Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság pártiak, mi a...

Szentháromság pártiak, mi a véleményetek az alábbi szöveggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Válaszolhatnak tanúk is csak ne barmolják szét a kérdést ha kérhetem!


"Nem, én a Biblia tanítását fogadom el hitelesnek. Te pedig a démonoktól tudakozódsz, azt hiszed, hogy amit mond, az mind hamis, holott épp ez benne a csavar, hogy amit a háromsággal kapcsolatban idéztél tőle, az igaz.."


Ezt a szövegrészt itt találtam;

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Érdekes, hogy ami alátámasztja a saját tanításukat (őrtorony)a médium üzenetéből azt elfogadják hitelesnek, ami meg nem támasztja alá az meg "démoni" spekuláció! :D


Ez elég fura szeríntem, nem?

Érdekes,hogy a médium pont azt támadja meg a Szentírásban ami a legfontosabb, vagyis Jézus Isteni mivoltját.

Szeríntem ez elég hogyismondjam....khm :)

És a Jehovistáknak ezzel semmi problémájuk nincsen.



2015. jún. 28. 12:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igaza van a #4 válaszolónak én tévedtem amikor a "pártiak" szót használtam, csak meg akartam különböztetni azoktól akik nem hisznek benne, de ettől függetlenűl igazat adok neked mert valójában helytelen a kifejezés. A tanúk soha nem fogják elfogadni a Szentháromságot, hacsk nem lesz egy új megvilágosodása a hű és bőlcs rabszolgának.
2015. jún. 28. 16:03
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem, mivel az apostoli tanításban nincs benne, a történelem bizonyítja, hogy pogány betoldás.

Jézus maga mondta: Az Atya nagyobb nálamnál.

2015. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves kérdező, kár ezt a vitát a Jehova Tanűival itt folytatni.

Azt a kérdést amelyben találtad a szöveget,én tettem fel.

Egy darabig nem vettem észre, hogy mi is a gond de aztán rá kellett jönnöm, hogy hol a bibi.

A gyanakvás!-ök sajnos annyira gyanakvóak, hogy mindenben ami a szervezetük határain kívűl esik az ördögöt látják, csak pont abban nem látják amiben benne van, sajnos.

Írhatsz te bármit, mondhatsz bármit még az ördögöt is megmutathatod nekik, ők akkor sem fogják elfogadni csak azt amit a szervezet mutat meg nekik.

Én rámutattam egy mindenki által megvizsgálható tényre, hogy az UVF fórdításuknak van köze a spritizmushoz, és a végén én lettem az aki a "démonokkal" paktálok, és mindez csak azért mert elolvastam egy könyvet.


(1Thessz 5:21-22)

"Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok! Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!"


Ugyanakkor rá kellett jönnöm arra is, hogy nálluk a kutatás fogalma korlátok közé van szorítva.

A "Mindent megprobáljatok" nem haladhatja meg az Őrtorony "beton falait", és itt a baj.

Ez a torony csak akkor dől össze egy Tanú életében, ha belülről kezd omladozni.

Én sok sikert kívánok neked, de mint már említettem, a Tanúkkal kár vitatkozni mert a végén te is csak egy "szerencsétlen" ördögimádó leszel az ők szemúkben.


Isten Áldjon!

2015. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

" Jézus maga mondta: Az Atya nagyobb nálamnál."

Ezt emberként mondta, de látod kérdező, a tanúk kondicionálva vannak arra, hogy még véletlenül se értsék ezt meg. Az előttem szólónak teljes mértékig igaza van.

2015. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm #14-es válaszoló a támogatást de sajnos a Tanúk nem fognak veled egyetérteni, erre készülj fel.
2015. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ezt emberként mondta,"

Azt is hogy egyek :D

2015. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Igen, azt is emberként mondta!

"a tanúk kondicionálva vannak arra, hogy még véletlenül se értsék ezt meg."

Nem kell ezt megérteni, mert tény, hogy ez a tanítás kb 200 évvel az apostolok után lett betoldva. Jézus ilyet nem tanított, az első századi keresztények szintén nem hittek benne. Ez tény. Nekünk akkor miért kellene?


Ezt hogyan magyarázzák, akik a háromságban hisznek?


A számozott kérdésekre írjatok biblikus választ. Off, illetve témakerülő kérdés nem érdekel. Kíváncsian várom válaszaitokat.


1. János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "

2. Jézus kihez imádkozott, ha ő maga az Atya? Ráadásul azt mondta Atyjának, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." (Lukács 22:42)

3. Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Tehát ha az Atya tudja, ő viszont nem, hogyan lehetnének egyazon személy?

4. Máté 16:16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

Ez is azt mutatja, hogy Jézus az Isten Fia, nem pedig maga az Atya.

Meg egyébként is, azt mondta, hogy a "Te szavad igazság", nem pedig, hogy a mi szavunk igazság, vagy az én szavam igazság.

5. Mi volt a vád, amiért kivégezték az Urat?

János 19:7. Felelének néki a zsidók: Nékünk törvényünk van, és a mi törvényünk szerint meg kell halnia, mivelhogy ISTEN FIÁVÁ tette magát.

6. "az Isten is felmagasztalá őt" tehát megint csak nem lehetnek egyek. Ha Jézus lenne a Mindenható Isten, akkor hogyan tudta volna Isten felmagasztalni Jézust?

7. Kolosszé 1:15

"Ő a láthatatlan Isten képmása,

és minden teremtmény elsőszülöttje," Tehát Krisztust az Atya alkotta.

8. Akik azt mondják, hogy Jézus azért mondta, hogy az Atya nagyobb, mert akkor ember volt, azoknak itt egy vers, ami Krisztus mennybemenetele után lett leírva:

1Korintusz 11:3

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten.

9. Ugye a kereszténység közvetve a zsidó vallásból ered. A zsidók pedig nem háromságban hittek, mint a kötülöttük levő pogányok, hanem egyistenhit jellemezte őket (JVHV - magyarul Jahve, Jehova volt az Istenük). Ők nem vártak még egy Istent, hanem a Messiást várják még most is, aki Isten Fia. Ez volt Jézus (ők ugye nem fogadják el). Az Isten Fia, a mi főközvetítőnk. :)

2015. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves 17 válaszoló, tudod mit jelent az "Elohim"?

Nézz utánna vagy kérdezz meg egy zsidót.

Az Eloah szó jelentése: Isten, az Elohimé: Istenség.

Hogy szólították a zsidók Istent az Adonaj-on kívűl?

Egy ennyit segítettem és ne haragudj a korrigálás miatt.


Üdv!

2015. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, kár a fáradtságért, mert az eredeti kérdésnél is világosan leírtuk, hogy Sátán nem biztos, hogy mindig direkt és viszonylag könnyen leleplezhető hazugsággal vezet félre!! Sokkal veszélyesebbek a FÉLIGAZSÁGOK, a csúsztatások, a ferdítések, mert azok a laikusnak és a tapasztalatlannak nagyon könnyen tűnhetnek úgy, mintha a színtiszta igazságot vallaná.


Tehát bizony ha hiszed, ha nem, attól hogy valaki Sátán eszköze, még bizonyos dolgokban mondhat igazat, hiszen a Biblia megfogalmazása szerint Sátán képes átváltoztatni magát a világosság angyalává!

2015. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az Elohim egészen pontosan az Eloah többesszáma.
2015. jún. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!