Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság pártiak, mi a...

Szentháromság pártiak, mi a véleményetek az alábbi szöveggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Válaszolhatnak tanúk is csak ne barmolják szét a kérdést ha kérhetem!


"Nem, én a Biblia tanítását fogadom el hitelesnek. Te pedig a démonoktól tudakozódsz, azt hiszed, hogy amit mond, az mind hamis, holott épp ez benne a csavar, hogy amit a háromsággal kapcsolatban idéztél tőle, az igaz.."


Ezt a szövegrészt itt találtam;

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Érdekes, hogy ami alátámasztja a saját tanításukat (őrtorony)a médium üzenetéből azt elfogadják hitelesnek, ami meg nem támasztja alá az meg "démoni" spekuláció! :D


Ez elég fura szeríntem, nem?

Érdekes,hogy a médium pont azt támadja meg a Szentírásban ami a legfontosabb, vagyis Jézus Isteni mivoltját.

Szeríntem ez elég hogyismondjam....khm :)

És a Jehovistáknak ezzel semmi problémájuk nincsen.



2015. jún. 28. 12:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Igen egyetértek, „Tudod kérdező, kár a fáradtságért,”ezt írja a kedves 19 válaszoló. Én ugyan ezt írtam a 13-as válaszomban, hogy kár a Jehova Tanúival vitatkozni, és azt is leírtam, hogy szerintem miért.

„ mert az eredeti kérdésnél is világosan leírtuk, hogy....” mit?- ha megkérdezhetem. Azt, hogy nem akarjátok észrevenni, hogy mekkora veszélyben vagytok?

Igen ezt leírtátok!

Kedves 19-es válaszoló olvasd el figyelmesen az alábbi igét;

„1Tim 4:1

A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.”



Mikor vannak azok az „utolsó idők”? - hisz pont ti Jehova Tanúi hangoztatjátok legjobban és folyamatosan azt, hogy az „utolsó ” időket éljük.

Az utolsó idők nem ezelőtt két évezrede voltak, hanem most vannak, most mint ahogy azt ti is elismeritek.

Akkor lehetne megtámadni a Szentháromságot ha ez a tan most ütötte volna fel a fejét, de ezt mindannyian jól tudjuk, hogy nem így van.

Tehát mi történik az utolsó időkben? - mint ahogy az ige is mondja;

„ hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.”

Kik azok a „hitető és gonosz” lelkek, és vajon melyek azok a „tanítások” amelyeket „némelyek” elfogadnak az „utolsó időben”? - hogy nem a Szentháromság tana, abban biztos vagyok!


Üdv!

2015. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Kedves 17 válaszoló, tudod mit jelent az "Elohim"? Nézz utánna vagy kérdezz meg egy zsidót. Az Eloah szó jelentése: Isten, az Elohimé: Istenség. Hogy szólították a zsidók Istent az Adonaj-on kívűl?"


De arról is kérdezz meg egy zsidót, hogy Ők hány Istent vallanak, mert hogy Ők semmiféle háromságban nem hisznek, pedig azért elvárható lenne tőlük, hogy ismerjék a saját nyelvüket, nem igaz? Nos, a zsidóknak az Elohim mégis egy Istent jelent. És persze nekünk is az kell jelentsen:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6.. 154-es válasz.


"„ hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.” Kik azok a „hitető és gonosz” lelkek, és vajon melyek azok a „tanítások” amelyeket „némelyek” elfogadnak az „utolsó időben”?"


A Biblia megadja rá a választ, csak keresni kell.


"hogy nem a Szentháromság tana, abban biztos"


Ez még nem bizonyítja, hogy igaz. Pál apostol írta: ,,Tudom, hogy a távozásom után elnyomó farkasok jönnek majd közétek és nem bánnak gyengéden a nyájjal, sőt ti magatok közül is támadnak majd férfiak, akik elferdített dolgokat beszélnek, hogy maguk után vonják a tanítványokat." (Csel 20:29, 30).


Szóval hamis tanítások már az elsőszázadokban is keletkeztek, ez egészen biztos. Kérdés, hogy melyek ezek. Persze a "gyümölcsök" mindent elárulnak.

2015. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!