Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor még mindig...

Németh Sándor még mindig tiszta szívű?

Figyelt kérdés
Szerintetek Németh Sándor a Hit Gyülekezet vezető lekésze még mindig olyan szívvel viszonyul Iszen népéhez és Isten munkájához, mint 20 éve? Ez a sok pénz, politika, média nem kezdte ki a szívét? Nem lett kapzsi, hataloméhes?

2015. jún. 12. 14:17
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Nem igei? Melyik Biblia szerint?


"Szeressétek az Urat mind ti ő kedveltjei; a híveket megőrzi az Úr és bőven megfizet a kevélyen cselekvőknek!" (Zst 31,24)


"Mert az Úr szereti az ítéletet, és el nem hagyja az ő kegyeseit; megőrzi őket mindörökké, a gonoszok magvát pedig kiirtja." (Zst 37,28)


"Az Úr megőrzi azt és élteti azt; boldog lesz e földön, és nem adhatod oda ellenségei kivánságának." (Zst 41,3)


"Akik szeretitek az Urat, gyűlöljétek a gonoszt! Megőrzi ő az ő kegyeltjeinek lelkét; a gonoszok kezéből megszabadítja őket." (Zst 97,10)


"Az Úr megőrzi az alázatosokat; én ügyefogyott voltam és megszabadított engem." (Zst 116,6)


"Ha az Úr nem építi a házat, hiába dolgoznak azon annak építői. Ha az Úr nem őrzi a várost, hiába vigyáz az őriző." (Zst 127,1)


"És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban." (Fil 4,7)


"Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére." (1Thess 5,23)


"Amiért szenvedem ezeket is: de nem szégyenlem; mert tudom, kinek hittem, és bizonyos vagyok benne, hogy ő az én nála letett kincsemet meg tudja őrizni ama napra." (2Tim 1,12)


"Akiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen." (1Pt 1,5)

2015. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

31


Péld 4,23

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet.


Nem Isten az aki megőrzi, hanem az ember feladata míg testben van. Óembert magadnak kell kötöznöd.

2015. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

*Melyik Biblia szerint?


Csak a Károli-t használom.

2015. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
A Példabeszédek 4,23 nem írja felül a többit, legfeljebb más megvilágításba helyezi. Természetesen az embernek is van felelőssége, de a 127. Zsoltár szerint csak Isten tevőleges hozzájárulása ad értelmet annak, hogy az ember bármit tegyen, mert Isten nélkül, Krisztus nélkül semmit nem tehetünk.
2015. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Szerintem a Péld. 4,23 pont ide tartozik.
2015. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem pedig a 23-as vers nem teljes a 20-22 nélkül. Itt arról szól az Ige, hogy hogyan kerül a szívünkbe olyan tartalom, amit érdemes megőrizni. Istenre figyelünk, az Ő Beszédére hajtjuk a fülünket, nem engedjük, hogy eltávozzon a szemeinktől, hanem megőrizzük a szívünk közepében. Mert Isten Beszéde életet ad annak, aki megnyeri és egész testének egészséget. De nem a betű teszi ezt, hanem a réma, Isten Beszédének a kijelentése, ami a hit alapanyaga. Amikor már benne van az ember szívében Isten Igéjének a kijelentése, akkor védeni kell, sokkal jobban bármilyen kincsnél. Addig azonban, amíg nincs kijelentés, addig mindent meg kell tenni, hogy megkaphassuk azt, többek között nem szabad sajnálnunk a szívünket addigra már betöltő kétes tartalmakat. Amit tudni illik az az, hogy a réma teljes mértékben természetfeletti szellemi valóság és a mi felelősségünk annyi, hogy ha már megkaptuk, megőrizzük azt a szívünkben, mert ha ezt tesszük, akkor az fog megőrizni minket.


"Szerezz bölcseséget, szerezz eszességet; ne felejtkezzél el, se el ne hajolj az én számnak beszéditől. Ne hagyd el azt, és megtart téged; szeresd azt, és megőriz téged." (Péld 4,5-6)

2015. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
36 Figyi ne velem hadakozz:DD Te is , és én is vívom a hit nemes harcát:DD Neked nem illik bele, nekem beleillik, főleg miután egy másik válaszoló írása alapján léptem:)
2015. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Asperrimus erre léptem, erre meg tökéletes az amit irtam:


" az Úr megőrzi a hűséges emberek szívét"

2015. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Emlékszem, de szerintem tévedés, ha ezt nem tartod igeinek, ezért írtam, amit írtam. Én sem vitázni akarok, de a megőrzetésnek van egy isteni oldala, és egy emberi oldala is. Mindkettő fontos. Azt mondható, hogy nem teljes a kép, ha csak Istenre hárítjuk a felelősséget. De a hűséges ember éppen a benne lakozó Ige miatt hisz, azaz hűséges, így az ígéret is vonatkozik rá, amíg hűséges. Félreértettük egymást?
2015. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
61%
Soha nem volt az.Mára olyan pénzügyi sikereket ért el,amit még a rendszerváltás előtt maga se gondolt volna,mikor a házi gyülekezetét terelgette.Idejekorán a politika közelébe férkőzött,ami már magában elárulja jellemét és törekvéseit.
2015. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!