Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:

kérdező.



Ebben nagyot tévedsz utolsó válaszoló. nos lehet hogy


tévedek de ez nekem szól hisz én vagyok előtted.


ha igen akkor mi az amiben tévedek? mert nem értem.


A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.


gratulálok,a linkek még nekem is sok tanultságot és magyarázatot adod.ilt meg erősítést.

aki már amúgy is tudta ezeket,nos és szerintem ezt egy ateistának is értelmeznie kel.


ez?akkor világosíts fel,az 54% nem pont azt akarja bizonyítani hogy isten létezik? vagy csak én nem látom jól?.

mert a videóból azt látom hogy azt próbálja bizonyítani hogy csak is isten lehetett képes meg tervezni és teremteni mindent és vele együtt az embert!.


vagy abban tévedek hogy az ember nem a majomtól származik ilt fejlődött ki?.

mert mindent isten teremtett.

2015. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 Sanyji ***** válasza:
44%

41-es hozzászóló!



Ha tényleg választ akarsz kapni a kérdéseidre, akkor nagyon egyszerű dolgod van.

Felejts el eddig mindent, amit hallottál az Istenről! Még nem ismered Őt, de ha akarod, akkor megfogod.

Végy a kezedbe egy Bibliát, és kezdd el olvasni! Az Újszövetséggel kezd! Ismerd meg a mi URunkat:Jézust Krisztust! Az emberiség egyetlen reménységét.

Ha így teszel, akkor megkapod majd minden kérdésedre a választ, magától az Istentől.


Na mit szólsz? Nehéz dolgot kértem tőled?

Nézd csak mit ír a Biblia:

Jakab levele: Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok.


Ennyit kér maga az Isten az emberektől, hogy adják meg neki a jogot(mert a szabad akarat szent az Úrnál is), hogy kinyilatkoztathassa, bemutathassa magát személyesen minden embernek.

2015. júl. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:

Kedves Sanyji!


"1 milliárd keresztény? Hmmm, és ebből vajon mennyi követi igazán Jézus Krisztust? Mert nem az a keresztény, aki annak vallja magát, hanem aki úgy él mint a Krisztus."


-->Így van, csakhogy szinte mindegyik a Bibliával hadonászik, és ebből nem igazán lehet eldönteni, hogy ki az igazi keresztény, és ki nem. De ezt rátok is bízom, vitassátok meg egymás között. De ha már életstílus, akkor ott van Szókrátész, aki a kereszténység előtt élt, mégis kifogástalan életet élt. Bizony, Szókrátész volt az, aki megtanította az embereket a logikus gondolkoásra. Ő volt az, aki beszélgetve tanított, és aki feddhetetlen életet élt. Szókrátész egyértelműen tanította: "Inkább elszenvedem a rosszat, mint elkövetem, inkább velem tegyenek rosszat, mint én tegyek rosszat más emberrel.". Ugyanakkor ez a hatalmas bölcsességű ember rendkívül szerény is volt, mert azt vallotta magáról, hogy "tudom, hogy semmit sem tudok”. Pedig mindent tudott! Szókratészt végül Kr.e. 399-ben halálra ítélték. De miért hozom fel őt példának? Azért, mert a keresztények nagyra vannak az ő "erkölcsiségükkel". Szókrátész példája azonban rámutat arra, hogy kereszténység nélkül is van erkölcsös élet, sőt merem állítani, hogy ez a görög ember sokkal tisztább életet élt, mint némely keresztény, aki a Bibliával hadonászik.


"Bibliatudósok? Bibliatudomány?

Hát ezt hozta el nekünk a Názáreti Jézus Krisztus? Azt hirdette, hogy járjunk teológia-szakra meg a vallásoságról beszélt?"


