Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig létezik a pokol?

Meddig létezik a pokol?

Figyelt kérdés

Ha egyszer a Sátánt megöli az Isteni akkor ki lesz a főnök a pokolban?

Isten sanyargatja majd az embereket?


Vagy azoknak van igazuk akik szerint nincs pokol,örök kárhozat és szenvedés,mert a halál és a megszűnés maga a büntetés?


Miként vélekednek erről a katolikusok,reformátusok,evangélikusok,ortodoxok,zsidók,hitgyülisek,baptisták,koptok,örmények,adventisták,

jehovások, stb ?



2015. júl. 22. 14:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
20%

Sziasztok. Az én meggyőződésem: pokol a sokszor idézett Jelenések igéi szerint az ítéletig lesz, utána a tüzes tóba vettetik. Paradicsom Jézusig Ábrahám keble volt, Jézusig nem lehetett a Mennybe menni.

Második advent után, aki Krisztusé, az újjáteremtett Földön él, a többiek pedig a külső sötétségen, ahol sírás és fogcsikorgatás lesz. Ez nem kínzás. Isten minden jót teremt és kínál nekünk ingyen, Jézusban való hit által, ha erről valaki lemond, önként teszi és száműzteti magát Istentől

2015. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 KZitus ***** válasza:

Szia ismét:-)


Érdekes dolgokról írtál a kommentedben, ezért írok ismét.


Évek óta tanulmányozom a Bibliát naponta. Én is ott, illetve azzal a kérdéssel kezdtem a szó "pokol" értelmének a keresését, mint te.

"Lehet egyszer azt kellene tisztázni ki mit ért pokol alatt."-?


Nos mit tudhatunk meg erről a Bibliából? Azért innen kell megtudnunk, mer magát a szót is innen ismerjök!

Kezdjük az elején. Ma már ezt egyszer leírtam másutt:

A Biblia az eredeti nyelvein több mint 70-szer használja a héber se’ólʹ szót és annak görög megfelelőjét, a haiʹdész szót. Mindkettő a halállal van kapcsolatban. Némelyik bibliafordítás „sírnak” vagy „pokolnak” fordítja őket. De a legtöbb nyelvben nincsenek olyan szavak, amelyek pontosan adnák vissza ennek a héber és görög szónak az értelmét.

Az Ézsaiás 5:14 például megjegyzi, hogy a seol ’tágas, és végtelenül szélesre nyitotta száját’. Bár a seol már megszámlálhatatlanul sok halottat „nyelt el”, úgy tűnik, folyton még többre vágyik erről a Példabeszédek 30:15, 16 ír. A szó szerinti sírhelyektől eltérően, melyekben korlátozott számú halott fér el, ’a seol(pokol) nem elégszik meg’ (Példabeszédek 27:20). A seol soha nem telik meg. Nincsenek határai. A seol(pokol) vagy a hádesz tehát nem szó szerinti hely, mely egy adott ponton van, hanem a halottak közös sírja, az a képletes hely, ahol a legtöbb ember halálalvásban van.


Jézusról a református ének azt mondja:"száll alá poklokba, harmadnapon feltámada". Ha a pokol kínzóhely lenne, Isten vajon megengedte volna, hogy a Fia oda kerüljön akár három napra is?


Ezzel ellentétben azok a halottak, akik nem fognak feltámadni, a Biblia szerint nem a seolban(pokolban) vagy a hádeszben vannak, hanem „a gyehennában” (Máté 5:30; 10:28; 23:33). Ahogy a seol(pokol) és a hádesz nem szó szerinti hely, úgy a gyehenna sem az.


" Mire alapozzák?" - kérdezed! Például a Jób 14:13; Cselekedetek 2:31; Jelenések 20:13 versekre. Itt arról van szó, hogy az írói mindannyian hittek a feltámadásban. Szerinted van annak értelme, hogy az ember meghal, akkor a pokolba kerül, ahol kínozzák a feltámádásig? Miért? Miért kínoznák? Hiszen " a bűn zsoldja a ahlál" Hogyan lehet ezt a képet összeegyeztetni azzal, hogy a Szentírás azt írja Istenről, hogy "Isten szeretet"??? A kettő nem lehet igaz!


" Én azt a helyet ahol az ember(vagy a lelke) a hall után örökké szenved." - mire alapozod ezt az elképzelésedet? Van erre bibliai bizonyíték?

Mert ezért vetődik fel benned a többi ezzel kapcsolatos kérdés is:

"Na ez a hely meddig fog létezni?

Az újjáteremtés után is lesz? "



"A tüzes tó az mi? A hová a sátán vettetik majd? "

A Jelenések 20:10 szerint az Ördögöt le fogják vetni ’a tűz tavába’, és ’kínoztatik éjjel és nappal örökkön örökké’ (Kár.). Ha az Ördögöt örökké kínoznák, Istennek életben kellene hagynia őt, de a Biblia azt írja, hogy Jézus ’meg fogja semmisíteni’ (Zsidók 2:14, Kár.). A jelképes tüzes tó „a második halált” jelenti (Jelenések 21:8). Ez nem az a halál, melyet a Biblia először megemlít, vagyis nem az Ádám bűne miatti halál, melyből fel lehet támadni (1Korintusz 15:21, 22). Mivel a Biblia nem mondja azt, hogy ’a tűz tava’ kiadja magából azokat, akik benne vannak, ezért ’a második halálnak’ egy másfajta, egy visszafordíthatatlan halált kell jelentenie.

