Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nem rémiszt meg...

Jehova Tanúi nem rémiszt meg benneteket egy kicsit sem az alábbi hasonlat?

Figyelt kérdés

„Az iszlám alapítójáról szóló klasszikus életrajzok szerint Mohamed kilenc – illetve egyes források alapján tizenkét – évesen találkozott egy arab származású keresztény remeté­vel, akinek a jövendölése és nézetei meghatározó befolyást gyakoroltak a Korán később feljegyzett üzenetére” – állítja Filiu az Apokalipszis az iszlámban (Apocalypse in Islam) című, 2008-ban megjelent könyvében.

Ez a találkozás a mai Szíria délnyugati szegletében – az ókori Dekapolisz térségében – fekvő Boszra városában történt. A fiatal Mohamed Mekkából utazott nagybátyjának karavánjával, amikor egy Bahira nevű szerzetes-remete megállította őket, és kérte, hogy térjenek be hozzá. A karaván vezetői elfogadták a meghívást, és közben a gyermekre bízták a tevék őrizetét. A szerzetes azonban ragaszkodott hozzá, hogy mindenki telepedjen le az étkezéshez. Az egyik legkorábbi iszlám történetíró, Ibn Hisám beszámolója szerint Bahira felismerte, hogy az ifjú Mohamed prófétaságra hivatott. Szüleit arra figyelmeztette, hogy óvják a gyerme­ket „a zsidók gonoszságától és a keresztény bizánciak erőszakosságától”.

A szerzetes arra hivatkozott, hogy a Mohamed eljöveteléről szóló jövendöléseket az „eredeti, hamisítatlan evangéliumokban találta meg, amelyek másolatát barlangjában őrzi”. Bahira azt állította, hogy A KERESZTÉNYEK ezeket a hivatkozásokat KITÖRÖLTÉK A SZENT IRATOKBÓL. Mohamed és rokonai elfogadták a szerzetes jöven­dö­lését. Jean-Pierre Filiu szerint ennek köszönhető, hogy később a Koránnak a zsidókkal és keresztényekkel kapcsolatos véleménye nagyban emlékeztet a Bahira apokalipszise címet viselő, szír és arám nyelvű apo­krif irat tanítására.

Bahira remetét a keresztény tradícióban gnosztikus eretneknek tartják, aki a nesztoriánus (más vélemények szerint ARIÁNUS) tanokat követte. A keleti egyház egyik legnagyobb szentjé­nek tartott Damaszkuszi Szent János – aki néhány évtizeddel Mohamed halála után született – azt írta: „Mohamed korán rábukkant az Ó- és az Újszövetségre, amelyekből – miután egy ARIÁNUS szerzetessel találkozott –, (egyes részeket kiragadva) MEGALKODTA A SAJÁT eretnek TANÍTÁSÁT.”

János véleménye alapján a korai kereszténységben a Koránt úgy tekintették, mint a Bibliából „plagizált” zavaros iratot, mondván, Mohamed úgy torzította el a Szentírást, hogy az alátámassza a Bahira által megjövendölt prófétai küldetését. Úgy vélték, Mohamed számos bibliai szereplőt és történetet eltorzított, hogy az új értelmezésekről kijelenthesse, ezek a Teremtő „hamisítatlan üzenetei” az emberiség számára, amelyek átadását rá mint prófétára bízta.

A Biblia és a Korán közötti párhuzamokat a mai iszlámkutatók is elismerik. Az apokalipszis értelmezését alapvetően a keresztény felfogás határozza meg: a fogalom az elrejtett valóság feltárulkozására utal, ami eszkatológiai kereteken belül történik meg. Jean-Pierre Filiu szerint az iszlám apokaliptikus érdeklődést a múltban és ma is az utolsó ítéletről szóló keresztény és zsidó látomásokkal szembeni „riadt pánikreakciók” motiválták. Különösen a keresztény cionizmus megjelenése volt az, amivel szemben védekezésképpen megerősödött az apokaliptikus dzsihád tanítása. „Bár a muzulmánok nagy többsége ma is bizonytalan a végítélet időzítésének a kérdésében, egyre többen vannak olyanok, AKIK SZERÍNT KÜSZÖBÖN ÁLL AZ APOKALIPSZIS, ÉS AZT VALLJÁK, a muzulmánok feladata az, HOGY TEGYENEK IS ENNEK MIELÖBBI BEKÖVETKEZÉSÉÉRT” – állítja Filiu.


