alkotott meg mindent ami körülöttünk van azért hogy felhasználjuk nem? akkor ha én most kábitószert fogyasztanák vagy csempésznék nem követnék el bűnt Isten előtt mert nem loptam meg semmi csak ebben a társadalmi rendszerben tiltják a fogyasztását árusitását. mondjuk fűvel üzletelek abban nehéz meghalni túladagolásban. ha pedig kokainnal és ismerem hogy milyen mennyiség a megengedett és nem szennyezett és elmodom a fogyasztóimnak és mégis meghalnak túladagolásban az már nem az én bűnöm hanem az övék én elmondtam mennyi a megengedett ők nem figyeltek. a bibliába nem tudom hol van leirva hogy ne drogozz
2008. aug. 31. 16:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

nem érted ha a teremtő nem létezne akkor mi

akadályozna abban hogy drogot árulj a társadalom?,

amiben hazudnak?, a lelked ami csak ugy kialakult? teremtő létezik tehát egy felsőbbrendübb

elme nagyobb bölcsebb ki rajtunk itélkezik.

2008. szept. 1. 14:29
 12/21 A kérdező kommentje:
2. olvasd!
2008. szept. 1. 14:30
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
A társadalom megszab bizonyos erkölcsi normákat, szabályokat, melyek gyökere valóban a Bibliából ered. Ha nem tudsz beilleszkedni a társadalomba, akkor téged sem fognak elfogadni. Te ítélkezel saját magad fölött! A társadalom a cselekedeteid alapján fog megítélni, tehát ha rendes, becsületes ember vagy, felnéznek rád, ha bűnöző, akkor rács mögött a helyed. Ne csodálkozz, ha a börtönben végzed, hiszen teljesen tisztában vagy azzal, hogy milyen rossz az, amit csinálsz!
2008. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

A Biblia nem említi az ittas vezetést és a gyorshajtást. Akkor az elméleted szerint nem büntethet meg a rendőr?

Évezredekkel ezelőtt nem jelentett olyan társadalmi problémát a drogozás, hogy erre a Biblia kitért volna. Nem voltak drogdílerek sem. Ha lettek volna, hodd el, hogy kitérna rá.

A test a lélek temploma, tehát ha tönkreteszed a tested bűnt követsz el. Ha nem a magadét hanem másokét akkor pláne.

Hazudsz a törvénynek (hiszen illegális dolgot cselekszel a drogterjesztéssel), tehát megintcsak bűnt követsz el.

Másokban kárt teszel, tehát bűnt követsz el.

Ha nem látod, hogy erkölcsileg miért bűn a drogterjesztés annak ellenére, hogy a Bibliában nem találsz külön ennek a témának szentelt sorokat, nagy baj van veled...

2008. szept. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Az előttem szólóval nagyrészt egyetértek, annyi eltéréssel, hogy a második válaszoló elég meggyőző érveket írt a bibliából, pedig általában azt hiszik az emberek, hogy a Biblia teljesen "szüz" ezekben a kérdésekben, és nem igazít el bennünket!


De nem az, hiszen a bibliai időkben is voltak egészségkárosító szokások.

2008. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

De ha a másik oldalról nézzük, ha füvet terjesztesz, aminek bizonyítottan nincsen akkora károsító hatása mint az alkoholnak, akkor te igazából csak örömet okozol az embereknek. Mivel ha mértékkel piálni lehet a Biblia szerint, akkor mértékkel tépni is.

A kokain az azért már más téma..

Lehet lepontozni, szvsz az értékelés nem aról szól, hogy ha nem szimpatikus a válasz, akkor lepontozom, ha nem arról, hogy a kérdésre érdemi választ adtam-e.

2008. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Valójában az alkoholnak nincsen kimutatható károsító hatása az egészséges emberi szervezetre, szemben az alkoholizmussal. A kettőt érdemes kettéválasztani!


Ellenben az ún "könnyűdrogok" egyáltalán nem olyan ártatlanok és veszélytelenek. Még a ciginél is (kis mennyiségben is) kimutatható káros hatás, szemben a mértékkel ivott alkohollal.


Nem véletlen, hogy a bibliaírók a kevés borról, mint esetenkénti "gyógyszerről" beszélnek.

2008. nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
idióta barmok. az alkohol is drog, mert függőséget okoz. nézzetek utána a drog drfiníciójának. a kábítószer fogyasztás nem bűn, az a bűn, ami után nem marad tiszta a lekiismereted.
2009. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A "bűn" definíciója a Bibliában: szó szerint - "cél tévesztés"-t jelent, vagyis eltéveszteni a helyes (Isten által) kijelölt célodat. Nos ebből a legtöbb ember, mivel elsősorban a saját élvezetét keresi önző módon, sajnos sportot űz!


Itt közös "cél tévesztésről" van szó, tehát az emberiség általános bűneiről. Nem arról, hogy te, vagy egy másik milyen egyéni (talán nemes) célokat tűztök ki magatok elé, hanem arról, hogy ezeket milyen eszközzel akarjátok elérni!!!

Ha pl. valakinek szándékosan kárt okozól, eltévesztetted az isteni utat, a kijelölt célt, ami neked is(!!!) kárt fog okozni.

2009. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Isten van, és bizony sok minden van amit ő nem tilt de a társadalom igen, és ha te magasról teszel némely társadalom által tiltott dologra akkor az Isten szemében nem bűn!
2009. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!