Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked szükséged van Krisztusra?

Neked szükséged van Krisztusra?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon, a mindennapokhoz.

Már nem is lenne élet az életem nélküle.



2015. júl. 23. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:

#29,

Az első tűnik logikusabbnak. A második értelmetlen. Egy öntudatos lény nem keletkezik a semmiből. Semmi sem keletkezik a semmiből.


A logikus 3. :

Mindig volt anyag (és általa tárolt energia), szingularitás. Kitágult (Nagy bumm) és lett univerzum. Szerveződött és lettek bolygók, csillagok, növények...

Az élet pedig nem nagy kunszt, élettelen reakciók összessége. Pl. citrátkör, glükolízis, amelyekből keletkezik az ATP, amely az energiát közvetíti a szervezetben, ezzel "működünk".

2015. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
53%

"Az élet pedig nem nagy kunszt"


Ez az egyik legnagyobb tévedése az ateista tudománynak.

Nem illik összekeverni az élőlényeket a szerves anyagokkal! A kettő között olyan határ van, amelyet az ember nem képes átlépni és megérteni. Erre csak Isten képes! Hiába áldoznak annyi időt és pénzt a kutatásokba, élőlényt létrehozni nem fognak tudni élettelen anyagokból. Erről ennyit!


Ha az anyag mindig is létezett, akkor mi késztette arra hogy egyre komplexebbé váljon?

Látod? Ez az, ami teljesen értelmetlen! Honnan volt az anyag? Egy öröktől fogva létező anyag véletlenül a semmin hatására felrobban és ez a robbanás olyanra sikeredik, hogy létrehozza az egész univerzumot amiben annyi a logikus és szabályos dolog, hogy az már egy tervező után kiált!


Itt a lényeg: https://www.youtube.com/watch?v=aSvNme9VbzU

2015. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
Isten léte is tervező után kiáltana. Sokkal inkább, mint egy öntudatlan anyagkupac.
2015. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
47%

"Isten léte is tervező után kiáltana. Sokkal inkább, mint egy öntudatlan anyagkupac."


Te a Tervezőre is úgy gondolsz, mint aki olyan lény lehet, aki a mi fizikai világunkba van. Ez a nagy tévedésed! Mert a Bibliából kiderül, hogy Őnála nincs idő! Tehát Őrá nem érvényesek a mi fizikai és tér-időbeli szabályaink. Igen, felfoghatatlan. De ez már csak így van rendjén. Hiszen mi halandók vagyunk, Ő pedig a legfelsőbb rendű lény. Így már láthatjuk, hogy neki nem kellett létrejönnie vagy fejlődnie.


Egy kis plusz segítség (bocsánat a linkelgetésért): https://www.youtube.com/watch?v=JL5qlx7oq-M


A lényeg amit mond ott van, hogy "minden oknak a végső oka". Bár a kedves Tasi István nem keresztény, de ennek ellenére nagyon jól érvel egy Intelligens Tervező mellett.

2015. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 Sanyji ***** válasza:
44%

Rómabeliekhez írt levél 1. fejezet:


19 Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra.

20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük,

21 hiszen megismerték Istent, mégsem dicsőítették vagy áldották Istenként, hanem hiábavalóságokra jutottak gondolkodásukban, és értetlen szívük elsötétedett.

2015. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.


gratulálok,a linkek még nekem is sok tanultságot és magyarázatot adod.ilt meg erősítést.

aki már amúgy is tudta ezeket,nos és szerintem ezt egy ateistának is értelmeznie kel.


pld az ember a majomból származik,a majmokat is csak isten teremtette mint az őszes többi állatot.

ha abból lett volna az ember,akkor mért nem alakul ki belőle több?

a majmokból mért csak majmok vannak mért nem legalább 1 ember?


mert a majmok csak majmoknak voltak teremtve,az ember meg embernek.

mert van 5 ujja attól még nem ember.

mint ahogyan a viselkedése miatt sem az.


van egy pár állat faj akiknek ha nincs is 5 ujja de attól még sokkal intelligensebb a majomnál.