Nos Tanúk mi a véleményetek?

Ki emeltem néhány szót nagybetüvel, hogy lássátok a hasonlóságot, ha netán nem vennétek észre.

Mint pl. az arianizmusra való utalás, vagy a Biblia átírása arra hívatkozva, hogy azt a kereszténység "meglopta" vagy a végidőkre készülödés, és az igyekezetetek arra, hogy az mihamarabb bekövetkezzen.


Nem tudom, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy "egy kéz" irányitja ezeket, csak azzal a különbséggel, hogy az egyiket fegyverrel, a másikat meg tollal és papírral, de a cél bizony ugyan az...A KERESZTÉNYÉG TÁMADÁSA minden eszközzel.



2015. júl. 9. 22:47
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/163 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta! :) még eddig.

Itt van még egy érdekes történet mert látom nem igazán akarod megérteni a különbségeket.


[link]


Tanúk ti is, csak bátran, egy pár perces film nem fogja leharapni a fejeteket. :)

2015. júl. 13. 11:07
 92/163 anonim ***** válasza:
66%

"Senki nem mondta! :) még eddig."


Szerintem meg te nem érted. Elmondtam Jézussal kapcsolatban mit mond az iszlám, de úgy látszik nem volt érthető. Ha már ennyire szereted a kis filmeket nézd meg ezt az előadást. Az előadó egyébként korábban keresztény volt.


https://www.youtube.com/watch?v=1tET7IZGyDc&index=3&list=PLe..

2015. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/163 anonim ***** válasza:
59%
Miért érzem azt hogy a kérdező szándékosan azért írta ki ezt a kérdést, hogy a muszlimokat és a Jehova tanúit sértegesse? :) Aki nem fogadja el a szentháromságot, az Isten útjára lép mert csak is az egy igaz Istent szolgálják, és nem Lucifert a Babiloni hagyományok szerint, ahogy a szentháromságban pl Nimród Szemiramisz és Tammus szentháromságát a Nap imádatot ami egyenlő Lucifer imádattal mivel fényhozót jelent... De röviden ennyit erről.. :) Ja és nem vagyok sem muszlim sem Jehova tanúja csak hiszek Istenben ráadásul úgy hogy Lévita vér van bennem az az Ábrahámi vérvonal, azaz nem Ashkenasi Kazár, akik a rabbik, akik nem is zsidók.. :) Szóval tudom miről beszélek, és jó lenne ha nem fertőznéd az emberek elméjét a hazugságaiddal amit szándékosan terjesztesz szerintem, főleg úgy hogy bevándorlási témák vannak, biztos véletlen párhuzam a kettő... :)
2015. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/163 A kérdező kommentje:

De okos vagy Matrix!

Gratulálok!

Hogyhogy rájöttél, hogy mi jár az én fejembe!? :)Jaaa hát persze lévita vér folyik az ereidben!

Kérlek nézd el nekem szemtelenségemet efendi.


Na és akkor most fórditsuk komolyra a szót, ok?

Olvasd el légyszíves mégegyszer a kérdést, és vedd a fáradságot és olvasd el az összes választ, de addig olvasd amíg megérted miről is szól valójában az egész, ok!? Kérlek tedd ezt meg!


Épp azért, hogy tisztázzam ezeket a félre értéseket amelyek neked is kipattantak az okos kis fejedből már a tegnap feltettem egy másik kérdést ahova te is nyugodtan leírhatod véleményedet, mert látom nagyon sok tapasztalatod van a témában.

Íme;


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Na szóval; csak bátran!

2015. júl. 14. 12:53
 95/163 anonim ***** válasza:
48%

"Jaaa hát persze lévita vér folyik az ereidben!

Kérlek nézd el nekem szemtelenségemet efendi. "


Nehogy már megmondjad onnan, hogy a saját családom egyik ága nem a lévitáktól származik, mikor mi utánanéztünk és genetikai vizsgálatok, levéltári iratok és még sorolhatnám... Akár hiszed akár nem a Palesztin őslakosok mind kánaánita zsidók, és azért utálják Izraelt mert egy mocskos szabadkőműves cionista Luciferista állam akik együtt, dolgoznak a baboliniakkal már évezredek óta és természetesen az Új babilonnal=Egyesült Államok amit a Fáraók, akkori uralkodók leszármazottai alapítottak.. Igen akik szentháromságban hisznek Lucifer imádatban.. Mielőtt kioktatnál a témában hozzátenném, hogy eleget foglalkozok vallástörténettel és különböző népek kultúrájával, szimbólumokkal...


