Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nem rémiszt meg...

Jehova Tanúi nem rémiszt meg benneteket egy kicsit sem az alábbi hasonlat?

Figyelt kérdés

„Az iszlám alapítójáról szóló klasszikus életrajzok szerint Mohamed kilenc – illetve egyes források alapján tizenkét – évesen találkozott egy arab származású keresztény remeté­vel, akinek a jövendölése és nézetei meghatározó befolyást gyakoroltak a Korán később feljegyzett üzenetére” – állítja Filiu az Apokalipszis az iszlámban (Apocalypse in Islam) című, 2008-ban megjelent könyvében.

Ez a találkozás a mai Szíria délnyugati szegletében – az ókori Dekapolisz térségében – fekvő Boszra városában történt. A fiatal Mohamed Mekkából utazott nagybátyjának karavánjával, amikor egy Bahira nevű szerzetes-remete megállította őket, és kérte, hogy térjenek be hozzá. A karaván vezetői elfogadták a meghívást, és közben a gyermekre bízták a tevék őrizetét. A szerzetes azonban ragaszkodott hozzá, hogy mindenki telepedjen le az étkezéshez. Az egyik legkorábbi iszlám történetíró, Ibn Hisám beszámolója szerint Bahira felismerte, hogy az ifjú Mohamed prófétaságra hivatott. Szüleit arra figyelmeztette, hogy óvják a gyerme­ket „a zsidók gonoszságától és a keresztény bizánciak erőszakosságától”.

A szerzetes arra hivatkozott, hogy a Mohamed eljöveteléről szóló jövendöléseket az „eredeti, hamisítatlan evangéliumokban találta meg, amelyek másolatát barlangjában őrzi”. Bahira azt állította, hogy A KERESZTÉNYEK ezeket a hivatkozásokat KITÖRÖLTÉK A SZENT IRATOKBÓL. Mohamed és rokonai elfogadták a szerzetes jöven­dö­lését. Jean-Pierre Filiu szerint ennek köszönhető, hogy később a Koránnak a zsidókkal és keresztényekkel kapcsolatos véleménye nagyban emlékeztet a Bahira apokalipszise címet viselő, szír és arám nyelvű apo­krif irat tanítására.

Bahira remetét a keresztény tradícióban gnosztikus eretneknek tartják, aki a nesztoriánus (más vélemények szerint ARIÁNUS) tanokat követte. A keleti egyház egyik legnagyobb szentjé­nek tartott Damaszkuszi Szent János – aki néhány évtizeddel Mohamed halála után született – azt írta: „Mohamed korán rábukkant az Ó- és az Újszövetségre, amelyekből – miután egy ARIÁNUS szerzetessel találkozott –, (egyes részeket kiragadva) MEGALKODTA A SAJÁT eretnek TANÍTÁSÁT.”

János véleménye alapján a korai kereszténységben a Koránt úgy tekintették, mint a Bibliából „plagizált” zavaros iratot, mondván, Mohamed úgy torzította el a Szentírást, hogy az alátámassza a Bahira által megjövendölt prófétai küldetését. Úgy vélték, Mohamed számos bibliai szereplőt és történetet eltorzított, hogy az új értelmezésekről kijelenthesse, ezek a Teremtő „hamisítatlan üzenetei” az emberiség számára, amelyek átadását rá mint prófétára bízta.

A Biblia és a Korán közötti párhuzamokat a mai iszlámkutatók is elismerik. Az apokalipszis értelmezését alapvetően a keresztény felfogás határozza meg: a fogalom az elrejtett valóság feltárulkozására utal, ami eszkatológiai kereteken belül történik meg. Jean-Pierre Filiu szerint az iszlám apokaliptikus érdeklődést a múltban és ma is az utolsó ítéletről szóló keresztény és zsidó látomásokkal szembeni „riadt pánikreakciók” motiválták. Különösen a keresztény cionizmus megjelenése volt az, amivel szemben védekezésképpen megerősödött az apokaliptikus dzsihád tanítása. „Bár a muzulmánok nagy többsége ma is bizonytalan a végítélet időzítésének a kérdésében, egyre többen vannak olyanok, AKIK SZERÍNT KÜSZÖBÖN ÁLL AZ APOKALIPSZIS, ÉS AZT VALLJÁK, a muzulmánok feladata az, HOGY TEGYENEK IS ENNEK MIELÖBBI BEKÖVETKEZÉSÉÉRT” – állítja Filiu.


Nos Tanúk mi a véleményetek?

Ki emeltem néhány szót nagybetüvel, hogy lássátok a hasonlóságot, ha netán nem vennétek észre.

Mint pl. az arianizmusra való utalás, vagy a Biblia átírása arra hívatkozva, hogy azt a kereszténység "meglopta" vagy a végidőkre készülödés, és az igyekezetetek arra, hogy az mihamarabb bekövetkezzen.