Milyen értelemben kínozzák örökké azokat, akik ’a tűz tavában’ vannak? Olykor a „kínozni” szó jelentheti azt, hogy ’fogva tartani’ valakit. Egy alkalommal, amikor Jézus szembeszállt a démonokkal, azok így kiáltottak: „Eljöttél, hogy idő előtt megkínozz bennünket [fogva tarts minket a mélységben]?” (Máté 8:29; Lukács 8:30, 31, Csia-fordítás). Így mindazok, akik a „tóban” vannak, elszenvedik az örök fogvatartás ’kínzását’, vagyis „a második halált”.


"Persze értem, hogy mindez lényegtelen egy hívő,vallásos embernek,mert őket ugye nem érinti." ez a kérdés mindannyiunkat érinti akik a földön élünk. És attól függ az életünk, pontos ismeretünk van-e ezekről a dolgokról is!


"Ez inkább nekem fontos :-) " - mindannyiunknak fontos. Senkinek sem mindegy ma, hogy az a bűnöző(Sátán), aki ma tönkreteszi mindannyiunk életét, milyen végkimenetele lesz! Mert ameddig él, a földön egyre csak romlik az emberek élete!


"Előfordulhat, hogy egyszer az a hely is megszűnik létezni?" - mire gondolsz? A földünkre, vagy a GYIK-ra? :-)

2015. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Jézusról a református ének azt mondja:"száll alá poklokba, harmadnapon feltámada". Ha a pokol kínzóhely lenne, Isten vajon megengedte volna, hogy a Fia oda kerüljön akár három napra is? "


Hadd kérdezzek: Isten szerinted megengedné, hogy a fiát más ember bűnéért megostorozzák, majd keresztre feszítve megöljék?

2015. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
58%

Hát.... nem is tudom? Elolvasva az eddig írt válaszokat egyre bizonytalanabb vagyok. Meddig létezhet az ami nem bizonyos, hogy most is létezik? A Teremtés Könyvében sehol nem írnak a Pokol készítéséről. Ha Isten készítette a világot, akkor minden rendelkezésre álló teret betöltött, funkcióval látta el, sehol nem írnak titkos esetleg később felhasználandó emeletekről. Akkor ki, hol és mikor készítette? Sokkal inkább a hatalmaskodni akarók keze nyomát látom benne. Azokat a megátalkodottakat akarják megijeszteni, akik vonakodnak javaikat az egyházi méltóságok kezére adni. Ez valamennyi egyházra vonatkozik. Ezért szerepel szinte valamennyi vallási közösség " honlapján " a pokol mint a büntetés helye. Hogy mi a bűn - ezt mindig az adott közösség előjárói döntik el. Bűnt követ el az aki más néven nevezi az egyetlen létező - teremtő Istent. Legyen az Jehova, Isten, Allah, Jupiter, Zeusz stb. Aki más pénztárba viszi a pénzét az eretnek, gyaur, Istentagadó. Ezek szerint minden vallás megalkotja a saját poklát ahová az ellene szegülőket küldi? Ki dönti el, hogy az elhunyt lelke a pokolra vagy a mennyországba jut? Az egyetlen Isten hogy tud dönteni ennyi vallás közt. Mert az bizonyos, hogy mindegyik a sajátját tartja az egyetlen igaznak a többit hamisnak és híveiket pokolravalóknak. És mindezt a szörnyűséget egy szerető igazságos Isten követi el? Szerintem a pokol addig lesz amíg igény van rá és amíg elhiszik, hogy a jó pénztárba való adakozással lehet elkerülni. Amikor az emberek saját magukban megtalálják Istent a pokol is a legendák ködébe veszik. De akiknek céljaik elérésében hasznosnak bizonyul, azok foggal-körömmel ragaszkodni fognak hozzá.

Szép napot mindenkinek.

2015. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

#34-eshez.

Legjobb tudásom szerint a Teremtés könyve a föld fizikai teremtését írja le. Hozzáteszem, ezzel nem azt akarom mondani, h Isten a poklot is megteremtette, sőt, szerintem biztos, hogy nem teremtette meg. A hozzászólása viszont gondolkodásra serkentett engem. Bár a fizikai világ teremtését írja (pontosabban a földét), de ezt is mondja: 1 Mózes

1,31 És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó.

A pokol inkább szellemi dolog szerintem, a sátán "létrejöttekor" keletkezhetett...

Az apokrif Énók könyve talán kiinduló lehet, de óvatosan ezzel a könyvvel! Ne vegyük készpénznek

2015. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Ha nincs pokol(mert Isten nem teremtette meg) akkor hova taszította le a sátán meg az angyalait?

Van aki szerint a pokol nem más, mint a halál.


Bár nem ez a kérdés.

2015. aug. 7. 09:37
 37/46 anonim ***** válasza:
Nem ez az egyetlen ellentmondás a Bibliába. Elég sokoldalú egy mű ahhoz, hogy mindenki kiolvassa belőle azt amit Ő gondol a világról. De valóban nem ez volt az eredeti kérdés. Elnézést!
2015. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
80%
Pokol nem létezik. Nem is értem, hogy tudják elképzelni egy szerető Istenről sokan, hogy sanyargatja a gondosz lelkeket...
2015. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
A Sátán a gyehennába kerül - de ugyanúgy nem hal meg ahogy a többi pokolba kerülő ember sem. A gyehenna az örök kárhozat- ennek nincsen vége.
2015. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 KZitus ***** válasza:

Szia


" akkor hova taszította le a sátán meg az angyalait? " -erre:

Jel 12:7–12: „háború tört ki az égben . . . a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt . . . »Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.«”


Az, hogy Sátán le lett vetve a föld közelébe a vers szerint nem jelentette a halálát. Sőt!! Nagy haraggal működik azóta...

2015. szept. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!