Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:

"Az én Bibliámat nem írták át százszor. Csak azért, mert ezeket állítod, még nem biztos, hogy igazak"


-->Ha azt gondolod, hogy ezeket a dolgokat hasraütésszerűen írtam, akkor tévedsz. Egy időben sokat foglalkoztam a Biblia szövegkritikájával, ezáltal pedig alaposan megismertem, hogy egy kritikai kiadás hogyan is készül el. Egyetlen egy bibliai könyvről sincs meg az eredeti, amik vannak, azok csupán másolatok, amelyek sokszor és sokféleképpen eltérnek egymástól. Több betoldás, átírás is van ezekben a másolatokban, és a szakemberek ezekből a hatalmas mennyiségű különböző szövegtanúkból ollózzák össze azt a kritikia kiadást, amely a modern fordítások alapjául szolgál. Egyébként ha egy tudományos fordítást veszel a kezedbe, ott a lábjegyzetben rendszerint jelzik is az eltérő szöveghagyományokat, meg azokat a véglegesen elfogadott szövegeket, amelyek kétségesek...

2015. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:

Szeretek mindent megvizsgálni. a 61-es hozzászóláshoz, ha van időd, tudnál nekem példákat hozni?

Én meg pont az ellenkezőjére jutottam. pl. Mózesnek Isten angyala diktálta le pl. a Teremtés könyvét és a zsidóknál elképesztően sok és szigorú szabályrendszer alapján történt a másolás, hogy kizárják a megmásítást, ami nem igazán volt egyik kultúrának sem az ismérve. Sőt. Pl. a sumérok elég megbízhatatlanok voltam ilyen téren, amire pl. az "Ősi idegenek" sorozat épül.

2015. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 Sanyji ***** válasza:

Tisztelt 61-es hozzászóló vagy a válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad!(ugyanaz, de névvel könnyebb lenne)


Nem reágáltál az én hozzászólásomra, ehelyett folytatod a magyarázkodást, hogy átírták,meghamisították a Bibliát. Valóban vannak olyan fordítások, amelyek el vannak ferdítve+hozzáadtak vagy elvettek belőle. Isten viszont gondoskodott róla, hogy fennmaradjon az eredeti Szentírás! Vagy szerinted egy Mindenható Isten erre nem képes?

Azt állítod, hogy a "mi" Bibliánk hamis, miközben te is ókori dolgokra + bibliatudósokra és még nem is sorolom milyen írásokra hivatkozol.

Azok nyilván nem lehetnek hamisak, mert te azt mondod.


János 18,37:


Pilátus ezt mondta neki: "Akkor mégis király vagy te?" Jézus így válaszolt: "Te mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy bizonyságot tegyek az igazságról: mindenki, aki az igazságból való, hallgat az én szavamra."


2. Korintus 4:

3 Ha pedig nem elég világos a mi evangéliumunk, csak azok számára nem világos, akik elvesznek.

4 Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg a Krisztus dicsőségéről szóló evangélium világosságát, aki az Isten képmása.

2015. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:

Kedves Sanyji!


Reagáltam a hozzászólásoda, sajnálom, hogy nem vetted észre. De mit is írsz?


"Isten viszont gondoskodott róla, hogy fennmaradjon az eredeti Szentírás!"


-->Te egy álomvilágban élsz. Az eredeti Szentírás nem maradt fent, csak másolatok és azok másolatai. De ha már a szövegkritikánál járunk, akkor adok neked egy feladatot. Nézz csak ide:


[link] elküldése&book=36&chapter=8&lid=en&side=r&zoomSlider=0


Ezen az oldalon a 4. századi sínai kódex található, digitális formában, amely az Újszövetség rekonstruálásában az egyik legfontosabb forrásunk. Nos, ha te olyan nagy hívő vagy, biztos meg fogsz tudni nekem válaszolni néhány dolgot. Először is, arra kérlek, hogy kattints a fentebbi linkre, és keresd ki a fenti digitális Bibliában a házassátörő nő történetét (Jn 7,53-8,11). Észrevettél valamit? Igen, igen pontosan. Nincs benne! Ezen kívül hiányzik még a következő kéziratokból is: p66, Codex Vaticanus, stb... Ráadásul a görög szöveg stílusa is eltér, tehát ez egy egyértelmű későbbi betoldás. Most menjünk kicsit tovább, de még mindig a Sínai kódexnél maradva:


[link] elküldése&book=34&chapter=16&lid=en&side=r&zoomSlider=0


Arra kérlek, hogy keresd ki Márk evangéliumának a végét. Megvan? Akkor kérdésem a következő: Hol van a Márk 16,9-20 szakasz!? Mert hogy a Sínai kódex szerint a Márk evangélium a 16. fejezet 8. versével befejeződik. Utána már a Lukács 1,1 jön. Tehát a 16,9-20 már későbbi betoldás. Sőt kapaszkod meg: A Márk evangéliumnak eredetileg több végződése is van. Honnan tudjuk akkor, hogy ami a mostani Bibliában van, az pontosan az, amit az evangélista írt!? És mi van akkor, ha az evangélium eredetileg a 16,8-al befejeződik ahogy itt is, és a többi végződés mind későbbi koholmány?


És ez még mind semmi, mert kérlek szépen ennél sokkal több problematikus szöveg van. Például a héber Bibliának:


"Az egyetemi iroda falán elhelyezett Microsoft Excel táblázat példának okért felsorolta egyetlen, Malakiás próféta könyvéből való mondat különböző változatait. A ma ismeretes szöveg azokról szól, "akik hamis esküt tesznek". A kutatók az i.e. 5. századból származó rabbinikus szövegben hosszabb meghatározást találtak: "Azok, akik hamis esküt tesznek az én nevemben"... Akadnak ennél szembetűnőbb változások is. Jeremiás könyve ma egyhetedével hosszabb annál, mint ami a kétezer éves Holt-tengeri Tekercseken volt olvasható. Egyes bekezdéseit, beleértve a jeruzsálemi templomnak a babiloni katonák által történt kifosztását, majd az elrabolt kincsek visszaszolgáltatását a jelek szerint azt követően csatolták a szöveghez, hogy mindaz megtörtént"


Forrás: [link]


Sőt, most jól figyelj: Kocsis Imre azt írja emlékeim szerint az újszövetségi könyvében, hogy NINCS két teljesen egyforma újszövetségi kézirat, mind különbözik egymástól!


Szóval most már abba lehetne hagyni ezt az egészet, remélem gondolod, hogy Mózes 1. könyvétől a Jelenésekig végig fogok menni az összes problematikus igehelyen.


Ha te hinni akarsz a Bibliában, hát higyj, számomra csak egszerű könyv, amit sokszor megváltoztattak az évszázadok során.

2015. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 Sanyji ***** válasza:
44%

64-es!



Én elolvastam a Bibliát és megtaláltam Jézust Krisztust!

Nyitott szívvel kerestem, nem az emberi korlátolt elmével. Én tényleg Istent kerestem és meg is találtam! Újjászülettem víztől és Szentlélektől, ahogy Jézus mondta. Azóta szabad vagyok. Én az mondom neked a Biblia minden szava a helyén van és igaz.

Te azt mondod álomvilágban élek. Én azt mondom, hogy te most is alszol és halott vagy.

Számodra egy egyszerű könyv a Biblia. Számomra az Isten szava és az örök élet.

Engem az ÚR Jézus vezet. Téged egy másik úr vezet.

Te a magad igazát keresed és arról akarsz meggyőzni. Nekem nincs igazságom, de az én Istenem maga az Igazság.



Sajnállak, mint embert. Mert neked is szükséged van Krisztusra.

Efézusbeliekhez írt levél 5,14:


"Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból, és felragyog neked a Krisztus."