2015. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 A kérdező kommentje:

"A vallásos emberek - és természetesen itt most nem a bibliatudósokra gondolok, hiszen azok látják a fától az erdőt, hanem a fundamentalistákra - mindössze egy dimenzióban tudnak "gondolkodni". Más alternatívát el sem tudnak képzelni az életre vonatkozóan mint az, amiben ők élnek"


Ebben nagyot tévedsz utolsó válaszoló.

Aki egyszer megismerte Krisztust mindegy, hogy egy utolsó analfabéta, vagy egy híres ember, mert mind egyformán éreznek.

Itt van például Handel, gondolom ismered.

Az ő szavai; "Tudom, hogy az én Megváltóm él!"

Vagy Bach; "Hogyan is kételkedhetnék abban, hogy most beléphetek az örök hajlékokba!"

Vagy ime egy általad is megemlített kutató;

S. WASSERZUG, a svájci Beatenbergben ma is mûködõ bibliaiskola megalapítója: „Látom Õt! Hallom Õt! Bûneink bocsánata a dicsõség koronája!"

Kit említsek még meg, pl.Dr.E.Haider Azért mondja Ámósz próféta: „KÉSZÜLJ ISTENED ELÉ!"


Miért vannak zsenik akik úgy gondolkodnak mint mi egyszerű keresztények?

Ezek az emberek mind megtapasztalták Isten szeretetét.

És még meg sem említettem Pascalt, Newtont és stb.


De íme egy ige, a mai napszakra külön neked. :)


„ADD TUDTOMRA, URAM, ÉLETEM VÉGÉT, MEDDIG TART NAPJAIM SORA, HADD TUDJAM MEG, MILYEN MÚLANDÓ VAGYOK!... MINT EGY LEHELET, ANNYIT ÉR MINDEN EMBER, AKI ÉL" (Zsolt 39,5-6).

2015. júl. 26. 16:27
 38/84 anonim ***** válasza:

@Kérdező


"Ebben nagyot tévedsz utolsó válaszoló. Aki egyszer megismerte Krisztust mindegy, hogy egy utolsó analfabéta, vagy egy híres ember, mert mind egyformán éreznek."


-->A világon több mint 1 milliárd keresztény van. Ha te ki mered jelenteni, hogy ezek mind ugyanúgy éreznek, akkor avval akarodon kívül is gondolatolvasónak képzeled magad. Másrészt ez az "érzés" dolog is erősen vitatott. Az érzelmekre csak a neoprotestáns keresztények helyezik a hangsúlyt, ezáltal egyfajta "érzelmi vallásosságot" képviselnek. A h.n. adventisták szerint azonban ez éppen fordítva van, mert azt mutatják ki a Bibliából, hogy Isten elsődlegesen gondolkodni tanította az embert. Lásd. Dr. Reisinger János irodalomtörténész előadásait. Másrészt pedig a funduk és a bibliatudósok közt alapvető különbség van. A fundik ugyanis csak "hisznek", míg egy bibliatudósnak alapvetően nyitottnak kell lenni az alternatívára is. Egy bibliatudósnak ugyanis az a feladata, hogy az egyes bibliai könyveknél az eredeti mondanivalót kutassa a műfaji elemzés során, illetve a történelmi, stilisztikai és egyéb vizsgálatokból adódóan rámutasson egy könyv keletkezési idejére és szerzőségére, ami a fundik által favorizált zsidó és keresztény hagyománytól általában igen-igen messze esik. Éppen ezért a konzervatív "tudósokat" a szakma komolyan sem veszi, max mint létező jelenség említtetik meg.


"S. WASSERZUG, a svájci Beatenbergben ma is mûködõ bibliaiskola megalapítója: „Látom Õt! Hallom Õt! Bûneink bocsánata a dicsõség koronája!"