-->Kedves Sanyji lényegében itt látszódik, hogy mennyire naiv vagy. Tudomásodra hozom ugyanis, hogy a Názáreti Jézus Krisztus a görög-római világban élt, ami innentől számítva kb 2000 év. A Biblia pedig egy olyan iratgyűjtemény, ami ebben az időszakban - sőt némely részei korábban a perzsa és görög - korszakban keletkezett. Ez már alapból feltételezi a kulturális és gondolkodásbeli különbséget. Például a héber ember még a khiasztius szerkezetben gondolodott, (ez a Bibliából is látszik) amiről egy mai átlag ember, azt sem tudja, hogy mi az... Hogy is van ez akkor? A Názáreti Jézus Krisztus és kortársai még értették valamennyire azokat a szövegeket, a 21. századi ember számára azonban már ez nem ilyen egyszerű, több okból kifolyólag sem. Például a bibliai könyvek kihalt nyelveken íródtak, amiket ma már semmilyen nép nem beszél. SEMMILYEN! Különbség van például aközött a dialektus között is, amivel az LXX-t fordították, és aközött, amivel az Újszövetséget írták (koiné). Problematikus továbbá némely héber-arám nyelv jelentése/datálása is. Arról nem is beszélve, hogy Biblia szövege rendkívül rossz állapotba maradt ránk. Jézus idejében még ez annyira nem lehetett problémás, de az utóbbi 2000 év írnokai alaposan megnehezítették a dolgunkat. Az átlag hívő ilyenkor biztos a Holt-tengeri tekercsek Izaiás könyvére hivatkozik, hogy tévedek, és ebbe igaza van, az szépen maradt ránk. Na de mi a helyzet a többi szöveggel? A Jeremiás tekercs terjedelme az LXX-ben és a héberben eltér... Nagyobb a gond az Újszövetséggel: Rengeteg betoldás, hamisítás jellemzi nincs is két teljesen egyforma szöveg, pedig kb 5700 kópiáról tudok. Az egyik leghíresebb evangéliumi történet, amely a (Jn 7,53-8,11)-ben van feljegyezve (Jézus esete a házasságtörő nővel) szintén későbbi, középkori betoldás. A bibliatudósokra hárul tehát a feladat, - a magadfajta átlag vallásos emberekkel szemben - hogy ezt a több ezer ránk maradt másolatot, ami különbözik egymástól, összehasonlítsák, és valahogy megpróbálják visszaállítani azt, ami az autografában lehetett. Szóval inkább köszönd meg a bibliatudósoknak, hogy elvégzik ezt a munkát helyetted.


"Te akarod tanítani az igaz hívőket, mikor kételkedsz Isten létezésében is? Logika? Tudomány?"


-->Az igaz hívők szerintem nem azok, akik birkamódjára mennek a prédikátor után, hanem azok, akik használják a fejüket is. Ilyen értelemben Pascal igaz hívő volt, még ha volt is bukfenc a próbálkozásaiban. De az olyan vallásos embereket, mint amilyen te vagy, nincs is értelme tanítani, mert nem is akarnak tanulni, csak hinni. És igen, kételkedem Isten létezésében, mert semmi nem utal rá, hogy létezik. Egy könyv (A Biblia)nem bizonyíték, ennyi erővel a Koránból is lehetne bizonyítani Allah létezését, vagy a Keleti irodalomból is ki lehet mutatni bizonyos transzcendenciát, ha ott nem is hisznek minden esetben Istenben, mert például Buddha fellépését is megjósolták már a születése előtt.


"20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét?

21 Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket."


-->Már megszoktam, hogy a vallásos emberek általában Pálnak ezen szavait idézik, mivel más érvük nincs. Na, nézzük meg, hogy mennyire helytállóak ezek az érvek!


1. Pontosan nem kutattam még a korintusi levelek keletkezését, de számomra kétséges, hogy ezek egyáltalán Pál szavai. Abban a világban ugyanis, amikor az újszövetségi könyvek keletkeztek, divatos volt más nevében könyvet írni. A 2Péter például már az Óegyházban is vitatott volt, ott is egy hamisítványnak tartották, amit Péter apostol nevében koholtak, és a mai kutatók többsége is ezen a véleményen van. A szakma ma Pálnak mindössze 7 levelet tulajdont abból a 13-ból, ami a neve alatt fut. Tehát kétségemet fejezem ki, hogy ezeket a szavakat ő mondta volna.


