Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
41%

19es a kérdező helyesen válaszolt neked.


aki elkezdet gondolkodni.

nem értem az ateisták mért jönnek mindég ilyen baromságok?

hogy a hívő az vak buta tudatlan stb stb.


pedig szerintem pont a hívő az aki lát és tudja a valóságot.


és szerintetek az orvosok pszichológusok stb stb emberek buták?

mert a hitt mindenhol ott van,még az egészen magas pozíciót betöltött emberek között is.

2015. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
35%

szerintem nincs olyan ember akinek ne lenne rá szüksége.

csak van akivel azt akarja elhitetni a gonosz hogy nincs.

2015. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmeztettek: ez nagyon visszás kijelentés ebben a helyzetben. Óvatosabban használnám a helyedben.

Miért gondolom, hogy a hívő vak? (A butaság nem alapfeltétel, a tudatlanság gyakrabban). Mert benne voltam. Több felekezet tagjait is ismertem, és szórványos volt a logikusan és összeszedetten gondolkodók létszáma. De ők nem is voltak vakhitűek.

2015. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

A 21-es válaszolónak igaza van.


"Figyelmeztettek: ez nagyon visszás kijelentés ebben a helyzetben."


Miért lenne visszás kijelentés, ha azt mondom, hogy figyelmeztettek a gondolkodásra.

Hisz te magad mondtad, hogy el kezdtél gondolkodni.

Gondolkodj de nem biztos, hogy a jó irányba gondolkodsz.

És ha már a gondolkodásnál tartunk ajánlom, hogy nézd át a híres gondolkodók életük utolsó szavait.


VOLTAIRE-nek, a híres istentagadó gúnyolódónak rettenetes vége volt. Ápolónõje így nyilatkozott: „A világ minden kincséért sem nézném még egyszer végig, hogyan hal meg egy hitetlen!" Egész éjszakán át bocsánatért kiabált.


DÁVID HUME, aki ateista volt, így kiáltott: „Lángok gyötörnek!" Félelmetes volt látni kínlódását.


HEINRICH HEINE, a nagy gúnyolódó, késõbb bûnbánatot tartott. Élete vége felé írta ezt a verset:


„Összetört ama régi lant a Sziklán, melynek neve Krisztus. A lant, melyet bõsz ünnepeken gonosz szellem szólaltatott meg, a lant, mely lázadásra szított, kétséget, gúnyt és pártütést dalolt. Ó, Uram, térdre hullok elõtted, s kérlek, bocsásd meg énekeimet!"


NAPÓLEON utolsó napjairól ezt írja háziorvosa: „A császár magányosan és elhagyatottan haldoklik. Haláltusája iszonyatos."


CESARE BORGIA, államférfi: „Egész életemben mindenre fölkészültem, csak a halálra nem, s most úgy kell meghalnom, hogy teljesen készületlen vagyok."


TALLEYRAND, francia politikus: „A kárhozottak kínját szenvedem végig."


IX. KÁROLY, francia király: „Elvesztem, ezt világosan látom."


MAZARIN, francia politikus-bíboros: „Én lelkem, mi lesz veled?"


HOBBES, angol filozófus: „Rettenetes ugrás elõtt állok - bele a sötétbe."


SIR THOMAS SCOTT, az angol Lordok Házának elnöke: „Mind ez ideig azt hittem, hogy nincs Isten és nincs pokol. Most már tudom és érzem, hogy mindkettõ létezik, és én a Mindenható igazságos ítélete következtében elkárhozom."


GOETHE: „Több világosságot!"


NIETZSCHE õrülten halt meg.


CHURCHILL: „Ó, milyen bolond voltam!"


EGY TÖMEGGYILKOS: „Kell, hogy legyen Isten, aki megbüntet vétkeimért!"


A NEMZETKÖZI ATEISTA SZÖVETSÉG EGYKORI ELNÖKE: „Égessétek el, kérlek a könyveimet! Lássátok a Szentet! Már régen vár rám. Itt van."


BUDDHA: „Nem sikerült, amit el akartam érni!"

2015. júl. 25. 17:24
 25/84 Sanyji ***** válasza:
37%

23-as!


Bárhol is voltál, bármilyen felekezetben, sohasem ismerted meg az Istent valóságosan.

Ezt így a válaszaid alapján ki merem jelenteni.

2015. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
81%
Elvitatkozhatunk rajta, idézgethetünk bárhonnan, az én véleményem változatlan. A keresztény vallás és minden egyéb gondoskodó istent illusztráló monoteista vallás tökéletesen illogikus. Nem tagadom kategorikusan egy felsőbb erő létét, mint energia, de nem mint értelem. Értelem semmiben nincs, legfeljebb logika, ami végtelen. A keresztény vallás istene úgy gonosz, ahogy van. Csupán az ember érzelmi világának a Xanax-a.
2015. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
37%

a # 25 rá tapintott a lényegre.

mert aki igazán meg ismeri istent és az ő egyszülött fiát Jézust, az már soha többé nem akar nélküle létezni.

és a válaszait is meg kapja, még ha nem is abban a pillanatban,de megkapja.

és tudja hogy isten nélkül minden értelmetlen,és minden el veszett.


az ember egész lényének ö az értelme.


és higgyétek el hogy aki így gondolja az egyáltalán nem buta ember,sőt.

2015. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 Crussader ***** válasza:
49%

Krisztus nélkül nincs élet!

Ez az én véleményem.

Az élet nem 60,80 vagy esetleg 100 év hanem örökkévalóság, és bizony nem mindegy, hogy Krisztussal leszel ebben az örökkévalóságban vagy pedig nélküle.

Minden véges ezen a földön, a pénz, a hatalom, a tudás, de Krisztus Ő őrok.

2015. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
53%

Kedves ateista felebarátunk. Az egyetlen érv amit felhoztál az a "logika". Na most had kérdezzek valamit.

Mi a logikusabb?


1. Van valamiféle öntudatlan energiaforrás ami céltalanul hatást gyakorolt valamire (talán a semmire), amiből aztán megszületett a tér-idő és a világegyetem. Az élet pedig már csak a hab a tortán.


2. Létezik egy öntudatos lény aki megtervezte és megalkotta az egész univerzumot és mindent ami benne van. Létrehozta a tér-időt és a fizikai és kémiai törvényeket. Egyszóval "LOGIKÁT" vitt a logikátlan semmibe. És anyagot hozott létre amiből aztán azt alkotott, amit jónak látott. A csúcsponton pedig megalkotta az életet!



Ha a tudomány szemszögéből szereted vizsgálni a dolgokat, akkor ajánlom figyelmedbe Az "Intelligens Tervezettség" nevű tudományos (nem áll tudományos!) irányzatot. Amely egy másik szemszögből vizsgálja többek között az élet létrejöttét.

Nagyon érdekes és dicséretre méltó Tasi István munkássága!

2015. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 Sanyji ***** válasza:
48%

Mióta megtértem hozzá és személyesen megismertem Jézus Krisztust egyszerűen csak álmélkodok az Ő lényén, személyén. Akik ismerik igazán, azok tudják, hogy csodálatos a mi URunk! Szavakkal nem tudom kifejezni, hogy micsoda szeretet sugárzik belőle.

Jaj, ha az emberek tényleg szívből keresnék Jézust, akkor meg is találnák. Mert Ő él és nagyobb mindennél!


Áldjon és őrízzen meg benneteket az ÚR!

2015. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!