Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:

Ámen

Szerencsére meg is mutatta Jézus az utat az Atyához

Dicsőség Istennek Jézusban


János

14,5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?


14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


14,7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.


14,8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!


14,9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, [rész 12,45.] látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2015. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
76%

tudjátok testvéreim egy hitetlennek (ateistának)nehéz meg mutatni isten útját.

mert.



Minden még nem keresztyén fel tud hozni valamilyen indokot arra, miért nem kész megismerni Jézust. Érvelésük lehet teljesen érthető. Néha az ok egy nagy fájdalom, nem pedig a hitről való ismeret hiánya. Van valami, ami fájdalmat okozott nekik, és önkéntelenül is felróják az egyháznak vagy éppen egyenesen Istennek – talán egy kellemetlen „vallásos” élmény, vagy egy élettapasztalat, amiért Istent hibáztatják. Ez bonyolult, és nagyon szomorú helyzet. Ugyanakkor tökéletes alkalom lehet arra is, hogy megmutassuk a keresztyén élet valódi értelmét: a szeretetet. Ha találkoztál már ilyen emberrel (vagy te voltál ebben a helyzetben), akkor tudod, hogy ez nem oldható meg egy csésze kávé fölött. Ez egy lassú folyamat, melyben tapintatosan kell haladni, kimutatva szeretetünket. Talán arra van szükség, hogy figyelmesen meghallgasd a másikat, esetleg bocsánatot kérj, sőt, az is lehet, hogy egy bonyolult beszélgetés során el kell ismerned, hogy még te sem tudod mindenre a választ. Könnyű? Dehogyis! De türelemmel és imádsággal, Isten komoly munkát tud végezni. Maradj közel Istenhez, légy nyitott és őszinte a fájdalmat hordozó személlyel, és lassan ő maga is elkezdi majd meglátni Istent, nem csupán rajtad keresztül.


Imádkozz, hogy Istent mutasson utat, hogyan tudnál segíteni nekik megszabadulni az istennek meg ismerése akadályoktól?


hisz minden embernek megkel tapasztalnia isten szeretettét.

hogy isten mit nyújt az embereknek mely nélkül nem lehet létezni sem.

hogy ők is ismerjék meg az igazságot a szeretetet és az igazi boldogságot.


MELYRE VALÓJÁBAN MINDEN EMBERNEK SZÜKSÉGE VAN!

2015. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled 72-es válaszoló!


Annyit fűznék hozzá, hogy sajnos vannak olyan típusú ateisták is akik azért vetik el Istent, mert nem tudják Őt összeegyeztetni az erkölcsi életükkel. Szerintem ezeket az embereket a legnehezebb megtéríteni.

2015. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
72-vel és 73-mal is egyetértek, Testvéreim! Sokféle indok miatt lesznek ateisták az emberek
2015. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
38%

megtéríteni.


igen testvéreim itt az első probléma.

egy ateista ha eszt a szót meg hallja hogy megtéríteni azonnal kiborul a bili.


ők azt várják el hogy magyarázatot kapjanak. de ez által is meg lehet nekik mutatni istent.


és minél jobban meg ismerik annál jobban fogják azt majd érteni értékelni.és annál jobban fogják érezni isten szeretetét.

ezért ha lehet azt a szót kerülni kel hogy megtéríteni.

nevezünk inkább isten meg ismertetésének.

2015. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:

75-ös:


Jól fogalmaztál. Tényleg rossz hatással van egy ateistára a "megtéríteni" szó. Nem célravezető a használata.

2015. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 Sanyji ***** válasza:

75-ös hozzászóló!



Isten-t nagybetűvel írjuk. Helyesírásra figyelhetnél.



Kiborul egy ateista, ha azt a szót hallja: megtéríteni? Rossz hatással van rá?


Márk 1,15:

"Betelt az idő, és elközelített már az Isten országa: térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban."



Igazatok van abban kedves testvérek, hogy a szeretet a legfontosabb.

Hirdetnünk kell az evangéliumot, hogy megismerjék az emberek Jézus Krisztus, aki minden embernek az egyetlen reménysége.


"Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, az Isten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!”

2015. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:

És mondván: Betelt az idő, és elközelített az Istennek országa; térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban.


igen pontosan így van.

és ezért kel Istent mindenkivel meg ismertetni.


de kellő tapintattal szeretettel és hittel többre lehet jutni.

ne feled ami nekünk természetes mert már mi ismerjük,az nekik még nem az.

és ha azt akarjuk hogy meg ismerjék Jézust nem szabad ajtóstól rontani a házba.

ilt azzal a szóval kezdeni amely azonnal a legrosszabb hatással van,mert azzal inkább csak még távolabb taszítjuk őket Istentől.

tehát csak rontunk a helyzeten.


pld az itteni viták velük az is már segít hogy jobban meg ismerjék.

de ha meg figyeled elég ha csak arra következtetnek a szavakból hogy meg akarják őket téríteni,azonnal támadnak és inkább távolodnak Istentől mint ismerkednének vele.


és nem minden ateista van elvesztésre ítélve,nagyon sokban ott van az hogy.


de mi van ha?


vagyis mi van ha még is csak van Isten?

hisz valójában ép úgy nincs számukra bizonyíték a nemre mint az igenre.


tehát a mi dolgunk a az ige hirdetése.

az ember választása és ítélkezése meg istenné.

2015. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta.


ahogyan az eső és a hó le hullik a földre és nem tér vissza oda értelmetlenül, mert a magokat táplálja új magot ad a vetéshez és kenyeret az éhezőknek.


úgy az Isten igéje sem tér vissza az Istenhez.


tehát Isten igéjének hirdetése ott is hasznos hol nem gondoljuk annak.

mert Isten azt mondta ha csupán csak 1 ember is van a népek között ki az én követőm elmegyek érte és soha nem hagyom el.


mert veletek vagyok most,s az idők végezetéig mind öröké.


ÁMEN.

2015. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
Rémesen ostobák vagytok. Legalább saját magatoktól ne félnétek ennyire, ha már a haláltól való rettegés ellensúlyozására mesekönyveknek hisztek...
2015. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!