2. A szerző - függetlenül attól, hogy Pál volt, vagy más - nagyon rafináltan csomagolja a vallását a híveknek. A szerző ugyanis a zsidó vallás mellett, (amiből kinőtt a kereszténység), sem maga a kereszténység mellett reális érvet nem tud felhozni, annyira eltörpul a görög-római világban. Kérlek szépen az ókorban virágzott a homéroszi irodalom, nem beszélve az olyan zsenikről, mint amilyen Arisztotelész vagy Platón voltak. Vagy arról a fejlett tudományos gondolkodásról, amivel például a görögök rendelkeztek. A bibliai szerző mit tudott volna erre mondani? Semmi, ezért igyekszik úgy beállítani azt, mintha az semmit nem érne, ilyen mesés szöveggel, hogy "Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét?". De miért tette volna bolonddá? Az orvostudományra hogy lehet például azt mondani, hogy bolondság? Te vajon sosem igényelted még orvos segítségét? A bibliai szerző minden bizonnyal azért ír ilyen butaságot, mert az orvostudományt nem a zsidókhoz és a keresztényekhez kötik, hanem Hippokratészhez. És ugye milyen fájdalmas elismerni, hogy egy "pogány" ember ilyen sokat tett le az asztalra, szemben az 1. századi keresztényekkel, akik csak az erkölcscsőszök voltak. Ezért úgy próbálja beállítani ezeket a dolgokat, mintha semmit nem érne. Hát mit ne mondjak, szánalmas egy hozzáállás.

2015. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:

"A logikus 3. :

Mindig volt anyag (és általa tárolt energia), szingularitás. Kitágult (Nagy bumm) és lett univerzum. Szerveződött és lettek bolygók, csillagok, növények... "


Ha már logika... a materialisták az anyag istenben hisznek, mi a Szellem Istenben. (János4,24 Az Isten szellem: és a kik őt imádják, szükség, hogy Szellemben és igazságban imádják. )


Tehát az logikus, hogy az örökkévaló anyag(!) ami tudatlan, kialakítja az életet. De az logikátlan, hogy Isten szellem és tudatosan megtervezi a fizikai létet.


"az élet nem nagy kunszt": de azért a materialistának nem sikerült megfejteni a "nem nagy kunsztot", amit "pár tonna por" tudattalanul megalkotott. De azért Istenben véletlenül se higgyenek...

2015. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:

"A szakma ma Pálnak mindössze 7 levelet tulajdont abból a 13-ból, ami a neve alatt fut. Tehát kétségemet fejezem ki, hogy ezeket a szavakat ő mondta volna. "


A Te "szakmád"... a mi "szakmánk" Pálnak 13 levelet tulajdonít. Lsd. Biblia. Az ilyen és hasonló érveléseknek semmi értelme. Bármit meg lehet kérdőjelezni, vannak, akik a fizikai valóságot is káprázatnak tartják. És ezt is "irodalommal" támasztják alá

2015. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:

" És ugye milyen fájdalmas elismerni, hogy egy "pogány" ember ilyen sokat tett le az asztalra, szemben az 1. századi keresztényekkel, akik csak az erkölcscsőszök voltak. Ezért úgy próbálja beállítani ezeket a dolgokat, mintha semmit nem érne. Hát mit ne mondjak, szánalmas egy hozzáállás."


Ez persze nem így van. A hívők sokkal több dolgot tettek le az asztalra. Kiindulásnak javaslom Lukács doktort, aki remek orvos és történetíró volt. Manapság miért kiált hangosan több száz tudós, hogy vizsgálják felül az evolúciós tanokat, mert sehogy sem jön ki a dolog. Lsd. pl. egyszerűsíthetetlenül összetettség.

2015. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:

" A szerző - függetlenül attól, hogy Pál volt, vagy más - nagyon rafináltan csomagolja a vallását a híveknek."


Már eleve tévesen gondolkozol. Pont, hogy Pál a vallás ellen volt és a hit mellett.