Nem tudom, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy "egy kéz" irányitja ezeket, csak azzal a különbséggel, hogy az egyiket fegyverrel, a másikat meg tollal és papírral, de a cél bizony ugyan az...A KERESZTÉNYÉG TÁMADÁSA minden eszközzel.



2015. júl. 9. 22:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/163 A kérdező kommentje:

Ja bocs amit még kihagytam.

Kabbani sejk, az Amerikai Legfelsőbb Iszlám Tanács elnöke szerint Jézus Mohamedet fogja szolgálni.

A Tanúk szerínt Jézus már szolgálja a Brooklyni Vezető Testületet.:)


Nos ehhez mit szólsz?

2015. júl. 10. 15:00
 22/163 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel nem győzöd meg őket. Hidd e nekem. Köztük éltem 10 évig. Rémálom volt. De kijönni tőlök és megszabadulni a vallásos démonjaiktól sokkal nehezebb volt.
2015. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/163 anonim ***** válasza:
2015. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/163 anonim ***** válasza:
31%

Igy viszont nem értem miért az iszlámhoz hasonlitod a tanukat. Zsidók például ugyanugy elutasitják a szentháromságot és náluk is van végitélet.


Nem vagyok keresztény, nem is akarom a tanukat védeni, sok mindenben tévednek és konkrétan egy szektáról van szó, da ha kizárolag csak a szerntháromság kérdését nézzük akkor nem a tanukkal van probléma hanem veletek. Allappillérnek gondolod de nem az. Jézus után többszáz évvel került elfogadásra egész pontosan 325-ben a nikaiai zsinaton Konsatantin császár vezetésével, aki mégcsak nem is volt kersztény. Korai keresztények közül sokan nem is fogadták el és a Biblában sem szerepel.


"Kabbani sejk, az Amerikai Legfelsőbb Iszlám Tanács elnöke szerint Jézus Mohamedet fogja szolgálni."


Én erről nem hallotam és nem is értem milyen összefüggésben mondthatta, persze ha tényleg mondott ilyet. Jézus és Mohammed is Istent szolgálják.

2015. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/163 A kérdező kommentje:

22-23-as :)

Nem is tudnám meggyőzni őket,ezzel biztos nem!

Viszont a szimpatizánsokat elgondolkodtathatja.

Köszönöm a linket! :)

2015. júl. 10. 18:14
 26/163 anonim ***** válasza:

25-s


David Wilkerson a példaképem. Rengeteget hallgatom. Nagyon kikelt a karizmatikus vezetők ellen is nem egyszer. Megalkuvás nélkül hirdette az evangéliumot, Krisztust. Semmilyen páholynak nem volt a tagja, nem politizált nem adta el magát egy tál lencséért, mint sok mai bálványozott vezető

Érdemes hallgatni mindenkinek

2015. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/163 A kérdező kommentje:

Tisztelt 24-es :)

Hidd el ismerem elég jól a keresztény történelmet.

A Zsidókkal az a helyzet, hogy ők nem fogadják el Jézust egyáltalán, ők még mindig a Messiast várják.

A másik meg az, hogy a Zsidók nem használják az isteni nevet.

A Szentháromságot tényleg nem fogadják el, viszont mégis az ELOHIM az ELOAH többes száma, és amíg az ELOAH csak 57-szer fordul elő a Bibliában, addig a többes számra utaló Isten megnevezés, az ELOHIM 2570-szer.

Amikor Isten hozzánk szól, akkor mindig "Én"-nek nevezi magát, ezért a Biblia írói(HÉBEREK) is mindig az "Ő", illetve az "Őt" névmásokat használják, amikor Istenre hivatkoznak.

Amikor viszont Isten önmagához beszél, akkor mindig azt mondja, "Mi", (1Móz. 1:26 - Ésa. 6:8).


A tanúkkal az a bajom, hogy nagy szájjal hangoztatják kereszténységüket miközben távol állnak mindentől ami keresztény.

A KERESZTÉNYSÉGET hitehagyottaknak nevezik, (ti muszlimok, hogy nevezitek a keresztényeket ha megkérdezhetem)? :)

A baj csak az, hogy tudtommal több mint 400 millió szimpatizánsuk van (ha tévedek javítson ki valaki).

De a mégnagyobb baj az, hogy rengetegen szenvednek akik bekerülnek a szektába.


Tehát érted már, hogy tulajdonképen mi a gondom a Tanúk tanításaival?

Ők nem KERESZTÉNYEK, csak keresztény álcával zárják el a Krisztushoz vezető útat az ebmerektől.


(Mt 23:15)

"Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."

2015. júl. 10. 18:46
 28/163 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os hallgasd meg ezt is akkor;


[link]


Ugyan ő. :)

2015. júl. 10. 20:42
 29/163 anonim ***** válasza:
nem tudom megnyitni
2015. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/163 A kérdező kommentje:

Bocs valamit lehet, hogy én baltáztam el,probáld meg így;


[link]

2015. júl. 10. 21:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!