2015. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:

Kedves Sanyji


Igen, megítélésem szerint álomvilágban élsz, mivel a hiszékenység nagy méreteket öltött nálad. Te máshogy gondolod, de ez legyen a te dolgod. Én úgy vélem ugyanis, hogy egy értelmes ember őszinte kérdéseket tesz fel, és az egyik az, hogyha a Biblia valóban Isten szava, akkor Isten miért nem gondoskodott arról, hogy a szava hibátlanul fennmaradjon. Miért terhelte meg az emberiséget több ezer egymástól eltérő másolattal, amik közül kissebb/nagyobb szakaszok különböznek. Miért kellett felesleges munkát adni a tudósoknak, hogyha mindenhatóságából adódóan meg tudta volna őrizni a szövegeket sértetlenül is? Persze ezekre a kérdésekre nincs válasz, mint ahogy például arra sem, hogy ha Jézus csodái elterjedtek az egész tartományban, ahogy az evangélisták állítják, akkor miért nincs arról egy darab korabeli feljegyzés sem? A történetírók biztos felkapták volna a fejüket arra, hogy valaki halottakat támaszt fel. Mindegy is, erről nem nyitok vitát. Hogy a Biblia nekem csak egy könyv? Nos, tény és való, hogy egy könyv a Biblia, bár azért nem csak egy könyv, annál több, viszont nem tulajdonítok neki olyan jelentőséget, mint te.


Én nem szolgálok semmilyen Úrnak, én magam irányítom az életemet, ugyanis az életemért én vagyok a felelős. Nincs szükségem a sajnálatodra, mint ahogy rajtam kívül több millió embernek sem. Talán neked hihetetlen, de Krisztus nélkül is lehet anyagi gondok nélküli, békés, boldog és szeretetteljes életet élni. Csak a vallásosok mániája, hogy nem lehet.


Tudod mit? Higyj, amit akarsz! Engem nem érdekel. Mint ahogy a bibliai idézeteid sem. Annyit igazán megtanulhatnál már legalább, hogy ha olyan emberrel vitázol, aki a Bibliáról nem úgy gondolkodik mint te, akkor nem bombázod bibliai igékkel, mert felesleges. Kb annyira, mintha téged egy muszlim akarna megyőzni a Koránból vett idézetekkel arról, hogy Allah létezik, és az Iszlám az igaz vallás. Hatásos lenne? Persze, hogy nem.


Na, mindenesetre köszönöm a beszélgetést, a magam részéről elmondtam mindent, amit akartam.

2015. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:

"Ha mégis ismerni akarod az evolúció alapjait, akkor nézd meg ezt:


[link]


Ez még korántsem fog minden kérdésedre választ adni, sok elvarratlan szál marad, de nagyjából vázolja, hogy mi az evolúció. Viszont ha ennél többet akarsz tudni, akkor nézz szét egy megyei könyvtárban, vagy egy modern könyvesboltban és olvass szakirodalmat (Pl Dawkins-ot). Ha meg ízekre akarod szedni az evolúciót, akkor jelentkezz az ELTE-re, biológia szakra, ott rengeteget fogsz tudni foglalkozni az evolúcióbiológival, de vigyázz! Ezen a szinten ugyanis már nem kevés matematika kapcsolódik hozzá. Bár ide inkább evolúcióbiológusnak készülők jelentkeznek, de miért ne mehetne oda egy érdeklődő is. "


Megnéztem, köszönöm. Mindenféle gúnyolódás nélkül szeretném mondani, hogy a videó is bizonyítja számomra, hogy az evolúció alapja mese. Hallgattam már eleget Dawkinst, szerintem sci-fi írónak kellene mennie. Ismerem az evolúciós genetika alapjait ismertető matematikai algoritmus-bizonyítást is. Sajnos semmi újat nem kaptam, ezeket pedig a kreacionizmus könnyűszerrel cáfolja számomra, több elméleten magam is meg tudok cáfolni. Kéziratokra visszatérve és a másolási (fordítási hibákra). utánanéztem ennek is, szakértőket is megkérdeztem. Sumázva: a kéziratok, másolatok mennyiségétől kezdve a Biblia hitelessége mellett kardoskodik, semhogy ellene.