Vallás. Pl: 2 Mózes 20- 3 Mózes vége. hit: pl. Újszövetség. Ha csak ezt a különbséget megérted, már több száz "igazságodon" fogsz változtatni és mással érvelni.

2015. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:

" Kérlek szépen az ókorban virágzott a homéroszi irodalom, nem beszélve az olyan zsenikről, mint amilyen Arisztotelész vagy Platón voltak. Vagy arról a fejlett tudományos gondolkodásról, amivel például a görögök rendelkeztek. A bibliai szerző mit tudott volna erre mondani? Semmi, ezért igyekszik úgy beállítani azt, mintha az semmit nem érne, ilyen mesés szöveggel, hogy "Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét?". De miért tette volna bolonddá? Az orvostudományra hogy lehet például azt mondani, hogy bolondság? Te vajon sosem igényelted még orvos segítségét?"


Megint kevered a dolgokat. Pál itt a filozófiára gondolt, amivel próbálták a szellemi dolgokat kikutatni. Mi az élet, a halál, mi van a halál után, stb. Erre mondta Pál, hogy ez mind bolondság, mert még csak meg sem közelítik az abszolút igazságot, Jézust. Szó sincs orvostudományról, stb...

2015. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
Valamelyik ateista mutathatna nekem olyan természeti erő- ill. energiaforrást, ami (építő) információt is tartalmaz az energiaközlésen felül. Ha leírná az építő jellegnek a mechanizmusát, akkor még boldogabb lennék. Ha az ateista nem is érti ezt a kérdést, akkor bizony illene megvizsgálni a "másik oldal" igazságát, mielőtt késő lenne...
2015. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 Sanyji ***** válasza:

44-49-es hozzászóló!


Köszönöm szavaidat, mindig örömmel látok, olvasok ilyen sorokat. Ezekben több a bölcsesség, mint 1millió "tudományos" könyvben.

Áldjon és őrízzen meg téged az ÚR!



43-as hozzászóló!


"De az olyan vallásos embereket, mint amilyen te vagy, nincs is értelme tanítani, mert nem is akarnak tanulni, csak hinni."

Tévedsz, semmit nem tudsz az Istenről, sem rólam. Tudod az én Istenem, aki Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, vagy hívhatjuk Jézus Krisztusnak is, nem szereti a vallásoságot. Azt, hogy az úgynevezett "egyházak, felekezetek és vallások micsoda hamis dolgokat tesznek és hirdetnek az engem nem érdekel. Hidd el minden vallást tanulmányoztam én is, de azokban nincs ott semmilyen Isten. Ezek a Sátántól erednek és pontosan azért, hogy az embereket tévútra vezessék és ne ismerjék meg az Igazságot. Mi az Igazság, kérdezheted. Az maga Jézus Krisztus!

Hálás vagyok az ÚRnak, hogy megismerhettem az Ő csodálatos, elképesztő lényét, személyét. Az Isten tényleg Mindenható, és tényleg minden embert szeret! Téged is! Ő azt akarja, hogy térjünk meg hozzá és kövessük! És nem azt, hogy tudományosan dolgokról okoskodjunk és villogjunk az emberek előtt, hogy mi milyen sokat tudunk. Hidd el nekem, semmit sem tudunk!


Egyetlen tanácsot adhatok neked és minden embernek aki olvassa ezt.Tiszta szívből és szeretetből mondom:


Közeledjetek az Istenhez, és Ő közeledni fog hozzátok!

Kezdjétek el olvasni a Bibliát, azon belül is az Újszövetséget! Ismerd Jézust Krisztust! Az emberiség egyetlen reménységét.

Ha így teszel, akkor megkapod majd minden kérdésedre a választ, magától az Istentől.

Ennyit kér maga az Isten az emberektől, hogy adják meg neki a jogot(mert a szabad akarat szent az Úrnál), hogy kinyilatkoztathassa, bemutathassa magát személyesen minden embernek. Aki szívvel fogja keresni, az meg is fogja találni.



Szívből kívánom, hogy megismerjétek!

A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme legyen mindnyájatokkal!

2015. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!