Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nem rémiszt meg...

Jehova Tanúi nem rémiszt meg benneteket egy kicsit sem az alábbi hasonlat?

Figyelt kérdés

„Az iszlám alapítójáról szóló klasszikus életrajzok szerint Mohamed kilenc – illetve egyes források alapján tizenkét – évesen találkozott egy arab származású keresztény remeté­vel, akinek a jövendölése és nézetei meghatározó befolyást gyakoroltak a Korán később feljegyzett üzenetére” – állítja Filiu az Apokalipszis az iszlámban (Apocalypse in Islam) című, 2008-ban megjelent könyvében.

Ez a találkozás a mai Szíria délnyugati szegletében – az ókori Dekapolisz térségében – fekvő Boszra városában történt. A fiatal Mohamed Mekkából utazott nagybátyjának karavánjával, amikor egy Bahira nevű szerzetes-remete megállította őket, és kérte, hogy térjenek be hozzá. A karaván vezetői elfogadták a meghívást, és közben a gyermekre bízták a tevék őrizetét. A szerzetes azonban ragaszkodott hozzá, hogy mindenki telepedjen le az étkezéshez. Az egyik legkorábbi iszlám történetíró, Ibn Hisám beszámolója szerint Bahira felismerte, hogy az ifjú Mohamed prófétaságra hivatott. Szüleit arra figyelmeztette, hogy óvják a gyerme­ket „a zsidók gonoszságától és a keresztény bizánciak erőszakosságától”.

A szerzetes arra hivatkozott, hogy a Mohamed eljöveteléről szóló jövendöléseket az „eredeti, hamisítatlan evangéliumokban találta meg, amelyek másolatát barlangjában őrzi”. Bahira azt állította, hogy A KERESZTÉNYEK ezeket a hivatkozásokat KITÖRÖLTÉK A SZENT IRATOKBÓL. Mohamed és rokonai elfogadták a szerzetes jöven­dö­lését. Jean-Pierre Filiu szerint ennek köszönhető, hogy később a Koránnak a zsidókkal és keresztényekkel kapcsolatos véleménye nagyban emlékeztet a Bahira apokalipszise címet viselő, szír és arám nyelvű apo­krif irat tanítására.

Bahira remetét a keresztény tradícióban gnosztikus eretneknek tartják, aki a nesztoriánus (más vélemények szerint ARIÁNUS) tanokat követte. A keleti egyház egyik legnagyobb szentjé­nek tartott Damaszkuszi Szent János – aki néhány évtizeddel Mohamed halála után született – azt írta: „Mohamed korán rábukkant az Ó- és az Újszövetségre, amelyekből – miután egy ARIÁNUS szerzetessel találkozott –, (egyes részeket kiragadva) MEGALKODTA A SAJÁT eretnek TANÍTÁSÁT.”

János véleménye alapján a korai kereszténységben a Koránt úgy tekintették, mint a Bibliából „plagizált” zavaros iratot, mondván, Mohamed úgy torzította el a Szentírást, hogy az alátámassza a Bahira által megjövendölt prófétai küldetését. Úgy vélték, Mohamed számos bibliai szereplőt és történetet eltorzított, hogy az új értelmezésekről kijelenthesse, ezek a Teremtő „hamisítatlan üzenetei” az emberiség számára, amelyek átadását rá mint prófétára bízta.

A Biblia és a Korán közötti párhuzamokat a mai iszlámkutatók is elismerik. Az apokalipszis értelmezését alapvetően a keresztény felfogás határozza meg: a fogalom az elrejtett valóság feltárulkozására utal, ami eszkatológiai kereteken belül történik meg. Jean-Pierre Filiu szerint az iszlám apokaliptikus érdeklődést a múltban és ma is az utolsó ítéletről szóló keresztény és zsidó látomásokkal szembeni „riadt pánikreakciók” motiválták. Különösen a keresztény cionizmus megjelenése volt az, amivel szemben védekezésképpen megerősödött az apokaliptikus dzsihád tanítása. „Bár a muzulmánok nagy többsége ma is bizonytalan a végítélet időzítésének a kérdésében, egyre többen vannak olyanok, AKIK SZERÍNT KÜSZÖBÖN ÁLL AZ APOKALIPSZIS, ÉS AZT VALLJÁK, a muzulmánok feladata az, HOGY TEGYENEK IS ENNEK MIELÖBBI BEKÖVETKEZÉSÉÉRT” – állítja Filiu.


Nos Tanúk mi a véleményetek?

Ki emeltem néhány szót nagybetüvel, hogy lássátok a hasonlóságot, ha netán nem vennétek észre.

Mint pl. az arianizmusra való utalás, vagy a Biblia átírása arra hívatkozva, hogy azt a kereszténység "meglopta" vagy a végidőkre készülödés, és az igyekezetetek arra, hogy az mihamarabb bekövetkezzen.


Nem tudom, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy "egy kéz" irányitja ezeket, csak azzal a különbséggel, hogy az egyiket fegyverrel, a másikat meg tollal és papírral, de a cél bizony ugyan az...A KERESZTÉNYÉG TÁMADÁSA minden eszközzel.



2015. júl. 9. 22:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/163 anonim ***** válasza:
59%

"„Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.”

