Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor még mindig...

Németh Sándor még mindig tiszta szívű?

Figyelt kérdés
Szerintetek Németh Sándor a Hit Gyülekezet vezető lekésze még mindig olyan szívvel viszonyul Iszen népéhez és Isten munkájához, mint 20 éve? Ez a sok pénz, politika, média nem kezdte ki a szívét? Nem lett kapzsi, hataloméhes?

2015. jún. 12. 14:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
49%

Jó kérdés, ki tudja. Mondjuk, hogy más vezetőkön kresztűl az Úr helyretenné-e, nem tudom mennyire menne, mekkora a látás erre, mert Derek Prince-nél is a szűk szolgálói körbe bekerült egy meleg, és nem vették észre. A gyüliben is van az első sorokban is meleg (itt olvastam). Van egy mondás: embert barátjáról. Még mindig azon gondolkodom, hogy a hatodik kerületi sikkasztó plgármester hunvald györgy a mazsihisz elnökéhez ment, hogy rántsa ki a szarból,(gondolom zsidóknak adta el szaréhugyé az ingatlanokat) és n.s. ezzel van jóban. Hmmm...Egyébként Derek Prince egy idő után nem a gyülibe járt előadást tartani itthon, és mondott is valami olyat, hogy milyen szomorú látni, amikor egy gyülekezet félremegy. A kérdésed tök normális volt, aki vicsorog, az nem normális.

Nem utálok senkit, de a mezei hívőnek is jó lenne tudni mi van a háttérben, mert az közügy, és nem magánügy. És mi van, ha 20 éve őt kitalálták valakik? Persze ez már konteo, de miért ne lehetne? :-)

2015. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
NA végre egy másik normális válasz....így kelle zt csinálni :-) köszi
2015. jún. 17. 10:48
 43/47 anonim ***** válasza:
8%

Derek Prince 2000-ben volt utoljára Magyarországon, méghozzá a Hit Parkban. Nem állítólag, én is ott voltam. Előtte 1994-ben a BS-ben, azon is ott voltam. Nincs tudomásom arról, hogy 1992-től a 2003-ban bekövetkezett haláláig betette volna a lábát hazánkba. Amikor 2000-ben itt volt, szavaival hitelesítette, nem pedig ledorongolta Németh Sándor személyét és magát a Gyülekezetet, hallottam. 2003-ban is fogadta Németh Sándort Jeruzsálemben, és egyáltalán nem határolódott el tőle. Ezeket csak a történelmi hűség kedvéért jegyzem meg. Ezek a tények. Az, hogy a tényeket ki hogyan értelmezi, nem az én dolgom.


Azt pedig nem hiszem el, hogy a Hit Gyülekezetében hosszú ideig jól éreznék magukat a homokosok, ha nincs szándékukban megtérni. Nem tudom mit olvastál és hol, de én nem hiszem el. Legfeljebb egy beépült ügynökről tudom elképzelni, hogy a szabad idejében alternatív módon vezeti le a szexuális energiáit. Egyébként nincs mindent tudó Isten embere, csak azt tudhatják, amit Isten kijelent nekik. Ha nem így lenne, akkor Géházi nem merte volna megkockáztatni, hogy hazudjon Elizeusnak. De Géházi is tudta, hogy Elizeus nem tud mindent, nem gondolatolvasó vagy látnok, hanem Isten prófétája. Csak te hiszed azt, hogy Isten embere egyben látnok is.

2015. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
70%

Nem azt mondtam, hogy ledorongolta, hanem azt a mondatot mondta, amit írtam. Az időpontokra nem emlékszem, de volt idő, hogy nem jött a gyülibe. A homokos dolgot itt írta valaki, hogy valami szervezkedő fiatallal volt, aki az első sorban üldögél, tehát valami tekintélyféle. De ezt csak azért írtam, hogy, ha ezt nem veszik észre a szellemi síkon Isten emberei, akkor hol van a Szellem? De ez volt Derek Prince vezetői körében is. De ezt sem bántásból mondtam, csak elgondolkodtató. Tehát színlelni lehet sokmindent, még jó kereszténységet is. De, hogy valójában milyen ember, azt nem tudom, csak pár benfentes, aki napi kapcsolatban van vele. Így csak bizonyos történésekből lehet következtetni dolgokra.

Gyülekezetszakadás, Uzoni ügy, bartus,stb. Azért vannak itt kérdések. De én csak azért írtam, mert letámadták a kérdezőt, amúgy pofám lapos.

2015. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
34%

Micsoda teológia viták :D

Hát én azt mondom,hogy Sándoron egyértelműen látszik az,hogy teljes mértékig alárendeli magát Istennek,és kizárólag Isten igéjét szólja.

Az,hogy milyen ember lett közben,arról fogalmam sincs,ameddig a Szent Szellem által szólja Isten beszédét addig engem nem érdekel,hogy a magánéletben mit csinál,vagy mi van a szívében.Nem ez a fontos.Isten ha ad valakinek egy szolgálati ajándékot,azt semmilyen körülmények között nem vonja vissza.Tehát működik.

Egyébként én igen,tiszta szivünek gondolnám,ha nem lenne az,az látszana rajta,meg bőven meglátszana a gyülekezeten is.

2015. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg nagyon látszik rajta, hogy evilági célokat szolgál.
2015. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
39%
46 + megbízásra... cionista megbízásra - keresztények hülyítése praktikus, evilági politikai okokból
2015. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!