Ha te annyira említetted a rabbikat akkor elmondanám neked hogy a "Dávid Csillagnak"=Hexagrammnak semmi köze nincs az eredeti kánaánita zsidókhoz.... Egyrészt az Indián törzsek azaz az Inkák leszármazottai már évezredek óta használják a hexagrammát, tessék:


[link]


Már akkor használták ezt a szimbólumot amikor még a zsidók vándoroltak és közük nem volt hozzá.. Csak átvették Babilonból Júda földjén ezeket a szimbólumokat és persze téves útra indultak, ahogy Salamon behódolt különböző hamis Istenségeknek..


A Léviták és a többi törzs elvándorolt, mert Salamon utódja nem Isten törvényeit követte, hanem áttért a Babiloni okkultizmusra.. Természetesen ezt az irányzatot a "zsidó" kabbalával egyesítették...


Tehát ha zsidóságról beszélünk, akkor nem árt tudni hogy az Ashkenasi zsidóknak semmi köze Ábrahám vérvonalához és ők nem is a Közel-keletről származnak hanem a Kazároktól, mint pl Rockafeller... De röviden ennyit...

2015. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/163 anonim ***** válasza:
59%

Ja és persze természetesen használják a keresztet mind szimbólum, miközben semmi közük Jézushoz, érdekes nem? Raádásul, beavatáson rituálén....


[link]

2015. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/163 A kérdező kommentje:

Kedves Matrix! :)


"Nehogy már megmondjad onnan, hogy a saját családom egyik ága nem a lévitáktól származik, mikor mi utánanéztünk és genetikai vizsgálatok, levéltári iratok és még sorolhatnám..."


Én egy szóval sem vontam kétségbe származásod. Nem vagyok se médium se jós, se varázsló, hogy ezt megtehessem.

Én csak a velem szembeni agreszívitásodra reagáltam, ennyi és semmi több! :)

Ami meg a vallást illeti, nekem meg van a saját hitem, mint ahogy neked is megvan a saját hited, erről azonban beszélgethetünk de nem felindultságból és nem ennél a kérdésnél.

Ha akarod szívesen kiirok egy kérdést vagy megteheted akár te is, és ott aztán dumálhatunk egy jót.

De kérlek tarsd tiszteletbe ezt a kérdést mert ez egészen másról szól mint amit te feltételezel.


Köszönöm! :)


Jaa és ha én most leírnám származásom, 80% rá, hogy el sem hinnéd. :))

De nem azért vagyok itt, hogy a vérvonalaimat, meg a származásomat hirdessem.


Üdv

2015. júl. 14. 15:19
 98/163 anonim ***** válasza:
mária muszlim volt. kérlek, ezt honnan vetted? ez érdekelne. minden nap 5ször imádkozott mekka felé? csadorban járt? vagy honnan veszed?
2015. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/163 anonim ***** válasza:
77%

"mária muszlim volt. kérlek, ezt honnan vetted? ez érdekelne. minden nap 5ször imádkozott mekka felé? csadorban járt? vagy honnan veszed?"


Egy igaz vallás létezik és mindenki aki ezt követte az muszlim. Ez igaz Máriára és azokra az emberekre akik Jézus idejében őt követték. Napi ötszöri ima Mohammed próféta idején lett kötelező. Tehát ők is muszlimok. Ha úgy érthetőbb a mai muszlimok olyanok mint azok akiket ti ókeresztényeknek neveztek. És igen, Jézus is muszlim volt, ez még a Bibliábol is látható:


Máté 26:39 Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett.


Jézus arcal a földre borulva imádkozott. Keresztények igy imádkoznak ma? Hát nem.

Muszlimok imádkoznak arcal a földre borulva. A zsidók alapbol elutasitják Jézust a későbbi keresztények pedig eltértek attól amit Jézus tanitott.


Ha bővebben érdekel nézd meg az előadást amit belinkeltem a 92-es válsazomban, pont erről van szó aban.

2015. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/163 anonim ***** válasza:
48%
olvastam. én eddig úgy tudtam, Jézus zsidó volt, mária pedig dávid házából való, és Jehova volt az Istenük.
2015. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!