És hogy konkrétumokat is írjak:

"az Ó- és Újszövetség más nyelven íródott (héber+arámi és görög + arámi), jelentős eltérés a kettő között, hogy az Újszövetségből sok nagyon korai szövegrészlet van és fordítások is, pl. szír, stb. nyelvekre. Az Újszövetség egy része először szóban terjedt el (a levelek értelemszerűen nem), és azt jegyezték le még a Jézust látó/halló/ismerő emberek korában, tehát azok hitelesítése mellett. Az evangéliumok nyelve eredetileg vannak elképzelések, hogy héberül, és/vagy arámul íródtak, de ezekre nincs 100%-os bizonyíték, inkább közvetett hebraizmusok, szövegelemzés alapján gondolják ezt egyesek. Ha a fennálló görög szövegvariánsokat nézzük, igazán nagyon jelentős eltérések nincsenek, amelyek komoly változást eredményezhetnének a keresztyén, jézusi tanításban, igazából a fordítói szabadság is hasonló kis eltérések sokaságát tudják előidézni, bizonyos értelemben a pici eltérések akár utalhatnak arra is, hogy ezek fordítások az eredeti héber-arám szövegekből, de ez csak egy hipotézis, a lényeg az, hogy nagy megbízhatóságú, kis eltérésekkel bíró szövegekről beszélünk. Azért jó tudni, hogy így is tévtanítások alapjául szolgált egy-egy félrefordítás az egyháztörténelem során, de ez nem az Újszövetség hitelességét ássa alá. Van egy világi ókori művekkel való összehasonlítás is, amely mutatja mennyivel megbízhatóbbak a sok korai szövegtöredék miatt az Újszövetség az általánosan elfogadott sokkal rosszabb kritériumoknak megfelelő ókori irodalmi művekkel.

Valóban elvesztek levelek, amikre hivatkozik a Szentírás, de egyelőre nincsenek meg, ugyanígy az Ószövetség is hivatkozik néhány könyvre, amik nincsenek meg. Később még ezek is előkerülhetnek, főleg ha Isten jónak látja, akkor ez nem is kérdés.

Az Ószövetség annyiban más szöveg szempontjából, hogy ott sokkal rosszabb a szövegvariánsoknak a megírás korához képesti időtávja.

Az utolsó ószövetségi könyv, a Malakiás könyve (apokrifok, pl. Makkabeusok könyvei nélkül), kb. i.e. 400 körül íródott, ha jól emlékszem fejből, ezért szokták 400 csöndes évnek nevezni onnantól kezdve a keresztelő Jánosig tartó időszakot.

A Septuaginta [link] Ószövetségi könyvek alexandriai görögre fordítása egy nyom szöveg szempontjából, amiből az Újszövetség is sokszor idéz, és ezt i.e. 300-200 körül fordították le, de kisebb, szintén nem nagyon meghatározó eltérések vannak a mai héber Ószövetség és aközött.

Ezután vannak a Kumráni vagy Holt-tengeri tekercsek [link] héber, arámi és görög nyelveken a kb. i.e. 1-2 évszázadból, “A tekercsek többféle témában íródtak, az Eszter könyve kivételével a teljes Ótestamentumot tartalmazza héber nyelven.”, és utána a következő szöveg, ami rendelkezésre áll i.sz. 500 körüli, amiről nemrég írtak, hogy megfejtették pár sorát [link]

Az ószövetségi szövegek másolása olyan precizitással és nagy ellenőrzés mellett történtek, hogy nincs jelentős eltérés a mai és a kb. 2000 évvel korábbi kéziratok között, az újszövetségi másolatok is viszonylag pontosan terjedtek el, és jelentős eltérések nincsenek, bár egy betű eltérésből és egy vessző máshova helyezésével is lehet egészen más tartalmat kiolvasni és magyarázni azt. Mégis minden kis eltérés ellenére nem lehet a lényeget, főbb üzeneteket, és vázát az Újszövetségnél sem úgy jogosan és becsületesen eljárva megkritizálni, hogy az más eredményre vezethetne.

Vannak jogos felvetések, pl. az Újszövetség átvett a Septuaginta szövegéből az evangéliumokban, de eltér az Ószövetség szövegétől valamelyest, akkor két ihletett szentírási szöveg áll rendelkezésre mondhatjuk, ugyanakkor a Septuaginta eleve fordítás, és sajnálatos módon nincs meg az a héber szöveg, amit a fordítók a fordítás során használtak, ami egyértelműbbé tenné azt a néhány kis eltérést a két szöveg között. Ezeket az eltéréseket kutatók összegyűjtötték, listába szedték, és folyamatosan elmélkednek rajta."


részemről én is zárnám a vitát. Ezt inkább a többi érdeklődő miatt írtam. Minden jót!