-->Semmi gond nincs avval, ha valaki teret enged a vallásos meggyőződésének, amíg nem kezd el olyan butaságokat mondani, ami filozófiailag az ostobaság netovábbja. A fundik sajnos gyakran beleesnek ebbe a hibába ahelyett, hogy szépen, csendben élnék a vallásos életüket, mint a normális vallásos emberek, és nem provokálnák azokat, akik nem hisznek bennük.


"Miért vannak zsenik akik úgy gondolkodnak mint mi egyszerű keresztények?...És még meg sem említettem Pascalt, Newtont és stb."


-->Olvastál te egyáltalán Newtont vagy Pascalt? Én ugyanis igen, olvastam a vallásos írsaikat, és ez alapján el tudom mondani, hogy ezek az emberek az akkori racionalizmus segítségével igyekeztek bebizonyítani, hogy Isten létezik. Pascal a "Gondolatokban" például végig logikusan érvel, ismeretes a "fogadás-elmélete", amit azóta tudomásom szerint már megcáfoltak. Még valami: Pascal és Newton érvei alapvetően a történelmi bibliai próféciákra alapultak, és abból próbálták levezetni, hogy Isten létezik. A gond azonban ott van, hogy az ő idejükben még nem létezett bibliatudomány, így az olyan könyvek keletkezésénél, mint amit Dániel vagy Izaiás neve alatt írták, egyetlen támaszuk a zsidó és a keresztény hagyomány volt. Ma azonban már tudjuk, hogy ezeket a könyveket később írták, a bennük található jóslatok pedig inkább visszaemlékezések, semmint valódi próféciák. A szakma ezeket a jóslatokat "Vaticinium ex eventu" (jövendölés a múltból) szakkifejezéssel illeti.

2015. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:

Az igéhez meg:


"„ADD TUDTOMRA, URAM, ÉLETEM VÉGÉT, MEDDIG TART NAPJAIM SORA, HADD TUDJAM MEG, MILYEN MÚLANDÓ VAGYOK!... MINT EGY LEHELET, ANNYIT ÉR MINDEN EMBER, AKI ÉL" (Zsolt 39,5-6)."


-->Isten - ha létezik egyáltalán - nem adja tudtára senkinek sem, hogy meddig tart a napjai sora. Ellenben ha a Death Note-ban található halálistenekkel megköti valakit az alkut a látásért, akkor az látni fogja a másik ember élettartamát. :-)

2015. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 Sanyji ***** válasza:

Kedves 38-as hozzászóló!


Nem akarlak megbántani, sem vitatkozni, de muszáj írnom pár dolgot.(nem csak neked)

1 milliárd keresztény? Hmmm, és ebből vajon mennyi követi igazán Jézus Krisztust? Mert nem az a keresztény, aki annak vallja magát, hanem aki úgy él mint a Krisztus.

Bibliatudósok? Bibliatudomány?

Hát ezt hozta el nekünk a Názáreti Jézus Krisztus? Azt hirdette, hogy járjunk teológia-szakra meg a vallásoságról beszélt?

Te akarod tanítani az igaz hívőket, mikor kételkedsz Isten létezésében is? Logika? Tudomány?


Hadd idézzek a Bibliából!

Korinthusbeliekhez írt I. levél 1,18-21 és 25-29:


18 Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.

19 Mert meg van írva: "Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem."

20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét?

21 Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.


25 Mert az Isten "bolondsága" bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten "erőtlensége" erősebb az emberek erejénél.

26 Mert nézzétek csak a ti elhivatásotokat, testvéreim; nem sokan vannak köztetek, akik emberi megítélés szerint bölcsek, hatalmasok vagy előkelők.

27 Sőt azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében bolondok, hogy megszégyenítse a bölcseket, és azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében erőtlenek, hogy megszégyenítse az erőseket:

28 és azokat választotta ki az Isten, akik a világ szemében nem előkelők, sőt lenézettek; és a semmiket, hogy semmikké tegye a valamiket;

29 hogy egyetlen ember se dicsekedjék az Isten színe előtt.



"Akinek van füle a hallásra, hallja!"

2015. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!