Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
35%

Mindenkinek szüksége van Rá. Ezzel néhányan tisztában vagyunk és néhányan nem. Akik azt mondják, hogy nincs szükségük Istenre és az Ő fiára akkor azok tudatlanok.

Olyan ez mint egy születésétől fogva vak ember aki azt mondja, hogy köszöni de jól megvan így is. Viszont ha egyszer csak egy órácskára láthatna, akkor azok után már mindig látni akarna. Szóval meg kell tapasztalni az Úr szeretetét és támogatását ahhoz, hogy dönteni tudjunk.

2015. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
35%

# 11 tökéletesen igazad van.


én el sem tudnám képzelni nélküle az életemet.

és nem csak minden nap van rá szükségem,hanem minden ezred másod percben.


azt szeretném ha egy pillanatra sem hagyna el engem.

nekem ő a víz az étel a levegő az egész létem.


már csak azért is köszönetet mondok neki hogy ő van és engem is megtalált.

és nem hagyott el vesznem.


köszönöm neki.


mások szerint mi vagyunk a szűk látó vakok.

pedig ez pont fordított.

2015. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 Sanyji ***** válasza:
49%

Így van kedves testvérek, jól írtátok:mindenkinek szüksége van/lenne rá.

Ezért hirdessétek azt az Evangéliumot, amit Jézus Krisztus lehozott a Földre!


János evangéliuma 3,17-18:

Mert Isten nem azért küldte el a Fiát erre a világra, hogy elítélje az embereket, hanem azért, hogy megmentse őket általa. Aki hisz benne, nem kerül ítéletre. De aki nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyetlen Fiában.



Az Úr Jézus Krisztus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2015. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:

Ámen!


Köszönöm a válaszokat!


Valaki itt azt írja, hogy neki egy időben szüksége volt rá de most már jól el van nélüle is.

Kedves barátom ez nem így működik mert ha egyszer letetted az életed Krisztus elé őszintén onnan már nincs vissza út, már nem tudsz meglenni nélküle.

Ez nem azt jelenti, hogy te már tökéletes vagy, hanem azt, hogy megkezdődik az átformálásod és igaz kereszténnyé válsz.

Tehát ha igaz Krisztus követő vagy, akkor te már nem tudod Őt elhagyni, képtelen vagy rá.

Gondolj csak bele, hogy emberek ezrei többnek tartják Jézust mint saját életüket. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért?

2015. júl. 24. 11:57
 15/84 anonim ***** válasza:
27%

Énis úgy érzek, ahogy a kérdező. Csodálatos Jézusban élni. Köszönöm, hogy megváltott, megszabadított. Köszönöm, hogy kiszabadított a törvény alól és a vallásos, holt cselekedeteimből. köszönöm az igazságot, a szabadságot és az örök életet Neki!

Az egyedül bölcs Istennek a Jézus Krisztus által dicsőség mindörökké. Ámen.

2015. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:

Elvileg igaz hívő is elhagyhatja


Zsidó

10,26 Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,


Ami ezt jelenti, nem pedig valami bűnös cselekedetet:

Zsidó

10,29 Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?

2015. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
69%

Bizony a kitérés ilyen. Először szépen lassan kezded érezni, hogy valami nem stimmel, majd elkezdesz kérdéseket feltenni, és mikor egyre több kérdésre nincs logikus válasz (tovább megyek: semmilyen válasz!), fokozatosan érzed azt, hogy téged bizony úgy át b..sztak, mint szart a palánkon. Jön a düh, a kétségbeesés, aztán két út marad: vagy hagyod, hogy ez elemésszen, és támadni fogod a bennrekedteket, vagy átlépsz a leszarom fázisba. Pedig őszintén mondom, hogy komolyan gondoltam a dolgot. Kutattam, kerestem, elhittem, igyekeztem a szabályok szerint élni, több felekezettel is megismerkedtem, mindennapjaim részévé vált. Sőt, jókora trauma volt kiszállni. De örülök, hogy volt elég eszem hozzá.

Azóta az élet vallását élem - mindent szabad, amíg másnak nem ártasz vele. Eddig senki nem mondta, hogy gonosz lennék, legfeljebb az álkatolikus öreganyám, aki kiskutyákat veret agyon tavaszonként...

2015. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
27%

17-es!


Ne add fel még! Minden kérdésre létezik válasz csupán lehet, hogy nem jó helyen kerested. Ne légy hitetlen mert mélyen legbelül szerintem érzed, hogy van Isten! Kutasd, fürkészd és meglátod egy napon Isten megadja minden kérdésedre a válasz.


Üdv!

2015. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
Csak egy jótanács: kitértet ne próbálj meg téríteni, mert nem fog sikerülni. Aki egyszer elkezdett gondolkodni, nem tudod egykönnyen befolyásolni.
2015. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:

19-es

Akkor gondolkodj! :)

De nagyon jól!

Szerintem senki nem akar megtéríteni, csak figyelmeztettek.

Legalábbis én így gondolom.

2015. júl. 25. 16:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!