Figyelj már oda légy szíves arra amit beszélek, Jézus nem változik mint egy kaméleon, hol teremtmény, hol Mihály arkangyal, hol ember, hol Abaddon. Nem!"


Te nem figyelsz. Jézusról a háromság hamis tana miatt azt állítjátok, hogy Isten, de emberré lett. Ez nem változás? Ne mond már, hogy Isten és ember között nincs eltérés!


Jézusról valóban sok szerepben olvashatunk, de Istenhez mindenkor hűségben ragaszkodott, megtartotta a parancsait és cselekedte az akaratát, és ilyen értelemben nincs változás benne.

2015. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/163 anonim ***** válasza:
59%

A paradicsomról pedig itt olvashatsz:


[link]


De az van, amit mondtam és mindig tapasztalunk, állandóan témát váltasz kérdező (meg persze mások is), ha valami nem tetszik és nem tudtok hozzászólni, mert megcáfoltunk a Biblia alapján, akkor eszedbe sem jut, hogy elismerd. Ez nem NEM őszinte igazságkeresés, hanem csak a saját igazságod hiú bizonygatása.

2015. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/163 A kérdező kommentje:

"De az van, amit mondtam és mindig tapasztalunk, állandóan témát váltasz..."


Mutasd meg, hogy hol váltottam témát!

Neked a 64 kommentemben ott van a válasz,és még neked van képed azt állítani, hogy én váltok témát!?

A paradicsomról szóló kommentemet Istvánnak írtam és nem neked.

2015. júl. 12. 10:41
 74/163 A kérdező kommentje:

Ajánlom, hogy nézd meg az alábbi filmet talán megérted, hogy miről beszélek.

Egy muszlim találkozása Jézussal, egyébként mindenkinek ajánlani tudom mert tanulságos.


[link]

2015. júl. 12. 12:01
 75/163 anonim ***** válasza:

Cinikusan fognak hozzá álni a videóhoz két okból. Egyrészt te küldted másrészt elolvassák ezt a szót, hogy muszlim és ez náluk beteszi a kaput.

Még ha nem mondják ki nyíltan, akkor is beléjük súlykolják a meetingeken, hogy,a ki nem közéjük tartozik, annak annyi.

A minap gondolkodtam arról, hogy miért tagadják az örök kárhozat helyét nem figyelembe véve, amit Jézus mond az örök gyötrelem helyéről.

Ha nem lenne pokol, akkor mindek megtérni? minek Istent keresni? Minek magunkat megtartóztatni? Akkor együnk, igyunk holnap úgy is meghalunk.

Ti tényleg azt hiszitek, hogy pedofilok, gyilkosok ha nem Krisztusban halnak meg, akkor csak egyszerűen elaludna és kész??? Hogy senki nem fogja gonosz tetteik miatt a másvilágon odaadni nekik az "örökségüket".

Ha ez így lenne, akkor Isten nagyon igazságtalan lenne....de nem az.

Amúgy, akkor miért jött el Jézus, minek volt a megváltás?

Nem értelek benneteket........

2015. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/163 A kérdező kommentje:

Kedves 75-ös :) igazad van, lehet nem fogják megnézni de lehet, hogy lesz közöttük olyan aki megnézi.

Nem tudom te láttad e a filmet, de érdekesen mutatja be és magyarázza el a srác a kiképzésüket. :)

Ha figyelmesen követjük ezt az elbeszélést, észre lehet venni azt a "kezet" amiről az elején beszéltem.

A kiképzés a lényege mindennek. :)

Értsd meg kérlek, hogy mire szeretnék rámutatni, mert nem szeretnék tovább erről igazán beszélni mert....mert! :D

De ha akarod pw-ben elmondom.


Kellemes Vasárnapot!

2015. júl. 12. 13:02
 77/163 anonim ***** válasza:
59%

"Ajánlom, hogy nézd meg az alábbi filmet talán megérted, hogy miről beszélek.

Egy muszlim találkozása Jézussal, egyébként mindenkinek ajánlani tudom mert tanulságos. "


Érdekes film, de a valósághoz nem sok köze van :)


Én még nem találkoztam olyannal aki muszlim volt és utána keresztény lett. Nehéz elképzelni hogy olyan aki tisztában van az iszlámmal később keresztény legyen, sőt szinte lehetetlen. Jelenleg az iszlám a legdinamikusabban terjedő vallás. Sok keresztény tér át az iszlámra mert rájönnek hogy ez az igaz út. Persze lehet ilyen filmeket gyártani, de senki nem hiszi el :)

2015. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/163 anonim ***** válasza:

77-s


Akkor nem leszel csőlátó, ha a cső mellé nézel :-))

2015. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/163 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor nem leszel csőlátó, ha a cső mellé nézel :-))"


Ha ilyen éles a látásod :) nézd meg évente hány ezer keresztény lesz muszlim Európában és Amerikában közben muszlimból keresztény meg kb egy sem.

2015. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/163 A kérdező kommentje:

77-es :)

Jézus ezt mondja neked;


(Lk 15:7)

"Mondom néktek, hogy ily módon nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilenczvenkilencz igaz emberen, a kinek nincs szüksége megtérésre."


Ne aggódj aki Jézushoz tartózik azt Ő nem fogja hagyni.

Ami meg a filmet illeti, lehet, hogy neked csak kamu....hisz nem is lehet más; nem!? :)

2015. júl. 12. 15:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!