2015. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:

Még ennyit:


"A BIBLIA, MINT MEGBÍZHATÓ FORRÁS


A klasszikus irodalom hitelessége címő mővében Barnes professzor felsorol három alapvetı


vizsgálatot, melyeket a történeti iratok megbízhatóságának megállapítására alkalmaznak: a


bibliográfiai vizsgálat, a belsı bizonyítékok vizsgálata, és a külsı bizonyítékok vizsgálata.


A bibliográfiai vizsgálat az eredeti kézirat másolatainak számát, az eredeti és a létezı másolatok


között eltelt idıt vizsgálja, amikor már egy eredeti kézirat sem létezik.


A belsı bizonyítékok vizsgálata a kéziraton belüli következetességeket és következetlenségeket


A külsı bizonyítékok vizsgálata más történelmi forrásokat vizsgál annak megállapítására, hogy


azok megerısítik-e vagy cáfolják a kéziratban szereplı állításokat, ilyen lehet például archeológiai


A bibliográfiai vizsgálat a következıképpen alkalmazható:


Caesar Kr.e. 100 és 44 között írta meg a gall háborúk történetét. A rendelkezésünkre álló


legkorábbi másolat 1000 évvel halála után készült, és mindössze tíz másolatunk van ebbıl az


Platón kb. Kr.e. 427-tıl 347-ig írt; írásainak rendelkezésünkre álló legkorábbi másolatai Kr.u.


900 körül készültek, majdnem 1200 évvel az eredetiek után. Mindössze hét másolat maradt fenn.


Arisztotelész Kr.e. 348 és 322 között élt és írt. Ma mindössze öt másolatunk van kéziratairól, a


legkorábbi másolat Kr.u. 1100 körül készült, több mint 1400 évvel az eredetiek után.


Tacitusz, a római történetíró az elsı században írt. Az egyetlen rendelkezésünkre álló másolat


írásairól kb. Kr.u. 1100-ból, az eredetinél több, mint 1000 évvel késıbbrıl való.


A bibliográfiai vizsgálatnak köszönhetıen a szakemberek megerısítették Caesar, Platón,


Arisztotelész és Tacitusz írásainak eredetiségét és a szerzık megbízhatóságát. Most alkalmazzuk


ugyanezt a vizsgálatot a bibliai írásokra, az újszövetségi iratokra. Az Újszövetség könyvei kb. Kr.u.


40-tıl 90-ig íródtak. A legkorábbi kéziratmásolatok Kr.u. 130-tól mindössze 4050 évvel az


eredetiek után készültek. Több mint 24 000 másolat létezik. A megbízhatóság bibliográfiai vizsgá-


latának az Újszövetségre történı alkalmazása alapján tehát kétszer is meg kellene gondolnunk,


mielıtt az mondanánk, hogy a bibliai írásokban nem lehet megbízni. Ha alkalmazzuk a belsı és


külsı bizonyítékok vizsgálatát, még világosabbá válik, hogy a Biblia megbízható és határozottan


Isten által ihletett irat."

John Maisel

2015. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:

Egy javítás: "A legkorábbi kéziratmásolatok Kr.u. 130-tól mindössze 4050 évvel az eredetiek után készültek. "


Elírás. Az eredeti így szól:

A legkorábbi kéziratmásolatok Kr.u. 130-tól mindössze 40-50 évvel az eredetiek után készültek.

2015. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
38%

csak a hitetlen emberek tartják a bibliát hazugságnak.

ahogyan istent is.

mert vakok azt kívánnom hogy isten adjon nekik látást igazi látást.

hogy ők is érezhessék isten hatalmasságát és az ö szeretetét.


és megtudják érteni hogy a földi élet csupán csak a kezdet,mely a halál után fojtatódik és lesz örök.


ezért nem mindegy hogy boldog örök lesz vagy kárhozat.


Jézus az én megváltóm ki mutassa az utamat mely az atyához vezet.

nélküle nincs út sem élet,csak kopár puszta és kárhozat.

2015. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!