Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudtok képzelni egy kereszt...

El tudtok képzelni egy keresztény egyiptológust? Aki keresztényként egyiptológiát kezd el tanulni, annál fenn áll a veszélye annak, hogy kísértésbe esik és az egyiptomi isteneket kezdi el imádni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 23:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell lenézni az egyiptomi isteneket sem, ők három évezreddel régebb óta léteznek. "Születésük" idejében kevesebbet tudtak az emberek a világról, mint a Bibliaíró barátaitok évezredekkel később. Képzeljétek, hogy le fogják nézni az isteneteket és titeket az ezer év múlva megszülető vallások követői, hogy milyen butaságokat elhittetek.
2015. júl. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 szp72 ***** válasza:
51%

Gyenge hitű embereknél előfordul, hogy tanulmányoznak egy vallást és áttérnek.

Én speciel nem nagyon tudom elképzelni, hogy a XXI.század embere pont a Napot meg az ilyesmiket kezdi imádni. Ha te erre mégis hajlamos vagy, akkor szerintem inkább ne légy egyiptológus.

2015. júl. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Engem vonz az egyiptomi hitvilág, és egyiptológia szakra jártam, viszont előtte se voltam keresztény. Aki hívő keresztény, annál szerintem kizárt, hogy emiatt áttérjen. Egyébként a politeista vallások istenei általában természeti erők vagy emberi tulajdonságok megszemélyesítései. A Napnak az életadó és az időt meghatározó tulajdonságát tisztelték, vagyis azt, hogy melegével és fényével lehetővé teszi a földi életet, a napszakok váltakozásával pedig rendszert ad neki. Ilyen funkciókat kb. minden vallás tulajdonít a (fő)istenének. Ugyanígy van megszemélyesítése az igazságnak, a tudásnak, a királyság fogalmának stb. Az, hogy te keresztényként ugyanezeket egy személyben imádod, lényegében nem tesz nagyon különbözővé.
2015. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Pietrosol ***** válasza:
74%

Sziasztok!


szp72!


"Én speciel nem nagyon tudom elképzelni, hogy a XXI.század embere pont a Napot meg az ilyesmiket kezdi imádni."


Egyiptomban nem a napot tisztelték Istenként, hanem, mint Isten egyik megnyilvánulását tisztelték. A kettő nem ugyanaz.

Amúgy rendkívül érdekes amit írsz, ugyanis azt nem tudod elképzelni, hogy a 21. század embere a természetre, -amit lát-, alázattal, mint Isten szent megnyilvánulására nézzen, azt viszont normálisnak tartod, hogy a 21. század embere valami olyasmit tisztel Istenként, amiről fogalma sincs. Ennek következtében a természetet gátlástalanul kirabolja, a felelősséget pedig elhárítja.


Azt gondolod, hogy borzalmas lenne a világ, ha az ember Isten szent megnyilvánulásaként tisztelné a vizet, földet, levegőt, tüzet, netán a másik embert is? Nem éppen ennek a hiánya okozza, hogy gátlástalan barbarizmusként funkcionál az úgynevezett civilizált világ?

2015. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
több keresztény egyiptológus is van, nem kezdték el azokat az isteneket imádni :D
2015. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy egyiptológust, aki wicca vallású, és habár behatóan foglalkozott az egyiptomi istenekkel, nem kezdte el őket imádni.
2015. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 szp72 ***** válasza:

Pietrosol-nak


"Egyiptomban nem a napot tisztelték Istenként, hanem, mint Isten egyik megnyilvánulását tisztelték."


Hogy érted, hogy Isten megnyilvánulása? Isten teremtménye, vagy maga az Isten Nap alakban? Mellesleg az egyiptomiak több istent imádtak. A Nap a Napisten megnyilvánulása volt, hogy a szavaiddal éljek.

2015. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm arab szakos volt, az iszlám vallásra specializálódott, már a doktori képzésen is túl van. Emellett hívő keresztény és még lelkész is volt egy időben. (Rajta kívülálló okok miatt hagyott fel ezzel később.)
2015. júl. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
75%

Már a feltételezés is abszurd. Csak azért mert valakit nagyon érdekel egy bizonyos letűnt kultúra, attól még nem fogja annak a rég letűnt civilizációnak a vallását felvenni o.O

Akármilyen egyiptológus is legyen valaki, akármennyire is imádja és akármennyire is érdekelje az ősi egyiptomi vallás, halál biztos hogy nem kezd el hozzájuk imádkozni.

Szerinted a görögök még mindig Zeuszhoz meg Athénéhez imádkoznak?

Akárki, akármennyire is beleássa magát egy bizonyos népcsoport történelmébe, attól még kezd el úgy élni mint ők, hisz a mai világba majd

nemhogy kivitelezhetetlen.

Az ókori egyiptomiak valóban egyes természeti jelenségeket/ eseményeket istenítettek. Lássuk be azért, hogy senki nem olyan elvetemült, hogy hirtelen elkezdjen egy vízilóhoz imádkozni csakhogy a nőjének könnyebben menjen a szülés.

Engem is nagyon foglalkoztat Egyiptom ősi kultúrája, szeretnék is majd vele foglalkozni és érdekelnek az isteneik is, de nem fogok hozzájuk imádkozni az tuti, nem hiszek bennük, egyszerűen csak érdekelnek :)

2015. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 hamismosoly válasza:
#12 én az egyiptomi vallást "követem" és nem "imádom a Napot". Ja és nem az ókorból jöttem. 21. századi vagyok.
2016. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!