Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig létezik a pokol?

Meddig létezik a pokol?

Figyelt kérdés

Ha egyszer a Sátánt megöli az Isteni akkor ki lesz a főnök a pokolban?

Isten sanyargatja majd az embereket?


Vagy azoknak van igazuk akik szerint nincs pokol,örök kárhozat és szenvedés,mert a halál és a megszűnés maga a büntetés?


Miként vélekednek erről a katolikusok,reformátusok,evangélikusok,ortodoxok,zsidók,hitgyülisek,baptisták,koptok,örmények,adventisták,

jehovások, stb ?



2015. júl. 22. 14:56
1 2 3 4 5
 11/46 Mojjo ***** válasza:
0%
És ha a Sátánt megöli Isten, akkor hova kerül? A pokolra? Mert akkor semmi nem történt, csak hazatért ismét :D
2015. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó! A jelenések 20:10 szerint kénköves tóban szenvednek örökkön örökké.

A Lovagnőt nem értem, ha katolikus és nem veszi szó szerint a bibliát, akkor hogyan vesz mondjuk részt egy misén?

Kilences voltam

2015. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
64%
Én pedig azt nem értem, hogy az hogy vehet részt egy misén, aki szó szerint veszi a Bibliát? Mondjuk azt az állítását, hogy Jézus Krisztus áldozata egyszeri és tökéletes, vagyis szükségtelen, de nem is lehetséges megismételni, vagy azt, hogy Isten Szelleme juttatja eszünkbe Jézus beszédeit, Ő támogat és vezet, nem pedig képek, szobrok, szimbólumok.
2015. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Szia Asperrimus!

Nyitott kapukat döngetsz:

- (most a katolikus miséről beszélek) Jézus áldozata nem csak azért nem megismételhető mert a Biblia azt írja, hanem mert ahhoz kéne egy igazi keresztre feszítés is. A mi hitünk szerint nem megismétlődik, hanem jelenvalóvá válik, a kettő nem ugyanaz. Pl egy analógia: mikor mozifilmet nézünk akkor se játsszák el a színészek minden moziban minden előadáson ugyanazt, hanem egy egyszer megtörtént dolog lesz jelenvalóvá (de nem úgy, mint a misében).

- a miséhez nem kellenek se szimbólumok, se szobrok, se templom, voltam olyan misén, ahol amit egy mező közepén tartottunk, pl a bor kólás flakonban volt. És az a mise ugyanolyan érvényes volt, mintha a San Pietróban tartotta volna a pápa. Hogy mi kell egy miséhez, annak nézz utána, azt az evangéliumból megtudod + kivonulás könyve.


Ismerd meg a katolikus hit lényegét, és első kézből, gyakorlóktól, akkor megérted és nem írsz ilyeneket.

2015. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

Minden ember meg lesz ítélve a saját cselekedete szerínt.


1Pét 1:17

És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek- kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét:


Mi értelme az igének ha minden bűnösnek egyformán a megszűnés lesz a végítélete?

2015. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Az adventisták és a jehovisták miért látják másképp?

Mire alapozzák?

Lehet egyszer azt kellene tisztázni ki mit ért pokol alatt. Én azt a helyet ahol az ember(vagy a lelke) a hall után örökké szenved.

Na ez a hely meddig fog létezni?

Az újjáteremtés után is lesz?

A tüzes tó az mi? A hová a sátán vettetik majd?

Az a pokol vagy az egy másik hely?


Persze értem, hogy mindez lényegtelen egy hívő,vallásos embernek,mert őket ugye nem érinti.


Ez inkább nekem fontos :-)

Előfordulhat, hogy egyszer az a hely is megszűnik létezni?

2015. júl. 23. 15:25
 17/46 anonim ***** válasza:
84%

Jel 20:10

És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.


Ez elég egyértelmű.

Az örökkévalóság meg lessz az új égben és földön ahol igazság és Isten uralkodik Jézus Krisztusáltal.

De ugyan úgy meglessz az örökkévalóság az istentelen eberekszámára és a Sátán ,és démonai számára.


Nem a pokollal kéne foglalkozni a aza embereknek és a kérdezőnek ha nem az élettel,JézusKrisztussal,aki meghalta bűneinkért ,és harmadnapon feltámadott,és ezta halhatatlan életet kínálja fel a benne bízóknak benne hívőknek.

2015. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

K. Kérdező!

Szerintem ismerd meg az Élet Urát és nem fog érdekelni a pokol. Egyébként se tudjuk mi ezt itt fölfogni. Pál ezt írja nem a pokolról, hanem az üdvösségről:


"12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet. "

2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
77%
ÁMEN !!
2015. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező van egy érdekes mondás ami némelyeknek vicces, némelyeknek meg lehet akár nagyon komoly is.

A mondás így szól;


"Az örökkévalóságot is el kell tölteni valahol"


A vicces rész az benne, hogy az örökkévalóságot nem tudod eltölteni.

A komoly rész pedig az, hogy hol leszel az örökkévalóságban.

És ezt most és itt az életben Te döntöd el, nem Isten dönti el! Nem Isten a kegyetlen mert egy olyan helyre küld ahol szenvedsz, hanem mindenki saját maga dönti el.

Ha létezik a pokol, ha nem létezik s pokol, az életet úgy kel leélni mintha létezne.

2015. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!