Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudtok képzelni egy kereszt...

El tudtok képzelni egy keresztény egyiptológust? Aki keresztényként egyiptológiát kezd el tanulni, annál fenn áll a veszélye annak, hogy kísértésbe esik és az egyiptomi isteneket kezdi el imádni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 23:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Nem kell lenézni az egyiptomi isteneket sem, ők három évezreddel régebb óta léteznek. "Születésük" idejében kevesebbet tudtak az emberek a világról, mint a Bibliaíró barátaitok évezredekkel később. Képzeljétek, hogy le fogják nézni az isteneteket és titeket az ezer év múlva megszülető vallások követői, hogy milyen butaságokat elhittetek."


A Biblia speciel nem évezredekkel későbbi, mint az egyiptomiak, és abban az időben az egyiptomiaknál többet kevesen tudtak a világról... konkrétan szerintem senki.

2016. ápr. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Maddii válasza:
És hatalmas baj lenne? Szerintem mindenki abba hisz amibe akar.
2016. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

19-es

Mert ne imadkozhatna hozzajuk?

Mindenki abban hisz amiben akar, szerintem peldaul nagyon hihetobbek mint Isten es persze az egesz vallas olyan "baratsagosabb"

2016. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Ma is van olyan aki imadkozik Zeuszhoz csak valoszinuleg nem ugy el mint akkor de hihet benne

En peldaul az egyiptomi istenekben hiszek toluk kerek segitseget

2016. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!