Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, kell fizetnetek...

Jehova Tanúi, kell fizetnetek a kiadványokért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ingyen adjátok, de nektek ez pénzbe kerül? Ha igen mennyibe? Gondolok itt az Ébredjetekre, Örtoronyra, bármelyik kiskönyvre vagy akár az Újvilág fordítású Bibliára.
2015. aug. 2. 16:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

BIZONY, MINDEN GYÜLEKEZET HAVI SZINTEN ADOMÁNYT KÖTELES KÜLDENI A ZRT SZÁMLÁJÁRA, TÖBB FAJTA CÍMSZÓ ALATT!!!


egy két címszó:


klímaüzemeltetés

önkéntes adomány

misszionáriusuk utazása

stb


rémlik-e valami?

2015. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem kell fizetnünk a kiadványokért.

Gondolj az özvegyasszony fillérjére, amelyikről Jézus beszélt. Hát így mi is adunk. De nem KELL. Önként, amenniyre a lehetőségünk és a szívünk indít. Bizony ha nem ilyen lenne Isten elrendezése, nagyon sokunk nem juthatna hozzá a rendszeres szellemi táplálékához. Ez is Jehova kedves, szerető elrendezése. Mindn nap hálával megköszönjük neki.

2015. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Való igaz, kedves Zitus, ennél jobb válasz nincs is.

:D)

2015. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

annak nem kell, aki NULLA FORINTOT ÍRT A FEHÉR LAPOKRA.


ÍGY TELJES A VÁLASZ. aki összeget írt, annak kell, és azon felül is kell még. havonta, hetente olvasnak fel olyanokat, amire plusszban kérnek. valóban, írhatsz nullát is, de ki ír nullát? a vének visszaellenörzik a kis lapokat, hogy ki az, aki nullát írt...


te, zitus, nullát írtál? mert ha nem, biza, erősen teokratikus hadviselést alkalmaztál...



te, fehér galamb, nullát írtál? kötve hiszem, hogy mindketten nullát írtatok volna az elmúlt 10 fehér lapocskára...


de, ti tudjátok, mit írtok, ez tény. de aki nem nullát írt, és nem ad, azt bizony számon kérik...

2015. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
55%

Legalább már tudjuk kicsoda fehér szappan. Párszor, a másik nevén leírta már, hogy a gyülekezet segítette meg sokáig, hát ezért ez a nagy lojalitás.

Kár, hogy nem Istennek, hanem valami jehova szónak tulajdonítja és nem Istennek szolgál, hanem a szervezetnek hálából. Lojalitás mindenek felett. Hát ezért nem ér el a szívedig az ige, azt hiszed, hogy megvették a pénzbeli segítséggel, pedig ez kötelessége minden tesónak minden gyülekezetben, hogy a másikat ne hagyjuk éhen halni. Bizony, nálunk is megesik az ilyen, nem csak a szervezetben. Igaz, mi nem csak tesókat támogatunk, nem korlátozzuk le Krisztus imádatát szervezet tagokra.

2015. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

sajnálom hogy ennyire ellenséges vagy.s nem vagyok szappan, egyébként pedig nem Én vagyok az egyedüli akinek segítségére voltak a testvérek, volt valaki akinek 800.000 forintot fizettek ki, s tévedés, hogy ez miatt hűséges valaki, ha még is akkor azt is látja az illetékes.

a legtöbb testvér évtizedek óta szolgál és nem használta ki hogy itt van, sőt sokszor úgy kellett kérni némelyeket, hogy fogadja el az adakozást mert jobb adni mint kapni. mire nagy nehezen elfogadta.

sőt olyan is van aki jelenleg is rossz körülmények között él, és nem fogadja el a segítséget, kijelentette, ha valóban úgy érzi a szükséget szólni fog.


Sok mindent nem tudnak itt némelyek csak jár a szájuk, már bocsánat. a Testvérem minden országban kézséges segítséget nyújtanak a rászorulóknak, még a nem Tanúknak is.

lehetne tájékozódni a jw.org honlapon.

2015. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
(Cselekedetek 13:10) . . .„Ó, mindenféle csalással és mindenféle gazsággal teli ember, te Ördög fia, te minden igazságosnak ellensége, nem szűnsz meg elferdíteni Jehova helyes útjait?
2015. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

köszönöm a személyes bibliaüzenetedet, fehér galamb, akkor jól értem, hogy tagadod, hogy a gyülekezetek havi, rendszeres összeget utalnak különböző címeken a zrt-nek? és tagadod, hogy kis fehér lapokon kellett erről nyilatkozni?


az idézetet olyan személy mondta, aki rendelkezett Isten szellemével. te most úgy állítottad be magad, mintha bizony te is rendelkeznél ezzel. pedig és tisztességes tájékoztatást adtam, csak, ami a te szemed szúrja, nem a teukratikus hadviselés szerint, azaz azt is elmondtam, ami nem csak jó fényt vet a gyülekezetre.


elmondanám, hogyha úgy érzed, felkent vagy, akkor sem rendelkezel azokkal a képességekkel, ami által megítélhetnél engem. úgyhogy az ítéleted inkább rád vet rossz fényt, mintsem rád:


tudod, ugye, hogy olyan személy nem lehet gyom, aki nem állítja magát felkentnek?


te viszont ezzel az érdekes gesztusoddal azt sugallod, mintha a hálózaton keresztűl látnád, milyen célok vezetnek engem, és ki vagyok én.


tudod, erre van egy bibliavers, amit te is ismersz...


légy szives, ne ferdítsd el a valóságot. ha te ezekről nem tudsz, írd azt, hogy te nem tudsz ezekről. én 100%-os biztonsággal állítom ezeket, ugyanis belelátásom van ezekbe. ott voltam, amikor körbeadták ezeket a fehér cetliket, és láttam már havi gyülekezeti könyvelést is, mert több jó barátom gyülekezeti számlaszolga.

2015. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

mint már írtam neked, az újszövetség soha nem tartalmazta a Jehova nevet. az apostolok Jézustól kapták ezen képességeiket, és neki tulajdonították ezeket az ajándékokat.


de te szóld csak azt, amit BETETTEK a bibliába... egy zrt részvényeseinek akaratából...


6 Mert ezek közül támadnak azok, akik ravaszul beférkőznek a háznépekbe, és foglyaikká tesznek bűnökkel megterhelt, különféle kívánságoktól vezetett, gyönge asszonyokat, 7 akik mindig tanulnak, ámde soha nem képesek eljutni az igazság pontos ismeretére.

2 timóteusz 3:6-7

2015. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Őszintén kívánom neked, hogy ez NE LEGYEN RÁD IGAZ!!!
2015. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!